МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
08 жовтня 2014 року Справа № 814/2807/14
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Марича Є.В. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомГоловного управління Міністерства Доходів у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6,Миколаїв,54001
доФізичної особи-підприємеця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 простягнення заборгованості в сумі 1700,00 грн., В С Т А Н О В И В:
Головне управління Міндоходів у Миколаївській області (далі-Позивач, ГУ Міндоходів у Миколаївській обл., контролюючий орган) звернулось до суду з позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-Відповідач, ФОП ОСОБА_1.) фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідач не сплатив фінансові санкції на підставі рішення про застосування фінансових санкцій №000006/07-21 від 30.04.2014 р.
Позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження (арк. с. 11).
Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. с. 22-25).
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
18 квітня 2014 року позивач, на підставі направлень на перевірку від 17.04.2014 р № 127/14-29-03-01-36 та № 128/14-29-03-01-36 (арк. с. 9-10), здійснив перевірку діяльності господарської одиниці відповідача, щодо додержання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, про що було складено акт перевірки № 32/14-29-01-36/НОМЕР_1 (арк.с. 6-7).
За результатами обшуку було встановлено порушення відповідачем ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі-Закон), а саме факт зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до єдиного реєстру.
Відповідно до ст. 17 Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру - 10 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн.
За наслідками перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій № 000006/07-21 від 30.04.2014 року на загальну суму 1700,00 грн. (арк. с. 11)
Відповідно до ч.5 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та п.10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
У зв'язку з відсутністю сплати фінансових санкцій, наявністю податкового боргу за ФОП ОСОБА_1 Очаківською ОДПІ відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України Відповідачу було надіслано податкову вимогу №46-11.
Отже, Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. в судовому порядку не оскаржив, заперечень проти позовних вимог чи доказів сплати суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати у справі відсутні, оскільки на підставі ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від його сплати.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету м. Очакова, код 21081103, МФО 826013, ЄДРПОУ 37929131, р/р 31113106700008 Банк УДКСУ у Миколаївській області заборгованість за рішенням про застосування фінансових санкцій від 30.04.2014 року №000006/07-21 в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є. В. Марич