ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2014 р. Справа № 876/5962/14
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ільчишин Н.В.,
суддів Пліша М.А., Шинкар Т.І.,
за участю секретаря судового засідання Прокопенко О.В.,
представника відповідача Шимчишина І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька фармацевтична компанія» в особі ліквідатора Шимчишина Ігоря Степановича на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 06.05.2014 року у справі за позовом Державної податкової інспекції в Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька фармацевтична компанія» про арешт коштів на рахунках платника податків, -
ВСТАНОВИВ :
ДПІ в Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області 02.04.2014 року звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька фармацевтична компанія» про арешт коштів на рахунках платника податків.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 06.05.2014 року позов задоволено.
Апеляційну скаргу подано Товариством з обмеженою відповідальністю «Галицька фармацевтична компанія» в особі ліквідатора Шимчишина Ігоря Степановича в якій просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Судом встановлено і підтверджується матеріалами справи, що у зв'язку з отриманням відомостей від державного реєстратора про внесення до ЄДР запису щодо внесення судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія», наказом ДПІ у Залізничному районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області від 26.03.2014 року №384 призначено позапланову виїзну перевірку ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія» з питань дотримання вимог податкового законодавства України за період з 01.01.2011 року по 27.03.2014 року.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 04.03.2014 року порушено провадження у справі № 914/447/14 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька фармацевтична компанія» (вул. Рудненська, 12, м. Львів, 79052; код ЄДРПОУ 33252494).
27.03.2014 року директору ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія» Терещуку Р.О. та розпоряднику майна ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія» Шимчишину І.С. скеровано листи №4374/10/13-01-22-01-09/194/1 та №4374/10/13-01-22-01-09/194 про надання документів, однак посадовими особами ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія» до перевірки не надано зведені облікові документи, які систематизовані на рахунках бухгалтерського обліку і регістрах аналітичного обліку за період з 01.01.11 року по 27.03.14 року, а саме: головні книги, журнали - ордери, оборотно-сальдові відомості, аналізи рахунків, картки по субконто по контрагентах, які задіяні в бухгалтерському обліку підприємства по рахунках: 10,15,20,22,28,30,31,33,36,37,63,68,70,71,74,75,79,90,92,93,94,95,97 (в розрізі субрахунків) та первинні документи (накладні, акти виконаних робіт (послуг), податкові накладні, ВМД, виписки банку, тощо) та інші документи, необхідні для проведення позапланової виїзної перевірки, про що складено акт №66/22-01/33252494 від 28.03.14 року про відмову посадових осіб ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія» у наданні посадовим особам органу ГУ Міндоходів у Львівській області, які проводять позапланову перевірку документів, що підтверджують показники податкової звітності, та інших документів, необхідних для проведення позапланової перевірки.
Згідно із п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України (далі - ПК України) документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, зокрема, у випадку коли розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Статтею 81 ПК України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку.
Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
Відповідно до п.п.20.1.9 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. У разі відмови платника податків (його посадових осіб або осіб, які здійснюють готівкові розрахунки та/або провадять діяльність, що підлягає ліцензуванню, патентуванню та/або сертифікації) від проведення такої інвентаризації або ненадання для перевірки документів, їх копій (за умови наявності таких документів) застосовуються заходи, передбачені статтею 94 цього Кодексу.
Згідно з п.94.1 ст.94 ПК України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Пунктом 94.2 статті 94 ПК України передбачено, що арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Підпунктом 94.6.2 пункту 94.6 статті 94 ПК України передбачено, що арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.
Колегія суддів дійшла висновку, що оскільки законні вимоги позивача не виконані представником відповідача, а надане повідомлення-прохання про відкладення перевірки від 28.03.2014 року №28/03-1, що є не законними діями відповідно до порядку встановленому податковим законодавством, щодо дій посадових осіб, а посилання апелянта на Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та рішення Господарського суду Львівської області є таким що не впливає на проведення перевірки посадовими особами ГУ Міндоходів у Львівській області документів, що підтверджують показники податкової звітності та інших документів, необхідних для проведення позапланової перевірки ТзОВ «Галицька фармацевтична компанія» за період з 01.01.2011 року по 27.03.2014 року.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, що відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька фармацевтична компанія» в особі ліквідатора Шимчишина Ігоря Степановича - залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 06.05.2014 року у справі № 813/2727/14 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили, а в разі складення такої в порядку ч.3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.
Головуючий Н.В. Ільчишин
Судді М.А. Пліш
Т.І. Шинкар
Повний текст ухвали виготовлено 17.10.2014 року