ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 жовтня 2014 року 16:30 № 826/13673/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шулежка В.П.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Нью Бізнес Солюшнз» до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними дій, визнання протиправною та скасування довідки, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Нью Бізнес Солюшнз» (надалі - ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз», позивач) до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (надалі - ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, відповідач) про:
визнання протиправними дій ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві з проведення зустрічної звірки позивача щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
визнання протиправними дій відповідача при складенні довідки №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
визнання протиправними дій відповідача щодо визнання правочинів, укладених позивачем з контрагентами, вказаними у довідці №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
визнання протиправною довідку №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
скасування довідки №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
визнання протиправними дій відповідача щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз», в тому числі, дій з виключення з електронної бази даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», в інформаційній базі даних «Податковий блок» та «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» сум податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які визначені позивачу на підставі довідки №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
зобов'язання відповідача виключити з інформаційної бази «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» інформацію викладену в довідці №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.;
зобов'язання відповідача відновити показники податкової звітності позивача, в тому числі зобов'язання відобразити в електронній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», в інформаційній базі «Податковий блок» та «Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України», які останнім зазначено у податковій декларації з податку на додану вартість за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем у порушення норм діючого податкового законодавства України, з перевищенням наданих йому повноважень, вчиненні протиправні дії по проведенню зустрічної звірки позивача, за результатами якої складено довідку, що призвело до порушення його прав та законних інтересів, формування недостовірних висновків щодо фіктивності укладених ним правочинів та відсутності об'єктів оподаткування під час здійснення позивачем господарських операцій при придбанні та продажу товарів (робіт, послуг), що погіршує його репутацію як добросовісного учасника господарських правовідносин перед контрагентами, а також коригування його податкових зобов'язань та податкового кредиту і внесення недостовірних даних до електронних баз даних.
Представником позивача подано до суду клопотання від 24.09.2014 року, в якому просив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, вважаючи оскаржувані дії законними, вчиненими в межах наданих йому діючим податковим законодавством повноважень. На думку відповідача, складеною довідкою про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» не порушено права та інтереси позивача, оскільки така довідка є лише формою фіксації податкової інформації, яка використовується податковими органами, а тому, на думку відповідача, позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду із вищевикладеним та з урахуванням вимог ст.128 КАС України, суд дійшов до висновку про доцільність розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних матеріалів справи.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, судом встановлено наступне.
ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» (код ЄДРПОУ 38513392) зареєстроване 30.11.2012р. в Головному управлінні юстиції у м. Києві, свідоцтво про державну реєстрацію №10731070003023516.
ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» взято на податковий облік в органах державної податкової служби 04.12.2012р. та перебуває на обліку в ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на підставі пп.20.1.6 п.20.1 ст.20 та пп. 73.3, пп.73.5 ст.73 Податкового кодексу України проведено зустрічну звірку ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» з питань підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.
За результатами зустрічної звірки складено довідку №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014р. про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р..
Згідно з висновками, викладеними в довідці, звіркою встановлено: відсутність об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товару, які підпадають під визначення ст.22, ст.138, п.198.3, п.198.6 ст.198, ст.185, п.201.4, п.201.6, пю201.10 ст.201 Податкового кодексу України; не підтверджено задекларовані ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» податкові зобов'язання з ПДВ за лютий 2014 року по підприємству - покупцю ТОВ «Системи розвитку бізнесу»; не підтверджено задекларований позивачем за лютий 2014 року податковий кредит з ПДВ по контрагентам - постачальникам ТОВ «Світ Олія», ТОВ «Сапсан - Юг», ТОВ «Артеміда груп».
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і наявність підстав для їх часткового задоволення виходячи з наступного.
Підпунктом 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, органи державної податкової служби уповноважені, зокрема, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.
Статтею 62 Податкового кодексу України передбачено, що податковий контроль здійснюється, зокрема, шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу.
Відповідно до п.п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.
Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження господарських виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1232 (далі - Порядок №1232).
Пунктом 1 Порядку №1232 встановлено, що зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Відповідно до пункту 2 Порядку, зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.
Так, згідно із п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин, зокрема, у разі проведення зустрічної звірки.
Крім того, з метою впровадження єдиного порядку направлення запитів на проведення зустрічних звірок, а також оформлення, передачі та накопичення матеріалів зустрічних звірок органами державної податкової служби наказом Державної податкової адміністрації України №236 від 22 квітня 2011 року, затверджено Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Методичні рекомендації).
Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1232 орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.
Як передбчачено п.6 Порядку №1232, у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.
Відтак, зміст викладених норм вказує на те, що саме за результатами здійснених зустрічних звірок складається довідка.
З аналізу вимог п. 73.5 ст.73 Податкового кодексу України, Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженої Кабінетом Міністрів України №1232 від 27.12.2010 року, Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України №236 від 22.04.2011 року, суд вбачає, що зустрічна звірка проводиться лише у разі наявності у розпорядженні податкового органу первинних документів або отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті.
В матеріалах справи наявний письмовий запит відповідача №7300/10/26-58-15-03-13 від 18.04.2014р. про надання ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» інформації та документального підтвердження реальності здійснених господарських операцій та повноти їх відображення в бухгалтерському та податковому обліку, а також в податкових деклараціях з податку на додану вартість при взаємовідносинах із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» за лютий 2014 року із відповідним переліком документів, що запитуються та підстав його надіслання.
Як вбачається з довідки про результати проведення зустрічної звірки ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві запит було вручено директору ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» Лабу О.В., що не заперечувалось позивачем.
Листом від 07.05.2014р. вих.№219 з додатками ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» до податкового органу надано інформацію та документальне підтвердження взаємовідносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» за перевіряємий період.
Враховуючи вищезазначені норми права, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача з проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» та дій при складенні довідки №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року та відповідно позовні вимоги про визнання протиправною та скасування довідки є необґрунтованими та не підлягають задоволенню, оскільки повноваження податкового органу щодо проведення зустрічних звірок у разі надходження письмового запиту про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних прямо передбачені чинним законодавством України
Крім того, дії податкового органу по проведенню та складанню довідки є способом реалізації наданої суб'єкту владних повноважень компетенції, а сама довідка не є рішенням (актом індивідуальної дії) в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України і є лише носієм інформації, що встановлена в ході проведення звірки, та не порушує прав платника.
Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві щодо визнання правочинів, укладених позивачем з контрагентами, вказаними у довідці №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 нікчемними в силу припису закону, слід зазначити наступне.
В розумінні положень Порядку №1232 та Податкового кодексу України, довідка про результати проведеної зустрічної звірки не є актом застосування суб'єктом владних повноважень норм права.
Актом застосування норм права або правозастосовним актом, може бути рішення, викладене у формі податкового повідомлення-рішення, яке приймається на підставі нормативно-правових актів та висновків перевірки і наділено такими характерними ознаками як категоричне, офіційно-владне, обов'язкове для виконання веління, яке охороняється примусовою силою держави та є персоніфікованим.
Довідка про результати проведеної зустрічної звірки таких ознак не має, тому у правовому регулюванні участі не приймає, а є лише носієм певної інформації та може бути доказом у адміністративній справі відповідно до норм статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України.
Надаючи оцінку висновкам, викладеним в довідці №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014, суд зазначає, що будь-які формулювання, викладені у висновках такого довідки, не можуть самі по собі спричиняти жодних негативних наслідків для платника податків, у тому числі, бути достатньою підставою для визнання правочинів, укладених між позивачем та його контрагентами, нікчемними.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 16 червня 2014 року у справі №К/800/61168/13.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в цій частині.
Разом з тим, в ході розгляду справи суд встановив, що інформацію довідки про результати проведеної зустрічної звірки відповідач вніс до інформаційної системи «Податковий блок», зокрема інформацію в частині податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість позивача за перевіряємий період.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що інформація, що збирається, використовується та формується органами Міндоходів України у зв'язку з обліком платників податків, вноситься до відповідних інформаційних баз даних.
Метою розробки автоматизованих інформаційних систем є створення єдиного програмно-технічного комплексу для автоматизації процесу реєстрації, обліку платників податків на всіх рівнях структури органів державної податкової служби, прийому та обробки електронних звітних податкових документів, формування зведеної інформації про надходження податкових платежів, нарахування податкових зобов`язань та їх сплату у розрізі окремих податків і зборів.
Джерелами формування автоматизованих систем є, зокрема, відомості стосовно реєстраційних та облікових даних платника податків, його банківських рахунків, інформація, що надходить від інших органів виконавчої влади, у тому числі Пенсійного фонду України, Державної казначейської служби України, Державного комітету статистки України, митних органів та органів внутрішніх справ, податкових органів центрального та обласного рівнів.
Крім того, в окремих інформаційних системах обліковуються дані, що створені або отримані податковим органом у процесі поточної діяльності, у тому числі інформація про наявність/відсутність підприємства за його місцезнаходженням, видачу або анулювання свідоцтв про реєстрацію платником податку на додану вартість, направлення на адресу платника відповідних запитів, надходження відповідей на них, облік результатів контрольно-перевірочної роботи за окремими податками і зборами тощо.
Так, облік контрольно-перевірочної роботи за додержанням платниками податків податкового законодавства здійснюється шляхом формування відповідних даних в автоматизованих системах «Аудит» та «Податковий блок».
У свою чергу, з метою вдосконалення контролю за правильністю формування податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, оперативне виявлення платників, що підлягають документальній перевірці, розроблено систему автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.
Об'єктом автоматизації є процес співставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість, розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту, розрахунків коригування сум податку контрагентів з використанням інформації, викладеної в актах/довідках перевірки платника податку (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) у розрізі контрагентів, донарахованих сум податкового зобов`язання.
Система призначена для проведення співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на центральному рівні та забезпечує доступ до результатів співставлення підрозділам органів державної податкової служби на регіональному та районному рівні для відпрацювання отриманих результатів та використання їх для подальшої контрольно-перевірочної роботи.
Наведені законодавчі положення дають підстави для висновку про те, що процес зіставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість у розрізі контрагентів є формальним рівнем податкового контролю, на стадії якого податковий орган фактично порівнює задекларовані контрагентами кореспондуючі суми податкових зобов'язань та податкового кредиту з метою оперативного виявлення платників, що підлягають документальній перевірці.
Зазначений етап контрольно-перевірочної роботи не передбачає здійснення податковим органом оцінки дотримання платником вимог податкового законодавства та аналізу змісту та характеру правовідносин, що стали підставою для формування даних податкового обліку платника. Адже питання правильності відображення платником в обліку проведених господарських операцій досліджуються податковим органом при проведенні податкової перевірки платника з дослідженням фінансово-господарських документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податку.
У даному випадку податковим органом не було виявлено розбіжності у податковій звітності позивача та його контрагентів за перевірені податкові періоди при співставленні засобами системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні Державної податкової адміністрації України.
Сама по собі здійснена податковим органом кваліфікація операцій за відсутності відмінності між задекларованими показниками податкової звітності контрагентів не може слугувати підставою для внесення змін до Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні Державної податкової адміністрації України.
Висновок щодо правильності (або недостовірності) задекларованих платником даних податкового обліку як підстави для внесення змін до вказаної бази даних може бути зроблений податковим органом після визначення платникові податкових зобов'язань та їх узгодження у встановленому законом порядку.
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, зокрема, з довідки від 29.07.2014 року №737/26-58-22-07-17/38513392, відповідачем зроблено висновок про відсутність об'єкта оподаткування з податку на додану вартість по операціях з продажу товарів (надання послуг) до контрагентів-постачальників, не підтверджено податковий кредит та задекларовані податкові зобов`язання при взаємовідносинах підприємствами, внаслідок чого, на переконання суду, порушуються права позивача шляхом внесення податковим органом змін до Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні Державної податкової адміністрації України.
Слід також наголосити, що у податковому праві визнається критерій добросовісності платника, який передбачає законність дій платника у сфері податкових правовідносин (у тому числі і щодо формування даних податкового обліку), доки це не спростовано у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Наведене також виключає можливість застосування до платника негативних правових наслідків (зокрема, у вигляді вилучення з електронної бази даних задекларованих ним показників) до моменту донарахування платникові податкового зобов'язання в порядку статті 54 Податкового кодексу України та його узгодження.
З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо коригування показників податкової звітності позивача в інформаційних базах податкового органу, здійснені на підставі довідки про результати проведеної зустрічної звірки, є протиправними.
Відтак, відповідач зобов'язаний виключити з інформаційної бази «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» інформацію викладену в довідці №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки.
Разом з тим, виходячи з вищевикладеного та з метою належного захисту прав та інтересів позивача, суд приходить до переконання про необхідність зобов'язати ДПІ у Солом`янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві відновити показники податкової звітності позивача, в тому числі зобов'язання відобразити в електронній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», в інформаційній базі «Податковий блок» та «Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України», які позивачем зазначено у податковій декларації з податку на додану вартість за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р., а відтак позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 71 цього Кодексу передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено в повному обсязі правомірність та обґрунтованість вчинених ним оскаржуваних дій.
Натомість, вимоги позивача знайшли своє належне обґрунтування в частині позовних вимог.
За таких обставин, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Нью Бізнес Солюшнз» задовольнити частково.
Визнання протиправними дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз», в тому числі, дій з виключення з електронної бази даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», в інформаційній базі даних «Податковий блок» та «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» сум податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які визначені на підставі довідки №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві виключити з інформаційної бази «Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» інформацію, викладену в довідці №737/26-58-22-07-17/38513392 від 29.07.2014 року про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Системи розвитку бізнесу» (код ЄДРПОУ 38138341), їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві відновити показники податкової звітності ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз», в тому числі зобов'язання відобразити в електронній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», в інформаційній базі «Податковий блок» та «Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів на рівні ДПА України», які останнім зазначено у податковій декларації з податку на додану вартість за період з 01.02.2014р. по 28.02.2014р.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Присудити з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ТОВ «Нью Бізнес Солюшнз» (код ЄДРПОУ 38513392) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 27,40 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Окружного адміністративного суду міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя В.П. Шулежко