ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 жовтня 2014 року № 826/12607/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., судді: Арсірій Р.О., Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Берко А.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "АВІАЗАПЧАСТЬ"до Державної служби експортного контролю Українипровизнання протиправною та скасування постанови №313 від 24.04.2014
за участю:
представника позивача - Устінова К.О. (довіреність б/н від 10.03.2014),
представника позивача - Крюкова В.І. (паспорт оглянуто у судовому засіданні)
представника відповідача - Колесника О.Г. (довіреність б/н від 17.09.2014),
представника відповідача - Бережнюк В.Б. (довіреність б/н від 17.09.2014),
представника відповідача - Пухова В.В. (довіреність б/н від 17.09.2014),
представника відповідача - Рябова С.С. (довіреність б/н від 17.09.2014),
на підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 06.10.2014 проголосив вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АВІАЗАПЧАСТЬ" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної служби експортного контролю України про визнання протиправною та скасування постанови №313 від 24.04.2014.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що експортовані акумуляторні батареї (12САМ-28П) не віднесені чинним законодавством, ні до товарів військового призначення, ні до товарів подвійного використання, з огляду на що у позивача не виникало обов'язку щодо звернення до ДСЕКУ за отримання відповідного дозволу. Також позивач посилався на те, що експортований ним товар за кодом товарів і згідно позицій в Списку товарів військового та подвійного використання не значиться та під час митного оформлення митними органами також було встановлено, що по кодам товарів акумуляторні батареї (12САМ-28П) не відносяться не до списків товарів військового призначення, ні до списків товарів подвійного призначення.
Крім того, позивач посилався на висновок Федеральної служби по військово - технічному співробітництву № 13121024230 від 28.11.2012 відповідно до якого встановлено, що акумуляторні батареї (12САМ-28П) російського виробництва до продукції військового призначення не відносяться, та не те, що країна-виробник даних акумуляторних батарей 12САМ-28П - Росія, яка є державою членом «ВАССЕНААРСЬКОЇ ДОМОВЛЕНОСТІ» щодо контролю за експортом звичайних озброєнь та товарів і технологій подвійного використання, включила вищевказані компоненти в перелік товарів у відношенні яких не застосовуються заборони й обмеження, передбачені законодавством України.
Представники позивача у судовому засіданні 06.10.2014 підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач проти позовних вимог заперечив, надав суду письмові заперечення, у яких просив відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що за результатами розслідування, проведеного на підставі отриманої від Департаменту контррозвідки Служби безпеки України інформації листом №2/3/2-11417 від 14.02.2014, встановлено, що позивачем 24.04.2013 здійснено експорт до Уганди восьми акумуляторних батарей (12САМ-28П) відповідно до вантажної митної декларації № 100250000/2013/523874, які відповідно до результатів державної експертизи, проведеної Міністерством оборони України за мотивованим запитом Служби безпеки України, лист №220/8687 від 05.11.2014, є товарами військового призначення згідно з позицією ML 10 Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003, які допущено для цивільного використання, при цьому позивач не звертався до Держекспортконтролю України із заявами про надання йому відповідних дозвільних документів на експорт виробів до Уганди.
Також відповідач посилався на висновок Державної авіаційної служби України від №3.18-856 від 27.01.2014, відповідно до якого акумуляторні батареї (12САМ-28П) також визначені як товари військового призначення, які допущені до цивільного використання.
У судовому засіданні 06.10.2014 представники відповідача заперечили проти позовних вимог та просили суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегія суддів, -
В С Т А Н О В И ЛА:
10.04.2013 між Товариство з обмеженою відповідальністю "АВІАЗАПЧАСТЬ" та компанією "AYR GROUP LIMITED" укладено контракт № 10/04-1 предметом якого є здійснення поставки запчастин та комплектуючих до цивільних гелікоптерів.
З метою митного оформлення експорту до Уганди товару: "Батареї акумуляторні свинцеві аваційні, що працюють з рідким електролітом, нові, сухозаряджені: 12-САМ-28П (масса 1 шт. - 22кг., ємність 28/А г) 8 шт.: Виробник: ОАО "Электроиточник", Країна виробництва: RU" Товариством з обмеженою відповідальністю "АВІАЗАПЧАСТЬ" до митного органу була подана вантажна митна декларація № 100250000/2013/523874 від 24.04.2013.
Департаментом контррозвідки Служби безпеки України до Державної служби експертного контролю України направлено лист № 2/3/2-11417 від 14.02.2014 "Щодо виявлених порушень вимог чинного законодавства", в якому зазначено про те, що департаментом у ході здійснення контррозвідувального забезпечення військово-технічного співробітництва з іноземними державами отримано інформацію стосовно порушень чинного законодавства у сфері державного експортного контролю з боку ТОВ «Авіазапчасть», а саме, 10.04.2013 ним було укладено контракт контракт №10/04-1 із компанією «Ayr Group Limited» (Annecy Court, Ferry Works, Summer Road Thames Ditton. Surrey KT7 0QJ, UK) щодо постачання восьми авіаційних акумуляторних батарей (12САМ-28П) до Уганди загальною сумою 10 144 доларів США, в ході проведення ідентифікації яких через можливості МО України отримано дані, що вона відноситься до товарів військового призначення допущених до цивільного використання та підлягає експортному контролю, водночас ТОВ «Авіазапчасть» до Держекспортконтролю з метою оформлення дозвільних документів для здійснення зазначених експортних операцій не зверталося та жодних дозволів передбачених законодавством про експортний контроль не отримувало.
Також в зазначеному листі було викладено прохання надати вказівки для проведення фахівцями ДСЕК України перевірки викладених даних щодо допущення ТОВ "Авіазапчасть" порушень, передбачених статтею 24 Закону України «Про державний експортний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» та вжиття заходів реагування.
Державна служба експортного контролю України листом № 635/31-14 від 03.03.2014 повідомила Службу безпеки України про те, що за результатами опрацювання отриманої від департаменту контррозвідки Служби безпеки України інформації встановлено факт порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Авіазапчасть" вимог законодавства в галузі державного експортного контролю, визначеного абзацом 2 статті 24 Закону України „Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" - „здійснення міжнародних передач товарів без отримання в установленому порядку дозволів, висновків чи документів про гарантії...".
До зазначеного листа було додано довідку щодо порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіазапчасть", в якій зазначено наступне: "ТОВ „АВІАЗАПЧАСТЬ" на підставі вантажної митної декларації від 24.04.2013 № 100250000/2013/523874 було здійснено експорт до Уганди восьми акумуляторних батарей (12САМ-28П) загальною вартістю 81 080,99 гривень. Відповідно до результатів державної експертизи, проведеної Міністерством оборони України за мотивованим запитом Служби безпеки України (лист від 05.11.2013 №220/8687), вказані вироби є товарами військового призначення згідно з позицією ML 10 Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 № 1807 „Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення", які допущено для цивільного використання.
Згідно з пунктом 8 зазначеного порядку міжнародні передачі вище вказаних виробів здійснюються у порядку, встановленому для товарів подвійного використання. Відповідно до пункту 3 „Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 №86, експорт акумуляторних батарей (12САМ-28П) може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів за наявності у нього відповідних дозволів чи висновків Держекспортконтролю України.
Як суб'єкт здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю, ТОВ „АВІАЗАПЧАСТЬ" обізнане з вимогами законодавства в галузі державного експортного контролю та взяло на себе обов'язок дотримання цих вимог, про що свідчить підписана керівником підприємства „Пам'ятка щодо дотримання вимог законодавства в галузі державного експортного контролю".
Також в зазначеній довідці вказано наступне: "ТОВ „АВІАЗАПЧАСТЬ" не зверталось до Держекспортконтролю України із заявами про надання йому відповідних дозвільних документів на експорт до Уганди восьми акумуляторних батарей (12САМ-28П).
Дозвільні документи на експорт вищевказаних виробів Держекспортконтролем України ТОВ „АВІАЗАПЧАСТЬ" не надавались.
Таким чином, ТОВ „АВІАЗАПЧАСТЬ" без отримання в установленому порядку відповідних дозвільних документів Держекспортконтролю України було експортовано до Уганди вироби міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю, чим порушено вимоги „Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86.".
18.04.2014 Державною службою експортного контролю України складено протокол №313 про порушення суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів - юридичною особою вимог законодавства в галузі державного експортного контролю
24.04.2014 Державною службою експортного контролю України винесено постанову №313 про накладення на суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів - юридичну особу штрафу за порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю, якою відповідно до статті 26 та абзацу 4 частини першої статті 25 Закону України «Про державний експортний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» накладено на Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіазапчасть" штраф у розмірі 100 відсотків від вартості товарів, які були об'єктом міжнародної передачі, що складає 80 080,99 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Авіазапчасть" до Державної служби експортного контролю України були подана скарга № 30-04-2014/1 від 30.04.2014 на постанову №313 від 24.04.2014.
24.04.2014 Державною службою експортного контролю України винесено постанову №313/1 про перегляд постанови про накладення на суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів - юридичну особу штрафу за порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю, якою залишено постанову №313 від 24.04.2014 без змін, а скаргу № 30-04-2014/1 від 30.04.2014 без задоволення.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіазапчасть" не погоджуючись з постановою № 313 від 24.04.2014, вважаючи її протиправною та такою, що підлягає скасуванню звернулось з відповідним позовом до суду.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" міжнародні передачі товарів - експорт, імпорт, реекспорт товарів, їх тимчасове вивезення за межі України або тимчасове ввезення на її територію, транзит товарів територією України, а також будь-які інші передачі товарів, що здійснюються за межами України; товари - товари військового призначення та подвійного використання;
Частиною п'ятою статті 12 зазначеного Закону встановлено, що попередня ідентифікація товарів, а також здійснення необхідних заходів, пов'язаних з отриманням дозвільних документів на здійснення міжнародних передач таких товарів є обов'язком суб'єкта господарювання та суб'єктів, зазначених у частині третій статті 15 цього Закону.
Абзацом 2 статті 24 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" визначено, що порушеннями вимог законодавства в галузі державного експортного контролю є здійснення міжнародних передач товарів без отримання в установленому порядку дозволів, висновків чи документів про гарантії або здійснення таких передач на підставі дозволів, висновків чи документів про гарантії, отриманих шляхом подання підроблених документів чи документів, що містять недостовірні відомості.
Відповідно до частини першої статті 25 зазначеного Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, накладає на суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів - юридичних осіб штрафи: за порушення, передбачені абзацами другим та третім статті 24 цього Закону: у разі якщо за висновками центральних органів виконавчої влади та інших державних органів завдано шкоду національним інтересам України (політичним, економічним, військовим) чи порушено міжнародні зобов'язання України, - у розмірі 150 відсотків вартості товарів, які були об'єктом відповідної міжнародної передачі; у разі якщо за висновками центральних органів виконавчої влади та інших державних органів не завдано шкоду національним інтересам України (політичним, економічним, військовим) та не порушено міжнародні зобов'язання України, - у розмірі 100 відсотків вартості товарів, які були об'єктом відповідної міжнародної передачі
Згідно з пунктом 2 Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003 у цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання".
Пунктом 5 зазначеного Порядку встановлено, що контроль за міжнародними передачами яких здійснюється відповідно до цього Порядку, зазначені у списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, згідно з додатком (далі - список).
В позиції ML10 Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, який є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003 зазначено наступне ""Літальні апарати", "аеростатичні повітряні судна", "безпілотні літальні апарати", авіаційні двигуни та обладнання для "літальних апаратів", "супутнє обладнання" та "компоненти", "спеціально призначені для військового використання" чи модифіковані для військового використання".
Згідно з пунктом 8 Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003 міжнародні передачі товарів, які згідно з висновками відповідних органів виконавчої влади допущені для цивільного використання, здійснюються у порядку, встановленому для товарів подвійного використання.
Згідно з пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 86 від 28.01.2004 міжнародна передача товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів (далі - суб'єкт) або іноземним суб'єктом господарської діяльності (далі - іноземний суб'єкт) за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю. Дозвіл чи висновок Держекспортконтролю на право здійснення відповідної міжнародної передачі будь-якого виробу, обладнання чи матеріалу подвійного використання є підставою для передачі імпортеру (кінцевому споживачеві) комплекту технічної документації (технічних даних), необхідної для налагодження, експлуатації та використання такого товару за цільовим призначенням в обсягах, визначених цим дозволом чи висновком.
Отже, міжнародна передача товарів військового призначення, які згідно з висновками відповідних органів виконавчої влади допущені для цивільного використання може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю та за здійснення міжнародних передач товарів без отримання в установленому порядку дозволів, висновків чи документів про гарантії суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів у разі якщо за висновками центральних органів виконавчої влади та інших державних органів не завдано шкоду національним інтересам України (політичним, економічним, військовим) та не порушено міжнародні зобов'язання України несе відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів, які були об'єктом відповідної міжнародної передачі.
Позивачем на підставі вантажної митної декларації № 100250000/2013/523874 від 24.04.2013 на виконання вимог контракту № 10/04-1 від 10.04.2013, було здійснено експорт до Уганди восьми акумуляторних батарей (12САМ-28П) загальною вартістю 81 080, 99 грн.
Відповідно до довідки щодо порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіазапчасть" та протоколу № 313 від 18.04.2014 позивач не звертався до Держекспортконтролю України із заявами про надання йому відповідних дозвільних документів на експорт до Уганди восьми акумуляторних батарей (12САМ-28П).
Сторонами зазначені факти визнаються.
Пунктом 3 Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 767 від 15.07.1997 встановлено, що експертиза в галузі державного експортного контролю проводиться Держекспортконтролем відповідно до статті 11 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання".
Згідно з пунктом 4 зазначеного Положення суб'єктами експертизи в галузі державного експортного контролю є замовники експертизи, її організатори, а також експерти. Замовниками експертизи можуть бути центральні органи виконавчої влади, інші державні органи та суб'єкти, заінтересовані у проведенні такої експертизи.
Пунктом 7 Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 767 від 15.07.1997 встановлено, що експертиза в галузі державного експортного контролю може бути державною і недержавною. Державну експертизу проводять: Держекспортконтроль; інші центральні органи виконавчої влади та інші державні органи в межах своєї компетенції (за мотивованим запитом замовника експертизи або Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю). Висновок державної експертизи є обов'язковим для розгляду Держекспортконтролем та іншими органами виконавчої влади для прийняття відповідних рішень.
Згідно з листом Міністерства оборони України № 220/8687 від 05.11.2013, копія якого наявна в матеріалах справи, яким було надано відповідь за результатами розгляду листа Служби безпеки України № 2/3/2-36879 від 10.08.2013 щодо визначення сфери використання виробів, акумуляторні батареї 12САМ-28П є товарами військового призначення позиція ML.10 Додатку до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003, які допущено до цивільного використання.
Відповідно до висновку експертизи в галузі державного експертного контролю складеного 26.02.2014 головним спеціалістом відділу державної експертизи міжнародних передач апаратури керування, електрообладнання та товарів подвійного використання Державної служби експертного контролю України, копія якого наявна в матеріалах справи, авіаційна акумуляторна батарея 12САМ-28П є товаром військового призначення, який допущено до цивільного використання.
З огляду на викладене, враховуючи висновки викладені в листі Міністерства оборони України № 220/8687 від 05.11.2013 та висновку експертизи в галузі державного експертного контролю складеного 26.02.2014 складеного Державною службою експертного контролю України акумуляторна батарея 12САМ-28П, експорт якої в Уганду здійснив позивач, є товаром військового призначення, який допущено до цивільного використання.
Крім того, згідно з інформацією наявною в листі № 3.18-856 від 27.01.2014 Державної авіаційної служби України батарея акумуляторна 12САМ-28П є комплектуючим виробом, який використовується в цивільних модифікаціях вертольотів типу Мі-8, Мі-8МТВ, Мі-17, Мі-171 та Ка-32, і є товаром військового призначення, який допущено до цивільного використання.
Щодо посилань позивача на факт того, що акумуляторні батареї 12САМ-28П за кодом товарів та згідно з позиціями в Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, який є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003 не зазначено та під час митного оформлення митними органами було встановлено, що по кодам товарів акумуляторні батареї (12САМ-28П) не відносяться не до списків товарів військового призначення, ні до списків товарів подвійного призначення, суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 1 Загальних приміток до Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, який є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003 коди Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) наводяться у цьому Списку довідково та основною підставою для застосування до товарів процедур державного експортного контролю є відповідність таких товарів найменуванню та опису товарів за відповідними групами, які наведені у Списку.
Відповідно до примітки 2 до Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, який є додатком до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1807 від 20.11.2003 згідно з цим Списком контролю не підлягають і до товарів військового призначення не відносяться деталі, агрегати, обладнання, матеріали, запасні частини та комплектуючі вироби, що використовуються для "розроблення", "виробництва" або "використання" товарів військового призначення, якщо вони мають цивільне (загальнопромислове) призначення, або виготовлені для використання в продукції військового та цивільного призначення за єдиними вимогами.
Таким чином, положення зазначеної Примітки розповсюджується на деталі агрегати, обладнання, матеріали, запасні частини та комплектуючі вироби, які не є першочергово розробленими або сконструйованими для військового використання (тобто не є „спеціально призначеними для військового використання") водночас поряд із цим, можуть бути використані для „розроблення", „виробництва" або „використання" товарів військового призначення у той час, як відповідно до висновків викладених в листі Міністерства оборони України № 220/8687 від 05.11.2013 та висновку експертизи в галузі державного експертного контролю складеного 26.02.2014 складеного Державною службою експертного контролю України акумуляторна батарея 12САМ-28П, є товаром саме військового призначення, який допущено до цивільного використання.
Щодо посилань позивача на висновок Федеральної служби по військово - технічному співробітництву № 13121024230 від 28.11.2012 суд звертає увагу на те, що зазначений висновок не має нормативно - правової сили та на території України не має сили висновку органу виконавчої влади.
Відповідно до листа Служби безпеки України № 2/3/2-18424 від 04.04.2014 порушення позивачем вимог чинного законодавства України у галузі державного експертного контролю передбаченого абзацом 2 статті 24 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" не призвело до завдання шкоди національним інтересам України та порушення міжнародних зобов'язань України.
З огляду на зазначене, враховуючи те, що позивачем було здійснено експорт до Уганди восьми акумуляторних батарей (12САМ-28П), які відповідно до висновків викладених в листі Міністерства оборони України № 220/8687 від 05.11.2013 та висновку експертизи в галузі державного експертного контролю складеного 26.02.2014 складеного Державною службою експертного контролю України акумуляторна батарея 12САМ-28П, є товаром саме військового призначення, який допущено до цивільного використання за відсутності дозвільних документів Держекспортконтролю, а також враховуючи лист Служби безпеки України № 2/3/2-18424 від 04.04.2014 суд дійшов висновку про наявність у відповідача підстав для притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів, які були об'єктом відповідної міжнародної передачі.
Частина першою, другою, третьою та четвертою статті 26 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" встановлено, що штрафи, передбачені статтею 25 цього Закону, від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, накладаються керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, чи його заступником. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 24 цього Закону, уповноваженою посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, що його виявила, складається протокол, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів надається посадовим особам, зазначеним у частині першій цієї статті. Керівник чи заступник керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, приймає рішення про накладення штрафу протягом десяти днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення керівника чи заступника керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного експортного контролю, про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на суб'єкта господарювання - юридичну особу штрафу за порушення у сфері державного експортного контролю відповідно до цього Закону.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання протиправною та скасування постанови №313 від 24.04.2014.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на зазначене, керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
П О С Т А Н О В И ЛА:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя О.П. Огурцов
Судді Р.О. Арсірій
Т.О. Скочок
Постанову у повному обсязі складено 13.10.2014