Справа № 161/15985/14-п
Номер провадження: 3-в/161/27/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 13 жовтня 2014 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющук О.С., при секретарі Данієляні А.К., за участю представника МВ КВІ Стельмащука Р.О., гр. ОСОБА_2, розглянувши клопотання старшого інспектора Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області Стельмащука Р.О. про вирішення питань, пов`язаних із виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 26.06.2014 року, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1,
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що 16.07.2014 року на виконання до Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області надійшла постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 26.06.2014 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ст. 185 КУпАП у виді 60 годин громадських робіт. 04.08.2014 року до Луцького МВ КВІ надійшла інформація на гр. ОСОБА_2 у вигляді витягу з інтегрованої інформаційно-пошукової системи ОВС України, з якої вбачається, що 16.07.2014 року порушник вибув до Луцького слідчого ізолятора.
22.08.2014 року до Луцького МВ КВІ надійшло повідомлення із Луцького слідчого ізолятора, з якого вбачається, що гр.ОСОБА_2 утримується під вартою з 16.07.2014 року у зв'язку із підозрою щодо вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 185 ч.2, 185 ч.3, 289 ч.2 КК України.
25.09.2014 року до Луцького МВ КВІ надійшло повідомлення із Луцького слідчого ізолятора, з якого вбачається, що гр.ОСОБА_2 продовжує утримуватися під вартою, що унеможливлює виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 26.06.2014 року.
Заслухавши пояснення представника кримінально-виконавчої інспекції, який просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, гр. ОСОБА_2, який не заперечував щодо заміни адміністративного стягнення, роглянувши матеріали особової справи, суд приходить до висновку що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
У відповідності до вимог ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам не відбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Як вбачається з клопотання та матеріалів особової справи, ОСОБА_2 утримується під вартою в умовах Луцького слідчого ізолятора по даний час і тому не може виконувати громадські роботи, так як він перебуває під вартою, а тому до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Водночас, оскільки санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу, при цьому, заміна громадських робіт арештом застосовується лише за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу, тому клопотання підлягає задоволення та підлягає заміні не відбутий строк громадських робіт штрафом відносно ОСОБА_2, у розмірі, визначеному ст. 321-4 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 173, 283, 284, 321-4 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого інспектора Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області Стельмащука Р.О. про вирішення питань, пов`язаних із виконанням постанови Луцького міськрайонного суду від 26.06.2014 року, відносно ОСОБА_2 - задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, адміністративне стягнення накладене постановою Луцького міськрайонного суду від 26 червня 2014 року за ст. 185 КУпАП у виді 60 годин громадських робіт на адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку - 803014, номер рахунку - 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача - 38009628.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.С.Ющук