Постанова № 40923380, 01.10.2014, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2014
Номер справи
817/2533/14
Номер документу
40923380
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/2533/14

01 жовтня 2014 року 12год. 10хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. за участю секретаря судового засідання Школяр О.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Троянчук Д.М.

відповідача: представник Кондратенко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Моделпак"

до Державної податкової інспекцої у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення , -ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Моделпак» звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0018371704 від 24.06.2014 року.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що згідно бухгалтерських даних товариства, у нього відсутня будь-яка недоїмка щодо сплати єдиного внеску у 2013 році. Всі платежі проведені вчасно та у повному обсязі, а тому у ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області відсутні підстави для нарахування ТОВ «МОДЕЛПАК» штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав з наведених у ньому підстав, просив задовольнити повністю.

Відповідач Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області позов не визнав, подавши письмове заперечення. Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що на підставі даних карток особових рахунків платників правомірно винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 24.06.2014 №0018371704 на суму 2939,43 грн. штрафних санкцій та 472,27 грн. пені. З наведених підстав в задоволенні позову просив відмовити повністю за безпідставністю вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх у сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України від 08.07.2010 №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон України №2464-VI).

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України №2464-УІ визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону України №2464-УІ платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 12 ст.9 Закону України №2464-У1 визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Статтею 25 Закону України №2464-УІ, зокрема частиною 3 встановлено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Згідно з вимогами, визначеними частиною 10 ст.25 Закону України №2464-У1 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Поряд з цим, відповідно до п.7.5 розділу VII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 року №455, зареєстрованої в Мінюсті України 19.09.2013 року за №1622/24154 (далі - Інструкція №455) визначено, що на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Згідно з пунктом 2 частини 11 ст.25 Закону України №2464-УІ за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до підпункту 2 пункту 7.2 розділу VII Інструкції №455 визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

Судом в ході розгляду справи встановлено, що ДПІ у м. Рівному на підставі даних карток особових рахунків позивача виявлено наявність недоїмки зі сплати єдиного соціального внеску за період з 21.10.2013 по 07.11.2013 в сумі 29394,33 грн., в результаті чого винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 24.06.2014 р. №0018371704 на суму 2939,43 грн. штрафних санкцій та 472,27 грн. пені.

Суд встановив, що 19.10.2013 позивачем було подано до ДПІ у м. Рівному звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за вересень 2013 року. Згідно р.8 звіту, загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за вересень, становить 50 821,44 грн.

Згідно із п.102 Закону України від 04.07.2013 р. №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», з 01 жовтня 2013 року адміністрування єдиного соціального внеску переходить до повноважень Міністерства доходів та зборів (до 01.10.2013 року адміністрування єдиного соціального внеску належало до компетенції Пенсійного фонду України).

У зв'язку з цим були відкриті нові рахунки в органах Державної казначейської служби для зарахування сум єдиного соціального внеску з 01.10.2013 до податкових органів за місцем обліку платників.

Як вбачається із банківських виписок ТОВ «Моделпак» за період з 06.09.2013 по 22.11.2013, за вересень 2013 року позивачем було сплачено 48 470 грн. єдиного соціального внеску згідно платіжних доручень від 06.09.2013 №835 (на суму 120,00 грн.), №836 (на суму 1300,00 грн.), від 09.09.2013 №855 (на суму 40,00 грн.), №856 (на суму 400,00 грн.), від 11.09.2013 №863 (на суму 140,00 грн.), №864 (на суму 1500,00 грн.), від 12.09.2013 №881 (на суму 55,00 грн.), №882 (на суму 600,00 грн.), від 17.09.2013 №900 (на суму 20,00 грн.), №901 (на суму 180,00 грн.), від 23.09.2013 №924 (на суму 1600,00 грн.), №925 (на суму 16000,00 грн.), №927 (на суму 100,00 грн.), від 24.09.2013 №944 (на суму 55,00 грн.), №945 (на суму 600,00 грн.), від 04.10.2013 №1006 (на суму 2100,00 грн.), №1007 (на суму 19100,00 грн.), №1009 (на суму 700,00 грн.), №1010 (на суму 100,00 грн.) та №1011 (на суму 5200,00 грн.).

Проте, як встановлено судом, суми єдиного соціального внеску по платіжних дорученнях від 04.10.2013 №1006 (на суму 2100,00 грн.), №1007 (на суму 19100,00 грн.), №1009 (на суму 700,00 грн.), №1010 (на суму 100,00 грн.) та №1011 (на суму 5200,00 грн.), всього 27200,00 грн., були помилково перераховані ТОВ «Моделпак» до Управління пенсійного фонду України в м. Нововолинську Волинської області (код 20124939), хоча, як зазначалося вище, з 01.10.2013 адміністрування єдиного соціального внеску належить до повноважень ДПІ у м. Рівному Головного управління Міндоходів в Рівненській області, де перебуває на обліку позивач.

Крім того, із банківських виписок ТОВ «Моделпак» за період з 06.09.2013 по 22.11.2013 встановлено, що суми єдиного соціального внеску по платіжних дорученнях, в яких вказано призначення платежу: сплата єдиного соціального внеску за жовтень 2013 року, зокрема, від 08.10.2013 №1022 (на суму 45,00 грн.), №1023 (на суму 450,00 грн.), від 10.10.2013 №1048 (на суму 50,00 грн.), №1049 (на суму 155,00 грн.), №1051 (на суму 80,00 грн.), від 15.10.2013 №1068 (на суму 45,00 грн.), №1069 (на суму 500,00 грн.), від 16.10.2013 №1090 (на суму 231,96 грн.), від 23.10.2013 №1123 (на суму 1650,00 грн.), №1124 (на суму 100,00 грн.), №1125 (на суму 16900,00 грн.), від 31.10.2013 №1148 (на суму 60,00 грн.) та №1149 (на суму 650,00 грн.), всього на суму 20916,96 грн. були помилково перераховані позивачем до Нововолинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області (код 38652559).

За таких обставин, суми сплаченого єдиного соціального внеску по платіжних дорученнях від 04.10.2013 на суму 27200,00 грн. та платіжних доручень за період з 08.10.2013 до 31.10.2013 на суму 20916,96 грн. не знайшли свого відображення в картці особового рахунку ТОВ «Моделпак» за відповідний період, що призвело до виникнення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску за вересень 2013 року на суму 29393,33 грн.

Враховуючи наведене, за результатами судового розгляду адміністративної справи суд вважає доведеним належними та допустимими доказами, що при прийнятті спірного Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0018371704 від 24.06.2014 суб'єкт владних повноважень діяв обґрунтовано, на підставі та в межах повноважень та закону, а тому підстави для скасування вищезазначеного рішення відсутні.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10% розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Позивачем під час подання адміністративного позову сплачено судовий збір в розмірі 182,70 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 05.09.2014 №2590 (а.с. 15).

Тому згідно із ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір в розмірі 1644,30 грн. присуджується на користь Державного бюджету України за рахунок позивача.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Моделпак" (код ЄДРПОУ - 37598260) судовий збір в розмірі 1644 (одна шістсот сорок чотири) грн. 30 коп. та перерахувати на р/р 31211206784002, отримувач УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030001, код 38012714, банк: ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО 833017.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Сало А.Б.