Постанова № 4091944, 06.05.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2009
Номер справи
2-а-5618/08/1770
Номер документу
4091944
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

                                                                                                       

 

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

Справа №2-а- 5618/08/1770

  6 травня 2009 року17 год. 35 хв.м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд

під головуванням судді                                                                              Боймиструка С.В.

за участю секретаря судового засідання                                                  Пушкової О.В.

прокурор                    Полякової І.В.

представника позивача                                                                               не з’явився

представника відповідача                                                                           не з’явився

                                                                                                                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора  Рівненського району в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України  Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» від імені якої діє Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго» до Великоомелянської сільської ради про стягнення штрафу в сумі 5 100 гривень, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор, звернувшись до суду просить стягнути з відповідача штраф в сумі 5 100 гривень за порушення законодавства про електроенергетику.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що відповідачем було порушено вимоги ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» а саме: ухилення від виконання вимог припису інспекції Держенергонагляду № 12/26-12 від 21 грудня 2007 року, за що і було застосовано штрафні санкції. Просить позов задоволити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоч і був присутнім в приміщенні суду заяв по справі чи заперечень на позов не подав. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про електроенергетику», Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж мають право: безперешкодно в будь-який час відвідувати об'єкти електроенергетики для перевірки додержання нормативно-правових актів про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів; давати у межах своїх повноважень керівникам об'єктів електроенергетики приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до підприємств, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, за порушення законодавства про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції.

Як вбачається з матеріалів справи, 22 травня 2008 року державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Рівненській області було проведено перевірку виконання припису № 12/26-12 від 21 грудня 2007 року та виявлено порушення, а саме: не виконано п. п. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17 припису (а.с.4).

22 травня 2008 року за результатами проведеної перевірки було складено акт №07/26-05-02, яким зафіксовано порушення ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», що полягає в невиконанні відповідачем вимог припису від 21 грудня 2007 року.

            В зв’язку з цим, 22 травня 2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду було винесено постанову про накладення на Великоомелянську сільську раду штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 5 100 гривень.

Відповідно до п 6.5 Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів (чинної на момент виявлення порушення), затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики від 24.12.2004 за № 817, на момент закінчення терміну виконання Припису, він повинен бути виконаний в повному обсязі.

Приписи, які підприємство не в змозі виконати з причин, які неможливо було передбачити заходами щодо виконання вимог Припису, керівник підприємства повинен за 10 днів до закінчення терміну виконання найбільш тривалого заходу Припису звернутись до відповідного структурного підрозділу Держенергонагляду та отримати письмовий дозвіл на подовження термінів виконання вимог Припису. Звернення розглядається керівником відповідного структурного підрозділу Держенергонагляду. Керівнику підприємства в п'ятиденний термін з дати отримання такого звернення надсилається мотивоване рішення, яке доводиться до відома інспектора Держенергонагляду, що видав Припис.

            Згідно ст.27 Закону України «Про електроенергетику», Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Цією ж статтею передбачена відповідальність суб’єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у вигляді штрафу в розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п.10 Положення про накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року  № 1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання, а в разі несплати штрафу у зазначений термін штраф стягується в судовому порядку.

Відповідач в добровільному порядку штраф в розмірі 5 100 гривень не сплатив, постанову не оскаржив,  а тому він є узгодженим та підлягає до стягнення.

            Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов прокурора Рівненського району в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» від імені якої діє Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго» задовольнити.

Стягнути з Великоомелянської сільської ради (35360, с. Велика Омеляна, вул. Шевченка, 79 Рівненського району, Рівненської області, п/р 31428111800303 в Управлінні державного казначейства в Рівненській області МФО 833017, код ЄДРПОУ 04387154) в дохід Державного бюджету Рівненського району (Одержувач: Управління державного казначейства в Рівненській області (Рівненський район), ЄДРПОУ 22586549, Банк одержувача: Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, -МФО 833017, рахунок 31113106700295, код платежу за бюджетною класифікацією: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції) – 5100 гривень штрафу.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

Головуючий                                                                         С.В. Боймиструк