Постанова № 40914937, 25.04.2014, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
25.04.2014
Номер справи
1304/7346/12
Номер документу
40914937
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Галицький районний суд м.Львова

Справа № 1304/7346/12

Провадження № 1/461/10/14

П О С Т А Н О В А

25.04.2014 Галицький районний суд м. Львова у складі:

головуючого - судді Мисько Х.М.,

при секретарі Коруженець М.В.,

за участі прокурора Грицишина В.С.,

обвинуваченої ОСОБА_1,

захисника ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого с. 2 ст. 364 КК України, -

в с т а н о в и в :

в провадженні Галицького районного суду м. Львова знаходиться кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що вона працюючи на посаді директора Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова, будучи службовою особою, умисно, в особистих інтересах, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, усвідомлюючи, що відповідно до п.2,3 ст. 19 та п. 2,3 ст. 22 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992р. № 2269-ХІІ «методики розрахунку пропозиції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем та балансоутримувачем та порядок використання орендної плати та плати за суборенду для об'єктів, що перебувають у комунальній власності, визначаються органами місцевого самоврядування, а строки внесення орендної плати визначаються у відповідному договорі», «орендар має право передати у суборенду нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно, якщо інше не передбачено договором оренди, плата за суборенду цього майна, яку отримує орендар, не повинна перевищувати орендної плати орендаря, а порядок використання плати за суборенду цього майна визначається для об'єктів, що перебувають у комунальній власності, органами місцевого самоврядування»; а також те, що ухвалою Львівської міської ради № 897 від 07.06.2007р. «Про врегулювання питань оренди майна територіальної громади м. Львова» затверджено Положення про оренду майна територіальної громади м. Львова, яке регулює організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що належить до комунальної власності територіальної громади м. Львова, та Методику розрахунку орендної плати за користуванням майном територіальної громади м. Львова, діючи в порушення п.8 ст.7 Бюджетного кодексу України, в якій закріплений принцип цільового використання бюджетних коштів тільки на цілі, визначені бюджетним призначенням, а також п.4.3 «Положення про порядок надання в суборенду орендованих нежитлових приміщень комунальної власності м. Львова, затвердженого наказом Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради від 04.03.2004р. № 12-з «Про забезпечення механізму надання в суборенду орендованих нежитлових приміщень», згідно якого «плата за суборендовані приміщення, в частині різниці від орендної плати вноситься суборендарем на рахунок районної адміністрації, на території якої знаходиться дане приміщення», у період часу з 01.08.2008р. до 30.06.2011р., уклала (пролонгувала) від імені ЦБА для дорослих м. Львова типові договори суборенди приміщень з наступними приватними підприємцями та приватними підприємствами: ПП «ОСОБА_3» (типовий договір суборенди від 20.01.2009р. нежитлового приміщення третього поверху загальною площею 19,1 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1); ПП «ОСОБА_4» (типових договір суборенди № 2 від 01.05.2003р. нежитлового приміщення першого поверху площею 41,7 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2); ТзОВ «Біла ворона» (договір суборенди № 180/с від 07.06.2010р. нежитлового приміщення першого поверху загальною площею 35 кв. м, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Стрийська, 79); ПП «Аверно» (типовий договір суборенди №7 від 01.04.2003р. нежитлового приміщення загальною площею 23,4 кв.м першого поверху бібліотеки - філії №8, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Устиновича, 4); ПП « ОСОБА_5» (типовий договір суборенди від 27.10.2005р. нежитлового приміщення другого поверху загальною площею 22,4 кв.м бібліотеки - філії № 6, що знаходиться за адресою АДРЕСА_3); ПП «ОСОБА_6» (типовий договір суборенди № 56/3 від 23.11.2008р. нежитлового приміщення першого поверху площею 13,7, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_4); ПП «ОСОБА_7» (типовий договір суборенди від 01.04.2008р. нежитлового приміщення загальною площею 36,1 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2). В умовах вищевказаних договорів суборенди, протиправно, з порушенням зазначених вище норм чинного законодавства України, зокрема бюджетного, вказала про необхідність обов'язкової сплати плати за суборенду для згаданих вище суб'єктів підприємницької діяльності на спеціалізований розрахунковий рахунок ЦБА для дорослих м. Львова, а саме: р/р 35420033003256 ГуДКУ у Львівській області МФО 825014, ЗКПО 20828103, замість розрахункових рахунків відповідних районних адміністрацій м. Львова за місцем знаходження об'єкта нерухомого майна.

Окрім цього, ОСОБА_1 працюючи на посаді директора ЦБС для дорослих м. Львова, будучи службовою особою, умисно, в особистих інтересах та в інтересах очолюваного підприємства, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, діючи в порушення п.8 ст. 7 Бюджетного кодексу України, в якій закріплений принцип цільового використання бюджетних коштів тільки на цілі, визначені бюджетним призначенням, а також „ п.4.3 «Положення про порядок надання в суборенду орендованих нежитлових приміщень комунальної власності м. Львова, затвердженого наказом Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради від 04.03.2004р. № 12-з «Про забезпечення механізму надання в суборенду орендованих нежитлових приміщень», згідно якого «плата за суборендовані приміщення, в частині різниці від орендної плати вноситься суборендарем на рахунок районної адміністрації, на території якої знаходиться дане приміщення», у період часу з 01.08.2008р. до 30.06.2011р. у ході виконання умов зазначених договорів суборенди , всю отриману плату за суборенду приміщень від вказаних вище суб'єктів підприємницької діяльності на загальну суму 345650,23 грн. безпідставно зарахувала до доходів спеціального фонду кошторису ЦБС для дорослих м. Львова та не віднесла на розрахунки з бюджетом в частині різниці від орендної плати -12,40 грн. У подальшому ОСОБА_1, у період часу з 01.08.2008р. до 30.06.2011р., з порушенням норм вищевказаного законодавства, незаконно використала вказані кошти, отримані від суборенди приміщень, всупереч їх цільовому призначенню, на потреби ЦБС для дорослих м. Львова, в тому числі: на оплату за господарські, канцелярські товари, оргтехніку та її ремонт, оновлення версії програмного комп'ютерного забезпечення, закупівлю меблів, оплату за поточний ремонт приміщень, за перевірку димових та вентиляційних каналів, на відрядження, послуги охорони, оплати за бензин, автозапчастини до службового автомобіля, , за періодичні видання для поновлення бібліотечного фонду, страхування майна, технічне обслуговування котельні та інші цілі, що підтверджується платіжними дорученнями за 2008-201lp.p., внаслідок чого районними бюджетами м. Львова в особі районних адміністрацій та міським бюджетом в особі Управління комунальної власності Львівської міської ради недоотримано доходів в загальній сумі 345650,23 грн., чим з урахуванням законності одержання суми 12,40 грн., завдала істотної шкоди охоронюваним законом державним та громадським інтересам на вказану суму, яка у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що є тяжкими наслідками.

Отже органом досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що перебуваючи на посаді директора Центральної бібліотечної системи для дорослих м. Львова вчинила зловживання службовим становищем, тобто умисне, в інтересах третіх осіб використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що заподіло істотну шкоду громадським інтересам та спричинило тяжкі наслідки, що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (ч. 2 ст. 364 КК України).

Захисник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про закриття даної кримінальної справи з підстав, викладених у ньому. Вивчивши подане клопотання, заслухавши думку ОСОБА_1 про підтримання такого, думку прокурора, який не заперечив проти задоволення такого та просив залишити цивільний позов прокурора Галицького району м. Львова без розгляду, суд приходить до наступного висновку.

21 лютого 2014 року Верховною Радою України прийнятий Закон №746-VII «Про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції», який набрав чинності з дня наступного за днем його опублікування, тобто з 28 лютого 2014 року.

Згідно з п. 1 ч. 1 розділу І цього Закону, внесено зміни до ст. 364 КК України, а саме в абзаці першому частини першої цієї статті слова «з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб» замінено словами «з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи».

Таким чином, статтею 364 КК України в діючій на сьогоднішній день редакції, не передбаченого відповідальності за зловживання владою або службовим становищем, вчинене з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, або в інтересах третіх осіб. Відповідальність за ст. 364 КК України на сьогодні може наставати лише у разі зловживання владою або службовим становищем, якщо таке зловживання вчинене з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи. Проте, таке обвинувачення ОСОБА_1 прокуратурою Галицького району м. Львова не інкримінується.

Таким чином, в даному випадку має місце декриміналізація як вид скасування кримінальної відповідальності. Тобто, інкриміновані ОСОБА_1 діяння на сьогодні не є злочином.

Відповідно до ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, має зворотню дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 6 КПК України (в редакції Закону 1960 року) кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю за відсутністю у діянні складу злочину.

Оскільки, Закон України №746-VII «Про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» скасував злочинність інкримінованого ОСОБА_1 злочину, а тому, кримінальна справа, порушена відносно неї за обвинуваченням останньої у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, підлягає закриттю.

За таких обставин, з'ясувавши думку учасників процесу, суд вважає за необхідне кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, - закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу злочину у зв'язку з його декриміналізацією.

Цивільний позов прокурора Галицького району м. Львова - залишити без розгляду.

Керуючись ст. 5, п. 2 ч. 1 ст. 6 КК України, ст. 282 КПК України (в редакції Закону 1960 року), Законом України «Про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» №746-VII від 21.02.2014, суд, -

постановив:

Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиннні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, - закрити за відсутністю в діяннях ОСОБА_1 складу цього злочину.

Запобіжні заходи ОСОБА_1, вжиті згідно постанови про відсторонення обвинуваченого від посади від 26 червня 2012 року та постанови про застосування запобіжного заходу у виді підписки про невиїзд від 17 липня 2012 року - скасувати.

Цивільний позов прокурора Галицького району м. Львова залишити без розгляду.

Відповідно до ч. 4 ст. 282 КПК України (в редакції Закону 1960 року) постанова може бути оскаржена протягом семи діб до апеляційного суду Львівської області.

Головуючий суддя Мисько Х.М.