КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
03 жовтня 2014 року 810/5689/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву комунального підприємства Київської обласної ради "Переяслав-Хмельницьктепломережа" до Переяслав-Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось комунальне підприємство Київської обласної ради "Переяслав-Хмельницьктепломережа" (далі - КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа") з позовом до Переяслав-Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області в якому просить:
- визнати відсутність у КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа", станом по серпень 2014 року включно, податкової заборгованості зі сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість;
- визнати відсутність у КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа", станом по перше півріччя 2014 року включно, податкової заборгованості зі сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток;
- визнати відсутність у КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа", станом по перше півріччя 2014 року включно, податкової заборгованості зі сплати до державного бюджету частини чистого прибутку;
- зобов'язати Переяслав-Хмельницьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Київській області виключити з обліку (списати) КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа" неіснуючий податковий борг: з податку на додану вартість, з податку на прибуток та зі сплати до бюджету частини чистого прибутку.
Положеннями статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із частиною четвертою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини сьомої статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Із змісту позовної заяви судом встановлено, що її підписав директор КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа" ОСОБА_1. Разом із позовною заявою, на підтвердження того, що ОСОБА_1 є керівником зазначеного підприємства, подано довідку з ЄДРПОУ від 11.01.2013 АБ №660377.
Водночас, із спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 03.10.2014 судом встановлено, що за рішенням засновників з 31.05.2013 КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа" перебуває в стані припинення, а керівником цього підприємства є голова комісії з припинення або ліквідатор - Жуль Іван Іванович.
Положеннями частини четвертої статті 105 Цивільного кодексу України визначено, що до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Таким чином, суд вважає, що особою, яка має повноваження на ведення даної справи є голова комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатор Жуль Іван Іванович, а не директор ОСОБА_1.
Відповідно до пункту 4 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Ураховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви позивачеві.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до положень частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права позивача повторно звернутись до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Згідно із пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Керуючись статтями 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву комунального підприємства Київської обласної ради "Переяслав-Хмельницьктепломережа" до Переяслав-Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Повернути комунальному підприємству Київської обласної ради "Переяслав-Хмельницьктепломережа" (08400, Київська обл., місто Переяслав-Хмельницький, вулиця Івана Мазепи, будинок 33, ідентифікаційний код 20598264) з Державного бюджету України сплачений ним судовий збір у розмірі 73,08 грн. (сімдесят три грн. 08 коп.).
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.