Постанова № 40845054, 22.09.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2014
Номер справи
814/2607/14
Номер документу
40845054
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 вересня 2014 року Справа № 814/2607/14

м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1, м. Новий Буг, Миколаївська область

до: Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Новобузького районного управління юстиції у Миколаївській області, м. Новий Буг, Миколаївська область

про: встановлення неправильності в акті громадянського стану від 23.09.1988 року № 263

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулась до суду із позовом до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Новобузького районного управління юстиції у Миколаївській області (надалі - відповідач) про встановлення неправильності в акті громадянського стану від 23.09.1988 року № 263.

Позов обґрунтовано тим, що Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новобузького районного управління юстиції у Миколаївській області при видачі позивачу свідоцтва про народження було допущено помилку, де дата народження вказана 23 вересня 1988 року, замість правильної ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач адміністративний позов визнав, про що зазначив в своїй письмовій правовій позиції на адміністративний позов.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд несповістив.

Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.

Дослідивши всі матеріали справи, суд встановив наступне.

23 вересня 1988 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новобузького районного управління юстиції у Миколаївській області у книзі реєстрації актів цивільного стану при видачі ОСОБА_1 свідоцтва про народження було допущено помилку, де дата народження вказана ІНФОРМАЦІЯ_2, замість вірної ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про внесення змін в актовий запис про народження, на яку отримав висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Первомайському району реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції у Миколаївській області, де зазначено про неможливість внести зміни в актовий запис про народження щодо зазначення іншої дати народження.

У свідоцтві про народження у графі народився(лася) зазначено "ІНФОРМАЦІЯ_1", що підтверджується також медичним свідоцтвом про народження № НОМЕР_2 від 31.07.2014 року та копією паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 виданим 27 квітня 2005 року Новобузьким РВ УМВС України в Миколаївській області.

На підставі перелічених вище документів встановлено, що датою народження ОСОБА_1 є "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі вимог статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до пункту 1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання від 12.01.2011 N 96/5, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 14 січня 2011 року за N 55/18793 (далі - Правила N 96/5) внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Згідно із підпунктом 2.13.2 пункту 2.13 Правил N 96/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду.

На підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду (підпункт 2.16.7 пункту 2.16 Правил № 96/5).

Відповідно до пункту 1.7. Правил N 96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.

При цьому, відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 11, 71, 94, 122, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Новобузького районного управління юстиції у Миколаївській області внести зміни до актового запису цивільного стану № 263 від 23 вересня 1988 року , вказавши дату народження - ІНФОРМАЦІЯ_1.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Головуючий суддя О. Ф. Середа