ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2014 року Справа №293/1187/14-а
Черняхівський районний суд Житомирської області
в складі: головуючої - судді Слободенюк Н.Є
при секретарі Артемчук Т.В
з участю позивачки ОСОБА_1
представника позивачки ОСОБА_2
представника відповідача
Черніяхівської селищної ради Поліщука О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Черняхові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Черняхівської селищної ради про зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить суд зобов'язати Черняхівську селищну раду розглянути її заяву від 05.03.2014 року по суті та прийняти рішення відповідно до чинного законодавства та повідомити її про наслідки розгляду заяви.
Позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі з підстав, наведених в позовній заяві, просили його задовольнити. Крім того позивачка зазначила, що будь-яких відповідей про розгляд її заяви нею отримано не було.
Представник відповідача - Черняхівської селищної ради Поліщук О.І. в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та пояснив, що заява, з якою позивачка звернулася до Черняхівської селищної ради була розглянута відповідно до чинного законодавства. Зазначив, що створеною постійною комісією з питань землекористування, охорони навколишнього природного середовища, на яку, відповідно до Положення про постійні комісії селищної ради, затвердженого Рішенням селищної ради другої сесії шостого скликання від 30.12.2010 року, покладено обов'язок розглядати проекти рішень ради з питань землекористування на території селищної ради; розглядати матеріали щодо врегулювання земельних відносин відповідно до чинного законодавства України на території селищної ради, розглядати проекти технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок; розглядати і погоджувати проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розглядати питання щодо раціонального та ефективного використання земель на території селищної ради; готувати висновки та рекомендації за результатами вчинення і розгляду питань, що виносяться на розгляд сесії селищної ради; представляти доповіді та співдоповіді з питань, які розглядаються на сесіях ради, було розглянуто заяву позивачки та складено відповідний акт, про що останню і було повідомлено в письмовій формі та направлено відповідь простою поштою за адресою її проживання. У зв'язку з цим в позові просив відмовити за безпідставністю вимог, оскільки при розгляді заяви позивачки було дотримано всіх вимог законодавства та надано вмотивовану відповідь.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, позов задовольняє частково із слідуючих підстав:
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В судовому засіданні встановлено, що 05.03.2014 року ОСОБА_1 звернулась до Черняхівської селищної ради з заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,04 га за адресою: АДРЕСА_1, для обслуговування житлового будинку (а.с.4). Заяву ОСОБА_1 розглянуто постійною комісією з питань землекористування, охорони навколишнього природного середовища, про що складено відповідний акт від 24.04.2014 року, та направлено письмову відповідь за вих. № 421 від 20.05.2014 року (а.с.37), простою поштою на адресу позивачки, про що зроблена відмітка в журналі вихідних документів №1 за 2014 рік (а.с.38-40). Дану відповідь позивачка не отримала.
Вказані обставини сторонами не оспорюються та підтверджуються матеріалами справи. В зв'язку з цим, судом у відповідності із ст. 72 КАС України, визнані вказані обставини такими, що не підлягають доказуванню.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). У відповідності до ст. 20 цього Закону Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу,підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Рішенням Черняхівської селищної ради першої сесії 5 скликання від 11.11.2010 року відповідно до ст.ст. 26,27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» було утворено п'ять постійних комісій селищної ради, зокрема комісію з питань землекористування, охорони навколишнього природного середовища (а.с.34) .
У відповідності до положень ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. Перелік , функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються регламентом відповідної ради та Положенням про постійні комісії, що затверджуються радою, з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради.
Відповідно до витягу з Положення постійних комісій Черняхівської селищної ради, затверджених Рішенням селищної ради другої сесії 6 скликання від 30.12.2010 року (а.с.35) постійна комісія з питань регулювання земельних відносин, землекористування, охорони навколишнього середовища розглядає проекти рішень ради з питань землекористування на території селищної ради; розглядає матеріали щодо врегулювання земельних відносин відповідно до чинного законодавства України на території селищної ради; розглядає проекти технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок; розглядає і погоджує проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розглядає питання щодо раціонального та ефективного використання земель на території селищної ради; готує висновки та рекомендації за результатами вчинення і розгляду питань, що виносяться на розгляд сесії селищної ради; представляє доповіді та співдоповіді з питань, які розглядаються на сесіях ради (а.с.36).
З огляду на викладене, враховуючи те, що заяву ОСОБА_1 розглянуто у строки встановлені чинним законодавством, однак доказів, які підтверджували б факт направлення та отримання позивачкою відповіді про розгляд її заяви від 05.03.2014 року, крім відмітки, яка міститься в журналі вихідних документів №1 за 2014 рік про направлення відповіді за вих. №421 від 20.05.2014 року, суду не надано, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково та зобов'язати Черняхівську селищну раду надати ОСОБА_1 письмову вмотивовану відповідь про наслідки розгляду її заяви від 05.03.2014 року.
В решті позову суд відмовляє за безпідставністю вимог.
Крім того, відповідно до ст. 94 КАС України, суд стягує з відповідача на користь позивачки понесені нею та документально підтверджені судові витрати (а.с.1.2) у вигляді судового збору у сумі 73,08 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст..ст.2 ,4-11, 71,72, 94, 158-163, 254 КАС України, Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Черняхівської селищної ради про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Зобов'язати Черняхівську селищну раду надати ОСОБА_1 вмотивовану відповідь про результати розгляду її заяви від 05.03.2014 року.
В решті позову відмовити за безпідставністю вимог.
Стягнути з Черняхівської селищної ради, адреса: Площа Рад 2, смт. Черняхів Житомирської обл., на користь ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, судовий збір в сумі 73,08 грн.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 10-ти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя: /підпис/ Н.Є. Слободенюк
копія: вірно
суддя: