МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
04 серпня 2014 року Справа № 814/1403/14
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лісовської Н. В. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,
вул. Нікольська, 46, під. 2, м. Миколаїв, 54001
до
приватного підприємства "Автошляхбуд-АДС",
вул. Ювілейна, 83-а, м. Баштанка, Баштанський район, Миколаївська область, 56100
про
стягнення заборгованості в сумі 7623,91 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом до ПП «Автошляхбуд-АДС» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за 2013 рік в сумі 7623,91 грн.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідачем порушено вимоги законодавства про соціальний захист інвалідів, а саме у 2013 році відповідачем не виконано норматив по працевлаштуванню інвалідів.
Відповідач позов не визнав, надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що враховуючи середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу, у підприємства не виникає обов’язок по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Представниками сторін подані клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд здійснює розгляд справи в порядку письмового провадження в порядку ч. 4 ст. 122 КАС України.
Дослідив матеріали справи, суд встановив:
Згідно ч. 3 статті 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Як вбачається з матеріалів справи, у звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік відповідачем зазначено середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу фактично за рік (рядок 01), що складає 8 осіб. Однак, в письмових запереченнях, наданих суду, відповідач зазначає, що при поданні звіту у рядку 01 допущено помилку, у зв’язку з чим підприємством було повторно подано Звіт про зайнятість і працевлаштування інваліді за 2013 рік, де в рядку 01 зазначено середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу фактично за рік, що складає 6 осіб. На підтвердження зазначеної кількості фактично працюючих штатних працівників відповідачем надано штатні розклади, витяг з додатку № 4, таблиця № 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» за 12 місяців 2013 року та докази направлення звіту, трудові договори про роботу за сумісництвом, копію звіту за формою 10-ПІ (повторного) та докази його направлення, розрахунково-платіжні відомості про нарахування заробітної плати, щомісячні за 2013 рік та щомісячні дані, що надавалися до УПФУ в Баштанському районі щодо сум нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
Таким чином, відповідачем підтверджено, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за 2013 рік складає 6 осіб, що позбавляє його обов’язку на працевлаштування інвалідів.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 128, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає чинності з моменту закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного Адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Н. В. Лісовська