Ухвала суду № 40826288, 30.09.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2014
Номер справи
286/3543/14-а
Номер документу
40826288
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Смиковська Л.О.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

ПОСТАНОВА

іменем України

"30" вересня 2014 р. Справа № 286/3543/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Мацького Є.М.

Шидловського В.Б.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "05" серпня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

В липні 2014 року ОСОБА_3 звернулась до Овруцького районного суд Житомирської області та просила визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку, розрахункового листа, поданого 25.04.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.02.2012 року у справі № 2а-13462/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомисрькій області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків. вказаних у розрахунковому листі.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира прийняти, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий 25.04.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.02.2012 року у справі №2а-13462/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 05 серпня 2014 року в задоволенні позову ОСОБА_3 відмовлено за безпідставністю.

Не погоджуючись з зазначеною постановою позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою позов задовольнити.

Розглянувши справу в порядку письмового провадження в межах, визначених ст.195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом, в якому просила визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо не прийняття розрахункових документів, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку, розрахункового листа, поданого 25.04.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.02.2012 року у справі № 2а-13462/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомисрькій області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків. вказаних у розрахунковому листі, а також зобов"язати, відповідно до рішення Овруцького районного суду Житомирської області, прийняти, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий 25.04.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.02.2012 року у справі №2а-13462/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі.

Суд першої інстанції відмовляючи у задоволенні позовних вимог дійшов висновків, що відповідачем не порушено право позивача, оскільки виплати проводились відповідно до постанови КМ України №836, згідно рішень Конституційного Суду України.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Як встановлено, судом першої інстанції, постановою Овруцького районного суду Житомирської області зобов"язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області провести перерахунок ОСОБА_3 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 березня 2011 року по 30 червня 2011 року в розмірі, визначеному ст. 39 Закону України, "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно , пропорційно відпрацьованому часу та передати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира.

Відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон), громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата у зоні безумовного обов"язкового відселення - 3 мінімальні заробітні плати.

Згідно з п. п. 2, 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.2005 р., розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації громадян, а тому останні повинні проводити їх нарахування та виплату.

Відповідно до п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.05 (далі - Порядок), соціальні виплати, допомоги, передбачені за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінпраці формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.

Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Згаданими вище судовими рішенням зобов"язано Територіальне управління Державної судовової адміністрації України в Житомирській області позивача провести відповідні донарахування.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України, постанова суду в адміністративних справах, що набрала законної сили, є обов'язковою для виконання на всій території України.

Слід зазначити, що частиною другою статті 95 Конституції України визначено, що виключно Законом України про Державний бюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків, а стаття 63 Закону закріплює норму, якою стверджується, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.

Отже, Кабінет Міністрів України є органом, який забезпечує проведення державної політики у соціальній сфері, а УПСЗН - органом, який реалізує таку політику, в тому числі за рахунок коштів Державного Бюджету України.

Разом з тим, слід зазначити, що Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року №719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п.1 Прикінцевих положень Закону) такі обмеження не встановлені.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2014 року є чинними і підлягає застосуванню ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік".

Суд першої інстанції не звернув уваги на вказані обставини, що призвело до ухвалення судового рішення з порушенням зазначених норм матеріального права.

Відповідно до ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

За таких підстав, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції - скасуванню, із прийняттям нового рішення, яким задовольнити позовні вимоги ОСОБА_3 в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 201, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити, постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "05" серпня 2014 р. скасувати.

Позов ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку, розрахункового листа, поданого 25.04.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.02.2012 року у справі № 2а-13462/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомисрькій області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків. вказаних у розрахунковому листі.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира прийняти, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий 25.04.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 06.02.2012 року у справі №2а-13462/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахунковому листі.

Стягнути з Державного бюджету на користь ОСОБА_3 судовий збір за подання адміністративного позову до Овруцького районного суду у розмірі 73 грн.08 коп. квитанція №007500031 від.03.07.2014 року.

Стягнути з Державного бюджету на користь ОСОБА_3 судовий збір за подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду у розмірі 36 грн. 54 коп. квитанція №82/103 від 12.08.2014 року.

.

Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: Є.М. Мацький

В.Б. Шидловський

З оригіналом згідно: суддя _______ М.М. Капустинський

Роздруковано та надіслано: (рек. з пов. про вруч.)

1- в справу:

2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10014

4-третій особі: - ,