ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 10 червня 2009 р. | Справа № 2-а-8419/08/2170 Кат. 6.6.4
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Кравченко К.В., при секретарі: Сорочинська О.В., за участю: представника позивача -Даніщука С.Ю., відповідача -ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (далі -позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі -відповідач), в якому просить стягнути податок з власників транспортних засобів в сумі 367,5 грн. Статтею 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”від 11 грудня 1991 року N 1963-XII (далі -Закон № 1963-ХІІ) визначено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування. Відповідно до довідки ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області, відповідач є власником транспортного засобу марки “Форд”, державний номер НОМЕР_1, 1986 року випуску. Згідно ст. 1 Закону № 1963-ХІІ, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів з 2006р. за автомобіль марки “Форд”, державний номер НОМЕР_1, 1986 року випуску, об'єм двигуна складає 2445 куб. см. Податковий борг за 2006-2008р. в сумі 367,5 грн., чим порушено вимоги ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві. Відповідач проти позовних вимог не заперечував. Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного. Згідно довідки-розрахунку позивача, відповідачем податок з власників транспортних засобів не сплачувався в 2006-2008рр., сума податкового боргу за три роки складає 367,5 грн. (заборгованість з податку за 2006р. -122,5 грн., 2007р. -122,5 грн., за 2008р. -122,5 грн.). Статтею 3 Закону № 1963-ХІІ визначено, що ставка податку з власників транспортних засобів на рік складає 10,0 грн. зі 100 куб. см.. Пунктом “в”ст. 4 зазначеного вище Закону встановлюється, що на 50 відсотків від сплати податку звільняються громадяни, у власності яких знаходяться легкові автомобілі з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см, взяті на облік в Україні до 1990 року включно. В статті 5 Закону № 1963-ХІІ, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Статтею 7 вищенаведеного Закону встановлено, що недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством. Пунктом 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”від 25.06.1991р. N 1251-XII, платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установленні законом строки. Заборгованість відповідача за 2006-2008рр. з податку з власників транпортних засобів на дату розгляду справи становить 367,5 грн. Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню. На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 -, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позовні вимоги задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 (код НОМЕР_2) на користь Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області борг з податку власників транспортних засобів в сумі 367,5 грн.: до місцевого бюджету на р/р 33214808700040, одержувач УДК в Бериславському районі у Херсонській області, МФО 852010, ОКПО 24103704. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15.06.09р.
Суддя Кравченко К.В.