Постанова № 40812309, 09.10.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.10.2014
Номер справи
826/7621/14
Номер документу
40812309
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

09 жовтня 2014 року 11:45 справа №826/7621/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кузьменка В.А., суддів Огурцова О.П., Шрамко Ю.Т., за участю секретаря Калужського Д.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомКомпанії Бредвін Трейдінг Лімітеддо1. Головного управління юстиції у місті Києві 2. Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Орел Лариси Вікторівни 3. Державної реєстраційної служби Українитреті особи1. ОСОБА_2 2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліра-2000"провизнання дій протиправнимиОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Компанія Бредвін Трейдінг Лімітед (далі по тексту - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління юстиції у місті Києві (далі по тексту - відповідач 1, ГУЮ у м. Києві), Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Орел Лариси Вікторівни (далі по тексту - відповідач 2 , Державний реєстратор Орел Л.В.) та Державної реєстраційної служби України (далі по тексту - відповідач 3), в якому, з урахуванням уточненої позовної заяви, просить: 1) визнати незаконними та протиправними дії ГУЮ у м. Києві, які полягають у проведенні державної реєстрації змін керівника ТОВ "Ліра-2000" (запис №10701070030044889 від 20 травня 2014 року) та змін до статуту ТОВ "Ліра-2000" (запис №10701050031044889 від 23 травня 2014 року); 2) визнати незаконними та протиправними дії Державного реєстратора Орел Л.В., які полягають у проведенні державної реєстрації змін керівника ТОВ "Ліра-2000" (запис №10701070030044889 від 20 травня 2014 року) та змін до статуту ТОВ "Ліра-2000" (запис №10701050031044889 від 23 травня 2014 року); 3) визнати незаконними та протиправними дії Державної реєстраційної служби України, що полягають в наданні дозволу на проведення державної реєстрації змін керівника ТОВ "Ліра-2000" (запис №10701070030044889 від 20 травня 2014 року) та змін до статуту ТОВ "Ліра-2000" (запис №10701050031044889 від 23 травня 2014 року).

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 червня 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/7621/14, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, ОСОБА_2 (далі по тексту - третя особа 1, ОСОБА_2) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліра-2000" (далі по тексту - третя особа 2, ТОВ "Ліра-2000"), закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 04 вересня 2014 року представник позивача позовні вимоги підтримав; представники третіх осіб проти задоволення позовних вимог заперечили, відповідачі своїх представників у судове засідання не направили.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неприбуття представників відповідачів та положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні 04 вересня 2014 року суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

За даними витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ТОВ "Ліра-2000" (код ЄДРПОУ 30966313) вбачається наступне:

- 20 травня 2014 року Державним реєстратором Орел Л.В. проведено реєстраційні дії: внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах про що внесено відповідний запис №10701070030044889;

- 23 травня 2014 року Державним реєстратором Орел Л.В. проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, про що внесено відповідний запис №10701050031044889.

Позивач зазначає, що вказані реєстраційні дії щодо ТОВ "Ліра-2000" протиправними, оскільки вони вчинені на підставі незаконних рішень загальних зборів учасників товариства, мотивуючи позовні вимоги наступним: учасник товариства ОСОБА_2 на момент скликання та проведення загальних зборів ТОВ "Ліра-2000" не володів 100% статутного капіталу товариства, а тому не мав права одноособово приймати рішення про зміну керівника та місцезнаходження товариства; на момент складання протоколу загальних зборів ТОВ "Ліра-2000" від 07 травня 2014 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не було внесено змін щодо ОСОБА_2, як єдиного учасника товариства; рішення Старобільського районного суду Луганської області від 23 квітня 2014 року у справі №431/1123/14-ц, яким визнано за третьою особою 1 право власності на частку в розмірі 75,2701% статутного капіталу ТОВ "Ліра-2000", не набрало законної сили на момент проведення 07 травня 2014 року загальних зборів ТОВ "Ліра-2000".

Відповідач 2 проти позову заперечив, зазначивши про відповідність оскаржуваних дій вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Відповідач 3 також заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав того, що дії Державної реєстраційної служби України щодо погодження реєстраційних дій Державного реєстратора не порушують прав позивача та відносяться до внутрішньої процедури.

Третя особа 1 проти задоволення адміністративного позову заперечила, посилаючись на правомірність дій Державного реєстратора.

Третя особа 2 письмового заперечення проти адміністративного позову або письмових пояснень до суду не надала.

Окружний адміністративний суд міста Києва, виходячи зі змісту пред'явлених позовних вимог, звертає увагу на наступне.

Відповідно протоколу загальних зборів учасників ТОВ "Ліра-2000" від 07 травня 2014 року №07-05/14, копія якого міститься в матеріалах справи, загальні збори у складі учасника ОСОБА_2 вирішили наступне: 1) у зв'язку із набуттям ОСОБА_2 на підставі рішення Старобільського районного суду Луганської області від 23 квітня 2014 року у справі №431/1123/14-ц прав власності на частку у статутному капіталі ТОВ "Ліра-2000" в розмірі 100%, затверджено зміни у складі засновників товариства та розподілено статутний капітал товариства наступним чином: ОСОБА_2 - частка в розмірі 100% статутного капіталу товариства, що становить 30 000 000,00 грн.; 2) звільнено з посади директора ТОВ "Ліра-2000" ОСОБА_3, обрано директором ТОВ "Ліра-2000" ОСОБА_4 та наділено її всіма повноваженнями директора товариства; 3) змінено місцезнаходження товариства на адресу: м. Львів, вул. Грабовського, буд. 11, корпус 19а; 4) затверджено нову редакцію статуту товариства та наділено новообраного директора ОСОБА_4 повноваженнями здійснити необхідні дії для державної реєстрації нової редакції статуту, зміни директора та зміни місцезнаходження.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Частина друга статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" встановлює, якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.

Згідно з частиною четвертою 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частинами першою - третьою цієї статті.

Частиною шостою статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

У разі якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Відповідно до частини дев'ятої 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" встановлено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.

Таким чином, для державної реєстрації зміни керівника юридичної особи державному реєстратору необхідно та достатньо подати заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, примірник оригіналу рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу розпорядчого документа про їх призначення; за відсутності підстав для залишення поданих документів без розгляду, державний реєстратор зобов'язаний внести до Єдиного державного реєстру запис про внесення відповідних змін.

Матеріали реєстраційної справи ТОВ "Ліра-2000" підтверджують, що 19 травня 2014 року ОСОБА_4 подано Державному реєстратору реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, щодо зміни директора ТОВ "Ліра-2000" на ОСОБА_4

Як свідчить опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах", разом з реєстраційної карткою подано рішення Старобільського районного суду Луганської області від 23 квітня 2014 року у справі №431/1123/14-ц, протокол від 07 травня 2014 року №07-05/14, наказ від 08 травня 2014 року №05/14 про призначення директора.

Наведене вказує, що для державної реєстрації зімни директора ТОВ "Ліра-2000" Державному реєстратору подано всі документи, що передбачені статтею 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Доказів, які б свідчили про наявність підстав для залишення поданих документів без розгляду, зокрема, що документи подані не за місцем проведення державної реєстрації або не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", матеріали справи не містять.

За таких підстав суд не вбачає протиправності дій Державного реєстратора Орел Л.В. при проведенні реєстраційної дії щодо зміни директора ТОВ "Ліра-2000", про що внесено запис від 20 травня 2014 року №10701070030044889, та зауважує на необґрунтованості позовних вимог у цій частині.

Відповідно до частин першої та третьої статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.

У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається примірник оригіналу (ксерокопія, нотаріально засвідчена копія) одного із таких документів: рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників); заяви фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників); заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства; рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.

Частина сьома статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" встановлює, що державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті.

Відповідно до частини одинадцятої статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо: документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою, п'ятою та сьомою статті 8, частиною п'ятою статті 10 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подано особою, яка не має на це повноважень; до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Матеріали реєстраційної справи ТОВ "Ліра-2000" підтверджують, що 22 травня 2014 року ОСОБА_4 подано Державному реєстратору реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи щодо зміни місцезнаходження товариства адресу: м. Львів, вул. Грабовського, буд. 11, корпус 19а, та змін складу засновників, а саме зі складу засновників виключено Компанію Бредвін Трейдінг Лімітед.

Згідно з опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до установчих документів" вбачається, що разом з реєстраційної карткою подано примірник оригіналу рішення про винесення змін до установчих документів (протокол від 07 травня 2014 року №07-05/14), нову редакцію установчих документів (два примірники), копії банківських квитанцій, документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів (протокол від 07 травня 2014 року №07-05/14), рішення Старобільського районного суду Луганської області від 23 квітня 2014 року у справі №431/1123/14-ц.

Суд звертає увагу, що відповідно до рішення Старобільського районного суду Луганської області від 23 квітня 2014 року у справі №431/1123/14-ц, копія якого міститься в матеріалах реєстраційної справи, зокрема визнано недійсним договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "Ліра-2000" в розмірі 75,2701%, що становить 22 581 025,00 грн., укладений 30 липня 2013 року між ОСОБА_5 та Компанією Бредвін Трейдінг Лімітед, та визнано за ОСОБА_2 право власності на частку в розмірі 75,2701% статутного капіталу ТОВ "Ліра-2000", що становить 22 581 025,00 грн.

З урахуванням того, що вказане рішення підтверджує перехід до ОСОБА_2 частки у статутному капіталі ТОВ "Ліра-2000", воно вважається іншим документом про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства у розумінні частини третьої статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Частина п'ята статті 124 Конституції України встановлює, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно положень статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

При цьому колегія суддів відзначає, що на копії рішення Старобільського районного суду Луганської області від 23 квітня 2014 року у справі №431/1123/14-ц судом вчинено відміткою, що рішення набрало чинності 06 травня 2014 року, а тому вказане судове рішення на момент подання документів щодо державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, було обов'язковим для виконання, у тому числі для Державного реєстратора; у свою чергу Державний реєстратор не уповноважений перевіряти достовірність відомостей судового рішення та обставини набрання ним законної сили.

Таким чином, з викладеного слідує, що для проведення державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ "Ліра-2000", наслідком яких є запис в Єдиному державному реєстрі від 23 травня 2014 року №10701050031044889, подано всі документи, що передбачені статтею 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців"; доказів, які б свідчили про необхідність залишення поданих документів без розгляду (в тому числі, що документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації або не відповідають встановленим вимогам) позивачем до суду не надано.

Враховуючи викладене, на думку суду, у діях Державного реєстратора Орел Л.В. відсутня протиправність, а тому позовні про визнання протиправними дій відповідача 2 щодо проведення державної реєстрації змін до статуту ТОВ "Ліра-2000" не підлягають задоволенню.

Суд також зауважує, що належним способом захисту прав позивача в даному випадку є скасування державної реєстрації відповідних змін відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах: зміна керівника та змін до установчих документів ТОВ "Ліра-2000": зміна місцезнаходження зміна складу або інформації про засновників, що й було реалізовано позивачем.

Так, згідно рішення Апеляційного суду Луганської області від 24 червня 2014 року по справі №431/1123/14-ц скасовано державну реєстрацію реєстраційних дій, що були проведені Державним реєстратором Орел Л.В. шляхом внесення запису №10701070030044889 від 20 травня 2014 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про зміну відомостей про юридичну особу - ТОВ "Ліра-2000", що не пов'язані зі змінами в установчих документах: зміна керівника юридичної особи, та скасовано державну реєстрацію реєстраційних дій, що були проведені Державним реєстратором Орел Л.В. шляхом внесення запису №10701050031044889 від 23 травня 2014 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про внесення змін до установчих документів юридичної особи - ТОВ "Ліра-2000": зміна до установчих документів юридичної особи, у тому числі зміна місцезнаходження, зміна складу або інформації про засновників.

Тобто, право Компанії Бредвін Трейдінг Лімітед на управління ТОВ "Ліра-2000" є таким, що відновлене, і, у будь-якому випадку, задоволення позовних вимог до Державного реєстратора Орел Л.В. у межах даного спору не могло б призвести до відновлення порушених прав позивача.

Необґрунтованими є позовні вимоги, пред'явлені до ГУЮ у м. Києві, оскільки відповідно до приписів статей 5 та 6 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" проведення державної реєстрації юридичних осіб, зокрема реєстрації змін до установчих документів юридичних осіб, належить до виключних повноважень Державного реєстратора; ГУЮ у м. Києві вказаними повноваженнями не наділене та у межах спірних правовідносин не вчиняло жодних реєстраційних дій.

В частині позовних вимог про визнання протиправними дій Державної реєстраційної служби України, що полягають в наданні дозволу на проведення державної реєстрації змін керівника та змін до статуту ТОВ "Ліра-2000", суд звертає увагу на наступне.

Як підтверджують матеріали справи, за результатами розгляду направлених Державним реєстратором Орел Л.В. документів на проведення спірних реєстраційних дій відповідач 3 направив повідомлення від 20 травня 2014 року та від 23 травня 2014 року про відсутність підстав для залишення документів без розгляду та підстав для відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ "Ліра-2000".

Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Положенням про здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року №3175/5 (далі по тексту - Положення), Державний реєстратор у день надходження документів, поданих для проведення реєстраційних дій щодо визначеної юридичної особи: вносить до Єдиного державного реєстру відомості щодо визначеної юридичної особи; забезпечує виготовлення електронних копій документів, отриманих у паперовій формі для проведення реєстраційних дій, шляхом сканування та їх передачу Укрдержреєстру за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.

Пункт 2 розділу ІІІ Положення передбачає, що Укрдержреєстр 1) перевіряє наявність електронних копій документів для проведення реєстраційних дій за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру; 2) після надходження документів, визначених підпунктом 1 цього пункту, у межах строків проведення реєстраційних дій, визначених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців": розглядає документи на наявність підстав для залишення документів без розгляду та відмови у проведенні державної реєстрації; направляє державному реєстратору повідомлення про результати розгляду документів за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.

Разом з тим, положення Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" вказують, що проведення державної реєстрації юридичних осіб, зокрема реєстрації змін до установчих документів юридичних осіб, належить до виключних повноважень Державного реєстратора; Державний реєстратор самостійно приймає рішення про проведення реєстраційних дій або залишення поданих документів без розгляду, керуючись положеннями цього Закону; Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" не встановлює, що повідомлення Державної реєстраційної служби України щодо можливості проведення реєстраційних дій є обов'язковою передумовою для прийняття рішення Державним реєстратором.

Тобто, повідомлення Державної реєстраційної служби України про результати розгляду документів мають рекомендаційний характер та не можуть впливати на правомірність реєстраційних дій Державного реєстратора за наявності законних підстав для їх вчинення.

За таких підстав, дії відповідача 3 щодо погодження проведення державної реєстрації змін керівника та змін до статуту ТОВ "Ліра-2000" є такими, що не порушують прав позивача, що виключає можливість визнати їх протиправними.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, на думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачами доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Компанії Бредвін Трейдінг Лімітед задоволенню не підлягає.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Компанії Бредвін Трейдінг Лімітед відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.А. Кузьменко

Судді О.П. Огурцов

Ю.Т. Шрамко