ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1771/14-a
"29" вересня 2014 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
секретарі судового засідання Мельник Н.М.
представника позивача Дейнеки В.М.
представника третьої особи Брик В.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою управління комунальної власності Тернопільської міської ради до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції про зобов'зання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Управління комунальної власності Тернопільської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції, в якому просить визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати внести в Єдиний державний реєстр запис про ліквідацію управління комунальної власності Тернопільської міської ради згідно рішення від 25 квітня 2014 року № 6/47/216.
Зменшивши позовні вимоги позивач просить зобов'язати відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції внести в Єдиний державний реєстр запис згідно рішення від 25 квітня 2014 року №6/47/216 "Про ліквідацію управління комунальної власності Тернопільської міської ради", оскільки відповідач листом від 07.07.2014 року за №4168/08.4-11 відмовив у внесенні вказаного запису через перебування юридичної особи - управління комунальної власності Тернопільської міської ради в стані припинення, що є порушенням норм чинного законодавства України.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, викладених у позовній заяві та просить задовольнити.
Від відповідача відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції через канцелярію суду поступило письмове клопотання про розгляд справи у відсутності їхнього представника, що відповідає вимогам ч.4 ст.122 КАС України. Свою позицію виклав у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.
Представник залученої до участі в справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області не заперечує проти задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, представника третьої особи, суд встановив наступні обставини.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру управління комунальної власності Тернопільської міської ради (код ЄДРПОУ 25781553) зареєстроване як юридична особа 17.10.2006 року.
02.09.2008 року до Єдиного державного реєстру внесено рішення засновників про реорганізацію шляхом злиття управління комунальної власності Тернопільської міської ради та управління економічного розвитку в департамент економіки, підприємництва та управління комунальним майном.
Згідно ч.15 ст.37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
04 грудня 2010 року Тернопільська міська рада прийняла рішення за №6/1/17 "Про виконавчі органи та структуру міської ради" згідно якого департамент економіки, підприємництва та управління комунальним майном реорганізовано шляхом поділу на управління економіки, промисловості та праці та управління обліку та контролю за використанням комунального майна.
Рішенням Тернопільської міської ради від 25 квітня 2014 року №6/47/216 "Про ліквідацію управління комунальної власності Тернопільської міської ради" вирішено:
1.Ліквідувати управління комунальної власності Тернопільської міської ради.
2.Створити ліквідаційну комісію з припинення управління комунальної власності Тернопільської міської ради в складі, згідно з додатком.
3.Ліквідаційній комісії здійснити в установленому порядку та у визначений законодавством термін заходи по ліквідації управління комунальної власності Тернопільської міської ради.
4.Визначити, що строк заявлення кредиторами своїх вимог становить два місяці з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення управління комунальної власності Тернопільської міської ради.
5.Уповноважити виконавчий комітет міської ради на затвердження ліквідаційного балансу підприємства, вказаного в п.1 даного рішення, та вчинення інших необхідний дій.
Згідно додатку до рішення міської ради від 25.04.2014 року № 6/47/216 голова ліквідаційної комісії - Дейнека Володимир Миколайович, члени ліквідаційної комісії - Мединський Володимир Володимирович, Мороз Галина Василівна.
04 липня 2014 року голова ліквідаційної комісії управління комунальної власності Тернопільської міської ради Дейнека В.М. звернувся з листом до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції з проханням внести в Єдиний державний реєстр запис про зміст рішення та додатку до рішення власника Тернопільської міської ради від 25.04.2014 року №6/47/216 "Про ліквідацію управління комунальної власності Тернопільської міської ради". Одночасно зазначено, що вимоги кредиторів розглядаються протягом двох місяців включно з дня опублікування повідомлення про прийняття рішення та задовольняються у порядку черговості згідно ст.ст. 50-1, 105, 111 ЦК України.
Листом вих. №4168/08.4-11 від 07.07.2014 року відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції відмовив у внесенні в Єдиний державний реєстр запису про зміст рішення Тернопільської міської ради від 25.04.2014 року №6/47/216 "Про ліквідацію управління комунальної власності Тернопільської міської ради", оскільки управління комунальної власності Тернопільської міської ради перебуває у стані припинення.
Згідно п.30 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.
Відповідно до ч.2 ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно ст.34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до п.12 ст.36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи.
У відповідності до п. п.1,2 ст.105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Пунктом 1 ч.1 ст.110 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Аналізуючи вищенаведені норми закону, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.2,6,7,11,86,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Зобов'язати відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції внести в Єдиний державний реєстр запис про ліквідацію управління комунальної власності Тернопільської міської ради згідно рішення від 25 квітня 2014 року № 6/47/216.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.