Постанова № 40718172, 15.07.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2014
Номер справи
815/5/14
Номер документу
40718172
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2014 р.м.ОдесаСправа № 815/5/14

Категорія: 6.1 Головуючий в 1 інстанції: Цховребова М. Г

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого - судді Бойка А.В.,

суддів: Танасогло Т.М.,

Яковлєва О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2014 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна група «Грані» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, за участю третьої особи - товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморська будівельна група» про визнання протиправною та скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В:

08.01.2014 року товариство з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна група «Грані» звернулось до суду першої інстанції з адміністративним позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, за участю третьої особи - товариства з обмеженою відповідальністю «Чорноморська будівельна група», та з урахуванням уточнень позовних вимог від 15.01.2014 року, просило визнати протиправною та скасувати постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 337 від 23.12.2013 року.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12.03.2014 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна група «Грані» задоволено в повному обсязі.

13.05.2014 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області подала апеляційну скаргу на вказану постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12.03.2014 року.

В своїй апеляційній скарзі, апелянт посилається на те, що в ході проведеної Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області перевірки було встановлено, що за адресою перевірки виконуються будівельні роботи з істотними відхиленнями від затвердженої в установленому порядку проектної документації. У зв'язку з виявленими порушеннями Інспекцією ДАБК було складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, та у встановлений строк позивачем не було усунуто виявлені порушення. За результатами розгляду матеріалів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, АПГ «Грані» було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 109 620 грн.

Відповідач вважає, що оскаржувана постанова прийнята у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому скасуванню не підлягає.

На підставі викладеного, апелянтом ставиться питання про скасування постанови Одеського окружного адміністративного суду від 12.03.2014 року та постановлення нової, якою відмовити АПГ «Грані» у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть учать у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів суду апеляційної інстанції приходить до висновку, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню з наступних підстав:

Судом першої інстанції встановлено, що 13.12.2013 року посадовою особою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та згідно з Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року № 553, на підставі вимоги ГУ БКОЗ СБ України від 28.10.2013 року № 14/1-6220, за дорученням Держархбудінспекції України від 28.10.2013 року № 40-8377, була проведена позапланова перевірка дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил ДП «Маккенлі» на об'єкті будівництва - будівництво комплексу багатоповерхових житлових будинків для відселення мешканців зсувонебезпечної зони по вул. Центральній, 1, 2, 3, 4, 5 в с. Фонтанка, Комінтернівського району, Одеської області.

За результатами проведеної перевірки відповідачем був складений акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил від 13.12.2013 року (а.с.54-56).

В акті перевірки Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області зазначила, що перевіркою з виїздом на місце 05.12.2013 року - 12.12.2013 року та у ході подальшої перевірки, було встановлено, що замовнику будівництва по вул. Центральній, 1, 2, 3, 4, 5 в с. Фонтанка, Комінтернівського району, Одеської області - ДП «Маккенлі» було видано дозвіл на виконання робіт з будівництва комплексу багатоповерхових житлових будинків для відселення мешканців зсувонебезпечної зони с. Фонтанка (в межах вулиць Райдужна та Центральна, житлові будинки №№ 1, 2, 3, 4, 5) Комінтернівський район, Одеська область.

Генеральним підрядником будівництва є TOB «Чорноморська будівельна група», проектна документація розроблена TOB «АПГ «ГРАНІ», яка затверджена наказом замовника № 120/11 від 12.11.2010 року за результатами проведеної ДП «Укрдержбудекспертиза» експертизи проекту будівництва № 16-00182-10 від 09.11.2010 року.

Під час перевірки перевіряючими було встановлено, що будівельні роботи за вказаною вище адресою виконуються з істотними відхиленнями від затвердженої у встановленому порядку проектної документації, а саме згідно експертизи проекту будівництва ДП «Укрдержбудекспертиза» житлові будівлі - 4-х поверхові, будівлі № 2, 3 мають «Г» образну форму, тоді як по факту збудовано 5-ти поверхові будівлі прямокутної форми - що не погоджено суб'єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку, як того вимагає ч. 5 ст. 10 Закону України «Про будівельні норми».

Зважаючи на зазначене, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області дійшла висновку про допущення порушення ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також в акті перевірки Інспекція ДАБК посилалась на те, що замовником було надано копію відкорегованого проекту розробленого організацією TOB «АПГ «ГРАНІ» з порушенням державних будівельних норм та правил, які не погоджені суб'єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку, як того вимагає ч. 5 ст. 10 Закону України «Про будівельні норми».

За результатами перевірки, проведеної 13.12.2013 року Інспекцією ДАБК в Одеській області було складено відносно товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна група «Грані» протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил (а.с.46-49).

Крім того, Інспекцією ДАБК в Одеській області прийнято постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 23.12.2013 року № 337, згідно якої ТОВ «Архітектурно-проектна група «Грані» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 109 620 грн. (а.с. 51-52).

В оскаржуваній постанові Інспекція ДАБК в Одеській області зазначила, що ТОВ «Архітектурно-проектна група «Грані» при будівництві комплексу багатоповерхових житлових будинків для відселення мешканців зсувонебезпечної зони по вул. Центральній, 1, 2, 3, 4, 5 в с. Фонтанка, Комінтернівського району, Одеської області здійснило передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил: а саме запроектовано 5-ти поверхові будівлі прямокутної форми, що не погоджено суб'єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку, після корегування проекту нові містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та висновок ДП «Укрдержбудекспертиза» не надано, чим порушено вимоги ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» та ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Не погоджуючись з постановою Інспекції ДАБК в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 23.12.2013 року № 337, товариство з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна група «Грані» посилалось на те, що у 2010 році ДП «Маккенлі» (Замовник) передав розроблену і затверджену наказом № 120/11 від 12.11.2010 року проектно-кошторисну документацію в ДП «Укринвестэкспертиза» на експертизу і за результатами її проведення отримав позитивний висновок № 16-00182-10 від 09.11.2010 року.

В свою чергу, товариство посилалось на те, що ними було здійснено зміну геометричних параметрів 3 та 4 будинків. При цьому, коригування проектної документації було обумовлено тим, що на земельній ділянці, переданій для будівництва житлового комплексу для розселення жителів із зсувної зони знаходиться гуртожиток, відселення жителів з якого передбачалось на момент початку будівництва 2-ої черги. Однак, у зв'язку з тим, що на момент початку будівництва 2-ої черги розселення не відбулось, Замовник своїм наказом затвердив коригування проекту 3 і 4 будинків, змінив геометричні параметри будинків на прямокутні форми і зобов'язав Генпідрядника (ТОВ «Чорноморська Будівельна Група») при виробництві будівельно-монтажних робіт керуватися проектною документацією по коригуванню комплексу будівель.

У березні 2011 року у зв'язку з рекомендаціями представників Фонтанської сільської ради, інвесторів і майбутніх мешканців комплексу багатоповерхових будинків про раціональне використання горищного простору будинків комплексу і пропозицій по облаштуванню творчих майстерень, на підставі положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови КМУ від 13.04.2011 року № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінченого будівельного об'єкту» Замовник прийняв рішення про внесення змін до проектної документації, що було відображено в наказі по підприємству. На підставі наказу ТОВ «АПГ «Грані» виконала коригування проектних рішень, після чого Замовник прийняв їх та затвердив своїм наказом і передав ген підрядній організації ТОВ «Чорноморська будівельна група».

Зважаючи на зазначене, позивач вважає, що коригування проекту будівництва було здійснено законно, згідно норм діючого законодавства, а тому відсутні підстави для притягнення ТОВ «АПГ «Грані» до відповідальності.

Колегія суддів суду апеляційної інстанції не погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно задоволення позовних вимог ТОВ «Архітектурно-проектна група «Грані», зважаючи на наступне:

Судом встановлено, що дійсно, 09.11.2010 року ДП «Маккенлі» (замовник) було укладено з ТОВ «Чорноморська будівельна група» (генпідрядник) договір підряду №05/10, за умовами якого генпідрядник зобов'язується в порядку та строки, передбачені договором, відповідно до проектно-кошторисної документації здійснити будівництво об'єкту - комплексу багатоповерхових житлових будинків для відселення мешканців зсувонебезпечної зони на земельній ділянці в районі вулиць Центральна та Радужна с. Фонтанка Комінтернівського району Одеської області.

ДП «Маккенлі» передало ТОВ «Чорноморська будівельна група» затверджену наказом №120/11 від 12.11.2010 року проектно-кошторисну документацію, що була розроблена ТОВ «АПГ «Грані». Вказана проектно-кошторисна документація була затверджена та погоджена експертним висновком ДП «Укрдержбудекспертиза» №16-00182-10 від 09.11.2010 року.

22.11.2010 року Інспекцією ДАБК в Одеській області було надано позивачу дозвіл № 739 на виконання будівельних робіт з будівництва комплексу багатоповерхових житлових будинків для відселення мешканців зсувонебезпечної зони с. Фонтанка (в межах вулиць Райдужна та Центральна, житлові будинки №№1, 2, 3, 4, 5) Комінтернівський район, Одеська область.

В подальшому, в ході проведеної Інспекцією ДАБК в Одеській області перевірки, було виявлено, що будівельні роботи за адресою: вул. Центральна, 1, 2, 3, 4, 5 в с. Фонтанка, Комінтернівського району, Одеської області виконуються з істотними відхиленнями від затвердженої у встановленому порядку проектної документації, а саме згідно експертизи проекту будівництва ДП «Укрдержбудекспертиза» житлові будівлі - 4-х поверхові, будівлі № 2, 3 мають «Г» образну форму, тоді як по факту збудовано 5-ти поверхові будівлі прямокутної форми - що не погоджено суб'єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку, як того вимагає ч. 5 ст. 10 Закону України «Про будівельні норми».

У зв'язку із вказаним відповідачем і було прийнято оскаржувану постанову про накладення на ТОВ «АПГ «Грані» штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 23.12.2013 року № 337.

Слід зазначити, що згідно ч. 1 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів і правил та затверджується замовником.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про архітектурну діяльність» перед затвердженням проектів у випадках, визначених ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проводиться їх експертиза.

В свою чергу, станом на час видання замовником будівництва ДП «Маккенлі» наказу №14пр від 29.04.2011 року щодо затвердження коригування проекту будівництва діяв Порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1269 від 31.10.2007 року (далі - Порядок № 1269).

Згідно п. 5 Порядку № 1269 Програми і проекти (за винятком проектів, для затвердження яких комплексний висновок державної експертизи необов'язковий) затверджуються (перезатверджуються) на підставі позитивного комплексного висновку Укрдержбудекспертизи Мінрегіонбуду або її місцевого підрозділу.

Відповідно до п.6 Порядку №1269 програми і проекти підлягають незалежно від джерел фінансування обов'язковій комплексній державній експертизі (за винятком проектів будівництва об'єктів, для затвердження яких згідно із переліком, затвердженим Мінрегіонбудом за погодженням з Держкомпідприємництвом, висновок комплексної державної експертизи необов'язковий).

Державній експертизі обов'язково підлягає робоча документація в частині, що не відповідає раніше затвердженим проектним рішенням.

Зважаючи на зазначені положення чинного законодавства, колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає, що у зв'язку з коригуванням проект будівництва комплексу багатоповерхових житлових будинків для відселення мешканців зсувонебезпечної зони на земельній ділянці в районі вулиць Центральна та Радужна с. Фонтанка Комінтернівського району Одеської області в частині коригування підлягав обов'язковій експертизі, яка не була проведена у встановленому законодавством порядку.

Необґрунтованими є посилання позивача, а також висновок суду першої інстанції стосовно того, що оскільки проект будівництва об'єктів відноситься до ІІІ категорії складності, він не підлягають експертизі, оскільки відповідні положення закріплені у Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності», який набрав чинності після внесення змін до затвердженої проектної документації.

Колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає, що в даному випадку зміни до проекту будівництва мали бути внесені виключно із дотриманням положень чинного на той час законодавства, а затвердження проекту будівництва можливе лише після проведення його експертизи в частині, що не була передбачена раніше.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» суб'єкти містобудування, які здійснюють проектування об'єктів, експертизу проектів будівництва, несуть відповідальність у вигляді штрафу за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Таким чином, колегія суддів вважає, що у зв'язку із встановленим фактом передачі замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, на ТОВ «АПГ «Грані» було правомірно накладено штраф.

При цьому, колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає необґрунтованим висновок суду першої інстанції стосовно того, що відповідачем не було доведено, що проектна документація на будівництво об'єктів була розроблена не у відповідності до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

З матеріалів справи вбачається, що містобудівними умовами і обмеженнями, затвердженими рішенням Фонтанської сільської ради № 153 від 14.10.2010 року, встановлено, що гранична висота будівель (споруд) групи багатоквартирних житлових будинків становить чотирьох поверхові житлові будови, тоді як в ході проведеної Інспекцією ДАБК в Одеській області перевірки встановлено будівництво 5-ти поверхових будівель (а.с. 89-90).

Крім того, відповідно до Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1104 від 30 09.2009р., для отримання дозволу на виконання будівельних робіт замовник будівництва має надати проектну документацію, що погоджена та затверджена в установленому законодавством порядку.

В даному випадку, дозвіл на виконання будівельних робіт видавався на підставі проектної документації, розробленої ТОВ «АПГ «Грані» та затвердженої наказом замовника будівництва ДП «Маккенлі» №120/11 від 12.11.2010 року і вказана проектна документація не передбачала будівництво об'єкту в тих параметрах, в яких він був збудований на момент перевірки.

Згідно п. 19 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1104 від 30 09.2009 року визначено, що виконання будівельних робіт на об'єктах без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт або без належно затвердженого проекту вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Що стосується компетенції Інспекції ДАБК в Одеській області щодо прийняття постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, слід зазначити наступне:

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» (у редакції Закону України від 16 жовтня 2012 року № 5459-VI, що набрав чинності 18 листопада 2012 року) справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Накладати штраф від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, мають право його керівник та уповноважені ним посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Проте, частинами 2, 3 та 4 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності визначається Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеної норми постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995 року № 244 затверджено Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, який визначає процедуру накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, що передбачені Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Відповідно до п. 2 Порядку справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності розглядаються ДАБК України та її територіальними органами.

Накладати штраф від імені інспекцій мають право керівник ДАБК України та уповноважені ним його заступники, керівники територіальних органів ДАБК України та їх заступники у межах своїх повноважень.

Крім того, пунктами 6 та 9 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 439/2011, встановлено, що ДАБК України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.

ДАБК України у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України видає накази організаційно-розпорядчого характеру.

19 листопада 2012 року головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України видано наказ за № 187 «Про уповноваження територіальних органів - інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі (щодо дозвільно-реєстраційних процедур та здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю)».

Відповідно до п. 2 вказаного наказу територіальним органам необхідно забезпечити здійснення від імені ДАБК України розгляд справ про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, про адміністративні правопорушення у спосіб та у межах затверджених ДАБК України положень про територіальні органи та інших нормативно-правових актів України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Названим наказом уповноважено керівників територіальних органів та їх заступників від імені ДАБК України накладати штрафи у сфері містобудівної діяльності, що передбачені Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та Кодексом України про адміністративні правопорушення, у спосіб та у межах затверджених ДАБК України положень про територіальні органи та інших нормативно-правових актів України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Аналізуючи наведені вище положення чинного законодавства України, апеляційний суд знаходить помилковим висновок суду першої інстанції щодо відсутності повноважень у Інспекції ДАБК в Одеській області накладати штрафи за порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Зважаючи на зазначене колегія суддів вважає, що відповідачем по справі не було порушено порядку прийняття оскаржуваної постанови про накладення на суб'єкта містобудування штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, вона прийнята у відповідності до вимог чинного законодавства, правомірно та обґрунтовано, у межах повноважень, наданих законом, у зв'язку з чим скасуванню не підлягає.

Оскільки судом першої інстанції при повному встановленні фактичних обставин справи порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, постановлене судове рішення на підставі ст. 202 КАС України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення.

Керуючись ст.ст. 184, 185, 197, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області задовольнити.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2014 року скасувати.

Прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-проектна група «Грані» відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: Бойко А.В.

Судді: Танасогло Т.М.

Яковлєв О.В.