ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2014 рокум. Ужгород№ 807/3054/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Української держави в особі Державної казначейської служби України про визнання дій та бездіяльності протиправною, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Української держави в особі Державної казначейської служби України якою просить :
1). Визнати Українську державу, рішенням суду, винною в порушенні ст.ст. 1,3,5,6,8,24,27,41,43,48,49,55,68,79,104,116 ч. 2 Конституції України і зокрема ст. 3 Конституції України, відповідно до якої Українська держава відповідає за свою діяльність перед людиною. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини- є головним обов'язком держави ( в тому числі перед позивачем - ОСОБА_1.);
2). Компенсувати ОСОБА_1 матеріальну шкоду заподіяну Українською державою протягом 1991-2014 років в розмірі 3000000 грн. та моральну шкоду в розмірі 1000000000000000000000000000000 грн. ;
3). У разі неможливості сплатити дану суму ОСОБА_1 рішенням суду, зобов'язати всі органи державної Української держави, починаючи від Президента і закінчуючи органами місцевого самоврядування ( див. ст. 6 Конституції України - виконавчу законодавчу і судову владу яка об'єднана в державну владу) подати у відставку і надати ОСОБА_1 можливість соціально-економічних реформ і суспільно - політичних реформ в Українській державі( в т.ч. судової реформи).
Суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України - до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати. Як вбачається, матеріали адміністративного позову не містять доказ сплати позивачем судового збору та не надано суду доказів щодо наявності пільг у позивача по сплаті судового збору.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, із змінами і доповненнями, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 вищезазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставки судового збору встановлені у розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та станом на 1 січня 2014 року така складає - 1218,00 грн.
За таких обставин, даний адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору або обґрунтоване клопотання про звільнення від його сплати, оскільки в розумінні ст.ст.2, 3 КАС України позивач просить про захист прав у сфері саме публічно-правових відносин, а не трудових правовідносин та безпосереднім наслідком захисту цих прав є зміна майнового (грошового) стану позивача.
Таким чином, для усунення недоліків, позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді є наступними: призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35231455 (суду де розглядається справа)"; реквізити для сплати: банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, рахунок отримувача: 31210206784002, отримувач коштів: УДКСУ у м. Ужгород, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610.
Відповідно до ч.2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, яким обґрунтовуються позовні вимоги , позивач надає докази а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Всупереч вимогам вищезазначеної статті, позивачем до позовної заяви не було додано доказів та обґрунтування щодо кожної із позовних вимог.
Також позивачем не наданні до суду докази в підтвердження заподіяної йому за даним адміністративним позовом матеріальної шкоди.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачає, що зміст позовних вимог згідно частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ст.3 п.9 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень , а у випадках передбачених законом , й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Таким чином, для усунення недоліків, позивачу слід позивачу подати адміністративний позов із формулюванням позовних вимоги щодо кожного із відповідачів.
За таких обставин, суд вважає, що даний адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, позивачем не наведено доводів та не надано доказів в обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом та коли дізнався про порушення своїх прав або повинний був дізнатися. При цьому, з даним позовом позивач звернувся до суду лише 29.09.2014р., а відповідно до вимог ст.99 КАС України строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з моменту виникнення права на захист своїх інтересів шляхом подачі позову до суду.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше , обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав чи інтересів.
Таким чином, для усунення недоліків, позивачу слід надати суду докази поважності причин пропуску строку.
Також, суд зазначає, що згідно ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Отже, для усунення недоліків, позивачу слід надати суду :
1. Документ про сплату судового збору або докази за якими позивач звільняється від сплати судового збору .
2. Докази та обґрунтування щодо кожної із позовних вимог позивача.
3. Докази в підтвердження заподіяної за даним адміністративним позовом матеріальної шкоди та матеріальної шкоди..
4. Адміністративний позов із формулюванням чітких позовних вимоги щодо кожного із відповідачів у відповідності до ч. 3 ст. 105 КАС України.
5. Докази поважності причин пропуску строку.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 160, 165 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Української держави в особі Державної казначейської служби України про визнання дій та бездіяльності протиправною - залишити без руху.
2.Надати ОСОБА_1 строк до 15 жовтня 2014 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В. Скраль