Постанова № 40650410, 11.09.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.09.2014
Номер справи
826/9907/14
Номер документу
40650410
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 вересня 2014 року № 826/9907/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справуза позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД»до 1. Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві 2. Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Радченко Альони Леонідівни 3. Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Тамаєвої Валентини Русланівнипро визнання протиправними та скасування рішень від 13 травня 2014 року № 12991097, від 11 червня 2014 року № 13684616 та зобов'язання вчинити певні дії, -ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

10 липня 2014 року до Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД» (далі - ТОВ «КИЇВРЕСУРСБУД», позивач) з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування рішень державних реєстраторів прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Радченко Альони Леонідівни (далі - відповідач 2) про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 13 травня 2014 року № 12991097 (далі -оскаржуване рішення 1), Тамаєвої Валентини Русланівни (далі - відповідач 3) про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 11 червня 2014 року № 13684616 (далі -оскаржуване рішення 2) та зобов'язання Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві (далі - відповідача 1) провести державну реєстрацію припинення права власності Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД» (03062, м. Київ, пр. Перемоги, 90/1, код ЄДРПОУ 34487783) на будівлі № 3 літ. Ж, № 6 літ. Г, № 7 літ. В, № 8 літ. Д, № 9 літ. Г, Г", № 10 літ. Ж', № 11 літ. И, № 15 літ. Л, № 16 літ. Б, № 18 літ. З, № 19 літ. Е, № 21 літ. К, К', які входили до складу цілісного майнового комплексу за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 90/1 реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна 5915680000 та видати Товариству з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД» (03062, м. Київ, пр. Перемоги, 90/1, код ЄДРПОУ 34487783) Свідоцтво про право власності на цілісний майновий комплекс, до складу якого входять будівля під літ. «а'» площею 23.80 кв.м., «а» площею 26,00 кв.м. та нежиле приміщення № 2 адміністративної будівлі № 2 (літера А') площею 82,60 кв.м. за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 90/1 та видати Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень є необґрунтованими та незаконними, з огляду на те, що у технічному паспорті, яке надало ТОВ «КИЇВРЕСУРСБУД» не міститься жодних даних щодо реконструкції, реставрації або капітального ремонту нежитлових приміщень по проспекту Перемоги, 90/1у м. Києві.

А тому, на переконання позивача, відповідачем внесені неправдиві відомості в офіційний документ, що ТОВ «КИЇВРЕСУРСБУД» проводило реконструкцію.

Оскільки приписами статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначені чіткі підстави відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, а приписами ч. 4 ст. 24 цього ж закону визначено, що відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена, вважає обґрунтованими свої вимоги стосовно визнання протиправними та скасування рішень державних реєстраторів прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Радченко А.Л. та Тамаєвої В.Р. та - зобов'язання Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві вчинити певні дії.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги повністю підтримали та просили їх задовольнити.

Відповідачами 2 та 3 надані заперечення, в яких останні зазначають, що за результатами технічної інвентаризації проведеної 09.04.2014 р. було встановлено, що частина цілісного майнового комплексу була знесена (знищена), а частина будівель зазнала змін пов'язаних зі зміною геометричних розмірів та зміною основних техніко-економічних показників, що підтверджується експлікацією приміщень до плану поверхів громадського будинку № 90/1 літ. «А'», «а», «а'» проспект Перемоги місто Київ, де була внесена примітка про зменшення та збільшення загальної площі приміщень, що свідчить про реконструкцію об'єкта, а не про проведення поточного ремонту, на що вказує в своєму позові позивач.

Крім того, на думку відповідачів 2, 3, позивачу необхідно звернутись з заявою про державну реєстрацію прав з видачею Свідоцтва на реконструйований об'єкт нерухомого майна відповідно до п. 50 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 17.10.2013 р. № 868.

В наданих запереченнях, відповідачі 2, 3 просили в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, в судовому засіданні відповідач 3 проти задоволення адміністративного позову заперечував.

Відповідач 1 своїми правами на подання заперечень проти адміністративного позову, пояснень, передбаченими статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України, не скористався, в судове засідання не з'явився.

Відповідно до вимог частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з неявкою в судове засідання 06.08.2014 р. представника відповідача 1 та відповідача 2, суд дійшов висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

07 травня 2014 року позивач через уповноваженого представника звернувся до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та пакетом документів для припинення прав та їх обтяжень у зв'язку зі знищенням об'єкта нерухомого майна на об'єкти нерухомого майна, які входять до цілісного майнового комплексу, а саме на будівлі № 3 літ. Ж, № 6 літ. Г, № 7 літ. В, № 8 літ. Д, № 9 літ. Г, Г", № 10 літ. Ж', № 11 літ. И, № 15 літ. Л, № 16 літ. Б, № 18 літ. З, № 19 літ. Е, № 21 літ. К, К', за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 90/1, які знищені.

Дана заява була прийнята та зареєстрована за реєстраційним номером 6511289.

13 травня 2014 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Радченко Альоною Леонідівною прийнято Рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 12991097 (далі - Рішення № 12991097).

Вказаним рішенням, позивачу відмовлено у державній реєстрації на нежитлові приміщення, що розташовані за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, будинок 90/1.

Відмову у державній реєстрації на нежитлові приміщення, відповідач 2 мотивував тим, що подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують. А саме, в технічному паспорті зазначено, що був проведений ремонт (реконструкція), тому заявник повинен був подати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а заяву було подано про припинення прав та їх обтяжень у зв'язку зі знищенням об'єкта нерухомого майна.

04 червня 2014 року позивач повторно через уповноваженого представника звернувся до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та пакетом документів щодо права власності для реєстрації припинення права власності на об'єкти нерухомого майна, які входять до цілісного майнового комплексу, а саме на будівлі № 3 літ. Ж, № 6 літ. Г, № 7 літ. В, № 8 літ. Д, № 9 літ. Г, Г", № 10 літ. Ж', № 11 літ. И, № 15 літ. Л, № 16 літ. Б, № 18 літ. З, № 19 літ. Е, № 21 літ. К, К', за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 90/1, які знищені.

Дана заява була прийнята та зареєстрована за реєстраційним номером 6886482.

11 червня 2014 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Тамаєвою Валентиною Русланівною прийнято Рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 13684616 (далі - Рішення № 13684616).

Вказаним рішенням, позивачу відмовлено у державній реєстрації права власності, форма власності: приватна, на цілісний майновий комплекс, що розташований: м. Київ, проспект Перемоги/вулиця Олександрівська, будинок 90/1.

Відмову у державній реєстрації права власності, відповідач 3 мотивував тим, що подані документи не відповідають вимогам, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують. Невірно подано заяву, заявником подано заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) замість заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо припинення прав та їх обтяжень у зв'язку із знищенням об'єкта нерухомого майна). Згідно відомостей, що містяться у технічному паспорті від 09.04.2014 р. вбачається, що цілісний майновий комплекс не знищено, а реконструйовано, оскільки зазначений об'єкт продовжує існувати.

Незгода з зазначеним вище Рішеннями № № 12991097, 13684616 відповідачів 2, 3 та необхідністю вчинення відповідачем 1 певних дій обумовила позивача звернутись до суду.

Оцінивши за правилами статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд не погоджується з доводами Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД», виходячи з наступного.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Конституції України, Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01 липня 2004 року № 1952-IV (далі - Закон № 1952-IV), Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868 (далі - Порядок № 868).

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації врегульовано нормами Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону № 1952-IV державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 1952-IV державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.

Обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право власності на нерухоме майно та інші речові права відповідно до закону (п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 4 Закону № 1952-IV).

Орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації (п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону № 1952-IV).

Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1952-IV державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Приписами частини другої статті 15 Закону № 1952-IV визначено, що орган державної реєстрації прав, державні реєстратори зобов'язані надати до відома заявників інформацію про необхідний перелік документів для здійснення державної реєстрації прав.

Перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Частиною третьою ст. 17 Закону № 1952-IV визначено, що документи, що встановлюють виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно та їх обтяжень і подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Державна реєстрація прав проводиться на підставі, зокрема, договорів, укладених у порядку, встановленому законом; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою (п. п. 1, 6 ч. 1 ст. 19 Закону № 1952-IV).

В ст. 24 Закону № 1952-IV визначені підстави для відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень.

Приписами п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 1952-IV визначено, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, визначає Порядок № 868 (в редакції, чинній в момент прийняття оскаржуваних рішень).

В п. 20 Порядку № 868 визначено, що за результатами розгляду заяви та документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав або рішення про відмову в такій реєстрації.

Згідно з п. 28 Порядку № 868 державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав виключно за наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав, що визначені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до п. 50 Порядок № 868 у разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, у результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу заінтересованою особою є інвестор (особа, що придбала майнові права), член відповідного кооперативу.

Для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва на новозбудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, заявник подає:

документ, що підтверджує набуття у власність особою закріпленого за нею об'єкта будівництва, передбачений законодавством (інвестиційний договір, договір про пайову участь, договір купівлі-продажу майнових прав тощо).

У разі участі у фонді фінансування будівництва документом, що підтверджує набуття у власність закріпленого за особою об'єкта будівництва, є видана управителем такого фонду довідка про право довірителя на набуття у власність об'єкта інвестування.

У разі придбання безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром є одиниця нерухомості, документами, що підтверджують набуття у власність закріпленого за особою об'єкта будівництва, є договір купівлі-продажу облігацій та в разі наявності документ, згідно з яким відбулося закріплення відповідного об'єкта інвестування за власником облігацій (договір резервування, бронювання тощо).

У разі придбання майнових прав на об'єкт нерухомості документом, що підтверджує набуття у власність закріпленого за особою об'єкта будівництва, є договір купівлі-продажу майнових прав;

довідку (виписку) із переліку осіб, які брали участь в інвестуванні (фінансуванні) об'єкта будівництва та за якими здійснюється державна реєстрація прав, видану особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва), про участь заінтересованої особи в інвестуванні (фінансуванні) об'єкта будівництва (у тому числі шляхом купівлі-продажу майнових прав);

технічний паспорт на об'єкт інвестування (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо);

завірені особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва), копії (крім випадків подання оригіналів таких документів особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва):

документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об'єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);

документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності на об'єкт нерухомого майна до проведення його реконструкції (у разі проведення реконструкції об'єкта нерухомого майна);

документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;

документа, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадку, коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна його адреса не змінилася).

Документи, зазначені в абзацах третьому - сьомому і дев'ятому - тринадцятому цього пункту, заявникові не повертаються.

У разі коли завершення будівництвом об'єкта містобудування та державна реєстрація прав на такий об'єкт за особами, які брали участь в інвестуванні (фінансуванні) об'єкта будівництва, здійснюється після 1 січня 2013 р., особа, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовник будівництва), після прийняття такого об'єкта в експлуатацію подає:

документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об'єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);

документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності на такий об'єкт до проведення реконструкції (у разі проведення реконструкції об'єкта нерухомого майна);

документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;

документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадку, коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна його адреса не змінилася);

затверджений такою особою перелік фізичних та юридичних осіб, кошти яких залучалися на інвестування (фінансування) об'єкта будівництва.

Документи, подані особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва), крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку, такій особі не повертаються та використовуються державним реєстратором під час проведення державної реєстрації прав за особами, які брали участь в інвестуванні (фінансуванні) об'єкта будівництва.

Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу, заявник подає:

довідку житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу про членство в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;

технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна.

У разі коли завершення будівництвом об'єкта містобудування та державна реєстрація прав на такий об'єкт, збудований у результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу, здійснюється після 1 січня 2013 р., відповідний кооператив після прийняття такого об'єкта в експлуатацію подає:

документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об'єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);

документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта;

документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадку, коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна його адреса не змінилася);

затверджений загальними зборами кооперативу список членів кооперативу.

Документи, подані кооперативом, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку, не повертаються та використовуються державним реєстратором під час проведення державної реєстрації прав за членами такого кооперативу.

В ході дослідження матеріалів справи судом встановлено, що відповідачі 2, 3, приймаючи оскаржувані рішення про відмову у державній реєстрації прав на спірні нежитлові приміщення, виходили з того, що в ході розгляду технічного паспорта на громадський будинок від 09.04.2014 р. було встановлено, що цілісний майновий комплекс не знищено, а реконструйовано, так як зазначений об'єкт продовжує існувати.

З аналізу вказаного вище технічного паспорту вбачається, що частина цілісного майнового комплексу була знесена (знищена), а частина будівель зазнала змін пов'язаних зі зміною геометричних розмірів та зміною основних техніко-економічних показників, що підтверджується експлікацією приміщень до плану поверхів громадського будинку № 90/1 літ. «А'», «а», «а'» проспект Перемоги місто Київ, де була внесена примітка про зменшення та збільшення загальної площі приміщень.

З підстав встановлено суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 188 ЦК України якщо кілька речей утворюють єдине ціле, що дає змогу використовувати його за призначенням, вони вважаються однією річчю (складна річ).

Тому, майновий комплекс - це складна річ до складу якої входять інші нерухомі речі, речові права на які підлягають державній реєстрації.

А згідно з ст. 191 ЦК України підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар та інше.

У відповідності до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Щодо віднесення окремих об'єктів соціальної сфери до об'єктів реконструкції та капітального ремонту» від 08.08.2012 р. № 7/17-12928 реконструкцією є перебудова існуючих об'єктів і споруджень (будов) цивільного або виробничого призначення пов'язана зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, зміною окремих конструкцій і їхніх елементів, зміною основних техніко-економічних показників (площа будови, поверховість, загальна площа приміщення, корисна площа, будівельний обсяг будівлі).

Самі ж поняття поточного і капітального ремонтів прописані в листі Державного комітету України з будівництва та архітектури № 7/7-401 від 30.04.2003 р. «Щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального та поточного ремонтів», де під поточним ремонтом значиться комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що відносяться до капітального ремонту (крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі). Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об'єкта з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію).

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, загальна площа будівель була змінена, що підтверджують порівняльними даними з договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу від 05.02.2013 р. та експлікації приміщень до плану поверхів громадського будинку «А'», «а», «а'».

За вказаних обставин, суд вважає, що в даному випадку проведення державної реєстрації прав власності з видачею Свідоцтва на реконструйований об'єкт нерухомого майна має відбуватись у відповідності до приписів п. 50 Порядку № 868, що не забороняє позивачу подати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень повторно (ч. 3 ст. 24 Закону № 1952-IV).

З підстав викладеного, у суду не має сумнівів стосовно обґрунтованості оскаржуваних рішень.

Стосовно вимог позивача, заявлених до відповідача 1 про зобов'язання його вчинити певні дії, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 29 Порядку № 868 орган державної реєстрації прав, нотаріус не пізніше наступного робочого дня з моменту прийняття рішення про відмову в державній реєстрації прав видає особисто заявникові або надсилає поштою з описом вкладення таке рішення разом з документами, що подавалися заявником для проведення державної реєстрації прав.

У разі коли заявник особисто отримує зазначені документи, він пред'являє органові державної реєстрації прав, нотаріусові документ, що посвідчує його особу. На примірнику рішення, що залишається для формування облікової справи, проставляються дата його отримання та підпис заявника.

Після отримання документів особисто заявник у разі видачі йому картки прийому заяви повертає органові державної реєстрації прав таку картку з відміткою про отримання відповідних документів, яка підписується заявником із зазначенням дати отримання.

Отже, орган державної реєстрації повинен повернути позивачу документи, у тому числі правовстановлюючі, а позивач не позбавлений права повторно звернутися до уповноваженого органу у передбаченому законодавством порядку.

За відсутності звернення у встановленому законодавством порядку до відповідної реєстрації служби за місцезнаходженням нерухомого майна, державний реєстратор не вправі переглядати документи та/або приймати будь-яке рішення щодо реєстрації.

За вказаних обставин, суд приходить до висновку про безпідставність заявлених позивачем вимог про зобов'язання відповідача 1 провести державну реєстрацію припинення права власності Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД» (03062, м. Київ, пр. Перемоги, 90/1, код ЄДРПОУ 34487783) на будівлі № 3 літ. Ж, № 6 літ. Г, № 7 літ. В, № 8 літ. Д, № 9 літ. Г, Г", № 10 літ. Ж', № 11 літ. И, № 15 літ. Л, № 16 літ. Б, № 18 літ. З, № 19 літ. Е, № 21 літ. К, К', які входили до складу цілісного майнового комплексу за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 90/1 реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна 5915680000 та видати Товариству з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД» (03062, м. Київ, пр. Перемоги, 90/1, код ЄДРПОУ 34487783) Свідоцтво про право власності на цілісний майновий комплекс, до складу якого входять будівля під літ. «а'» площею 23.80 кв.м., «а» площею 26,00 кв.м. та нежиле приміщення № 2 адміністративної будівлі № 2 (літера А') площею 82,60 кв.м. за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 90/1 та видати Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, а тому, вимоги ТОВ «КИЇВРЕСУРСБУД» до задоволення не підлягають.

Частиною 3 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 69, 70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Під час розгляду справи доводи позивача були спростовані.

Натомість відповідачами 2, 3 доведено правомірність прийнятих ними рішень.

Враховуючи вищезазначене, суд всебічно, повно та об'єктивно, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін, вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, а тому в задоволенні адміністративного позову необхідно відмовити повністю.

Враховуючи положення ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відшкодування судового збору позивачу не підлягає.

Приймаючи до уваги викладене вище, керуючись ст. ст. 69-71, ст. 94, ст. 128, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В

1. В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «КИЇВРЕСУРСБУД» відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя І.М. Погрібніченко