Ухвала суду № 40641690, 23.09.2014, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
23.09.2014
Номер справи
916/587/14
Номер документу
40641690
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

УХВАЛА

"23" вересня 2014 р.Справа № 916/587/14

Господарський суд Одеської області

У складі судді Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань Князєвої К.Р.

За участю представників сторін:

Прокурор: Незовибатько О.В. /посвідчення/;

Від позивача: Коломієць І.В. за довіреністю № 4/01-29 від 08.01.2014р.

Від відповідача: Іванов І.А. за довіреністю від 05.06.2014р.

Від третьої особи: не з'явився.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Курортстрой" про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами в порядку, передбаченому ст.ст. 112-114 ГПК України, по справі за позовом заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Затоківської селищної ради до товариства з обмеженою відповідальністю „Курортстрой", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Відділу Держземагенства у м. Білгород-Дністровському Одеської області, про внесення змін до договору оренди землі, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. по справі № 916/587/14 (головуючий суддя Степанова Л.В., суддя Панченко О.Л., суддя Никифорчук М.І.) позов заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора, поданий в інтересах держави в особі Затоківської селищної ради, було задоволено, внесено зміни до договору оренди землі від 12.11.2004р., укладеного між Затоківською селищною радою та товариством з обмеженою відповідальністю „Курортстрой", про що у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди вчинено запис № 04.04.506.00007 від 23.11.2004р.; викладено п. 5 договору оренди землі від 12.11.2004р. в наступній редакції: „Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 4 999 178 /чотири мільйони дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч сто сімдесят вісім гривень, сорок копійок/"; викладено п. 9 договору оренди землі від 12.11.2004р. в наступній редакції: „Оренда плата вноситься орендарем у сумі 149975 /сто сорок дев'ять тисяч дев'ятсот сімдесят п'ять гривень, тридцять п'ять копійок/ на рік без урахування ПДВ на р/р 33214812800012, МФО 828011, код 23215016, банк УДК в Одеській області, одержувач - Управління Державної казначейської служби України у Білгород-Дністровському районі Одеської області"; присуджено до стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю „Курортстрой" в дохід державного бюджету судовий збір в сумі 1 218,00 грн.

07.08.2014р. до суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю „Курортстрой" про перегляд рішення господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. по даній справі за нововиявленими обставинами, в порядку, передбаченому ст.ст. 112-114 ГПК України. В обґрунтування поданої заяви відповідач посилається на той факт, що на момент ухвалення рішення суду від 18.06.2014р. по справі, що переглядається, діяла інша нормативна грошова оцінка орендованої відповідачем на підставі спірного договору земельної ділянки, яка є в п'ять разів меншою за оцінку, яка була застосована судом при прийнятті рішення, що переглядається. ТОВ „Курортстрой" наголошує на тому, що менша нормативна грошова оцінка землі вже існувала на момент прийняття рішення судом та не була відома відповідачу, що, за переконанням останнього, є нововиявленою для даної справи обставиною, яка спростовує висновки, покладі в основу рішення. В порядку ст. 2-1 ГПК України вказану заяву було передано на розгляд судді Желєзній С.П.

Прокурор та позивач повністю заперечують проти задоволення поданої ТОВ „Курортстрой" заяви, наголошуючи на відсутності нововиявлених для справи обставин, які спростовують висновки, покладені в основу рішення, що переглядається.

Третьою особою власної правової позиції по суті поданої відповідачем заяви наведено суду не було.

Розглянувши заяву ТОВ „Курортстрой" про перегляд судового рішення за ново виявленими обставинами, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 112 ГПК України господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами. Однією із підстав для перегляду судових рішень господарського суду за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

Згідно з п.п. 2, 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 17 „Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами" (з наступними змінами та доповненнями) до нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору або розгляду справи про банкрутство. Необхідними ознаками існування нововиявлених обставин є одночасна наявність таких трьох умов: по-перше, їх існування на час розгляду справи, по-друге, те, що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи, по-третє, істотність даних обставин для розгляду справи (тобто коли врахування їх судом мало б наслідком прийняття іншого судового рішення, ніж те, яке було прийняте). Нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення. Ці обставини мають бути належним чином засвідчені, тобто підтверджені належними і допустимими доказами. Необхідно чітко розрізняти поняття нововиявленої обставини (як факту) і нового доказу (як підтвердження факту); так, не можуть вважатися такими обставинами подані учасником судового процесу листи, накладні, розрахунки, акти тощо, які за своєю правовою природою є саме новими доказами. Виникнення нових або зміна обставин після вирішення спору або розгляду справи про банкрутство не можуть бути підставою для зміни або скасування судового рішення за правилами розділу XIII ГПК.

Так, в основу рішення від 18.06.2014р. про задоволення позовних вимог прокурора у повному обсязі господарським судом було покладено наступні обставини.

Судом було встановлено, що 12.11.2004 року між Затоківською селищною радою (Орендодавець) та ТОВ "Курортстрой" (Орендар) було укладено договір оренди (надалі - договір від 12.11.2004р.) відповідно до пп. 1, 2 якого Орендодавець надає, а Орендар приймає у дострокове платне користування терміном на двадцять п'ять років земельну ділянку для будівництва оздоровчо-розважального комплексу, яка знаходиться за адресою: Одеська область, м. Білгород - Дністровський, смт. Затока, Лиманський курортний район. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 2,004 га.

Відповідно до п. 5 договору від 12.11.2004р. нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 327 052 (триста двадцять сім тисяч п'ятдесят дві) гривні 80 копійок, у розрахунку за один квадратний метр земельної ділянки - шістнадцять гривень 32 копійки.

Згідно з п. 6 договору від 12.11.2004р. експертна оцінка земельної ділянки становить 802 202 (вісімсот дві тисячі двісті дві) гривні 20 копійок (без урахування ПДВ), у розрахунку за один квадратний метр земельної ділянки - сорок гривень 03 копійки.

Пунктом 7 договору від 12.11.2004р. встановлено, що договір укладено на двадцять п'ять років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше, ніж за тридцять днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

Відповідно до п. 9 договору від 12.11.2004р. орендна плата вноситься орендарем щомісяця у сумі дві тисячі сімсот двадцять п'ять гривень 44 копійки без урахування ПДВ, на р/р 33214812800012, МФО 828011, код 23215016, Банк УДК в Одеській області, одержувач Відділ Державного казначейства в Білгород-Дністровському районі.

Згідно з п. 12 договору від 12.11.2004р. розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендної земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавством України.

Пунктом 34 договору від 12.11.2004р. передбачено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою та нотаріального посвідчення. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Цей договір набрав чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації. Вказаний договір укладено та посвідчено у чотирьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий в орендаря, третій - в органі який провів його державну реєстрацію, Білгород - Дністровському міському відділі земельних ресурсів Держкомзему України, четвертий примірник залишається в справах державної нотаріальної контори (п. 41 договору від 12.11.2004р.).

Також, судом було встановлено, що рішенням Затоківської селищної ради № 1362 від 12.01.2010р. "Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області" було вирішено: затвердити Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області. Ввести в дію нормативну грошову оцінку земель смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області, затверджену відповідно до п. 1 цього рішення, з 01.01.2010 року; припинити дію нормативно-грошової оцінки смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області, розроблену у 2001 році та затверджену рішенням Затоківської селищної ради 31.01.2002р. № 785-ХХІІІ; провести згідно з чинним законодавством перерахування орендної плати та внести відповідні зміни до раніше укладених із суб'єктами землекористування договорів оренди землі в частинах орендної плати - до 01.02.2010 року.

В подальшому, у зв'язку з введенням в дію нормативної грошової оцінки земель смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області, затвердженої рішенням Затоківської селищної ради № 1362 від 12.01.2010р. "Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області", з метою економічного регулювання земельних відносин при передачі земель в оренду, визначенні ставок орендної плати та ринкової диференціації розміру орендної плати за землю у кожному конкретному випадку за користування землею комунальної власності територіальної громади смт. Затока м. Білгород - Дністровський Одеської області, враховуючи пропозиції постійних комісій Затоківської селищної ради: планово-бюджетної та з питань соціального захисту населення, по земельним питанням, будівництву, екологічній безпеці, з розвитку смт. Затока, туризму бізнесу, використання рекреаційних ресурсів, приватизації, громадського харчування, торгівлі, та побуту, викладені в протоколах від 12.01.2011р., керуючись ст. 206 Земельного кодексу України, п. 1 с. 7 Закону України "Про плату за землю", пп. 34) п. 1 ст. 26, пп. 35) п. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Затоківською селищною радою згідно з рішенням и № 89 від 21.01.2011р. "Про затвердження коефіцієнтів, які характеризують функціональне використання земельних ділянок" було затверджено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельних ділянок (п. 1), а також вирішено застосувати визначені цим рішенням коефіцієнти відповідно при розрахунках розмірів орендної плати та плату за фактичне користування землею з 01.01.2011р.

Крім того, на підставі дослідженого судом Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 01-09/93 від 22.01.2014р., виданого Відділом Держземагенства у м. Білгород-Дністровському Одеської області, господарським судом було встановлено, щона момент прийняття рішення нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 20040 кв. м., розташованої за адресою: Одеська область, Білгород - Дністровський район, смт. Затока, Лиманський район, орендарем якої є ТОВ "Курортстрой" відповідно до умов спірного договору, складає 4 999 178,40 грн.

Також судом було встановлено, що згідно розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності до договору оренди земельної ділянки, укладеного між Затоківською селищною радою та ТОВ "Курортстрой", зареєстрованого за № 04.04.506.00007 від 23.11.2004 року, копія якого, в свою чергу, міститься в матеріалах справи, розмір орендної плати за земельну ділянку площею 20040 кв. м. для будівництва оздоровчо-розважального комплексу у межах Лиманського району, смт. Затока, Одеська область, м. Білгород - Дністровський, складає 149 975,35 грн. на рік.

За наслідком встановлення вищенаведених обставин справи та застосування до спірних правовідносин положень ч. ч. 1, 8 ст. 93 Земельного кодексу України, ст. 1, ч.ч. 1, 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", ч. 5 ст. 5, ч. 1 ст. 13, ст. 18, ч. 2 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель", ст. 288 Податкового кодексу України, ст. ст. 651, 652, 654 ЦК України, ст. 188 Господарського кодексу України, а також правової позиції Верховного Суду України, викладеної у постанові № 5009/3430/12 від 03.12.2013р., яка в силу положень ст. 111-28 ГПК України носить обов'язковий характер, господарський суд дійшов висновку, що нормативна грошова оцінка земель є основною для визначення розміру орендної плати, в той час як зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру вказаного платежу за землю.

З огляду на викладене, приймаючи до увагу зміну в сторону збільшення нормативної грошової оцінки орендованої відповідачем на підставі спірного договору земельної ділянки, господарський суд, ухвалюючи рішення від 18.06.2014р. по даній справі, дійшов висновку про наявність правових підстав для внесення змін до договору оренди землі від 12.11.2004р., укладеного між Затоківською селищною радою та ТОВ "Курортстрой", шляхом викладення п.п. 5, 9 вказаного договору в наступних редакціях: п. 5 „Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 4999178 (чотири мільйони дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч сто сімдесят вісім гривень, сорок копійок)"; п. 9 договору „Орендна плата вноситься орендарем у сумі 149975 (сто сорок дев'ять тисяч дев'ятсот сімдесят п'ять гривень, тридцять п'ять копійок) на рік без урахування ПДВ на р/р 33214812800012, МФО 828011, код 23215016, Банк УДК в Одеській області, одержувач - Управління Державної казначейської служби України у Білгород-Дністровському районі Одеської області".

В той же час, в якості нововиявлених обставин, які спростовують доводи, покладені в основу рішення суду від 18.06.2014р. по даній справі, відповідачем висувається наступне.

На підставі рішення Затоківської селищної ради № 1969 від 20.06.2014р. „Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ТОВ „Курортстрой", яка знаходиться в довгостроковій оренді, терміном на 25 років, для будівництва оздоровчо-розважального комплексу за адресою: Лиманський район, смт Затока, м. Білгород-Дністровський Одеської області" було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ТОВ „Курортстрой", яка знаходиться в довгостроковій оренді, терміном на 25 років, для будівництва оздоровчо-розважального комплексу за адресою: Лиманський район, смт Затока, м. Білгород-Дністровський Одеської області, загальною площею 2,0044 га, з них відкриті землі без рослинного покриву або з незначним рослинним покривом - 2,0044 га, затверджено проект договору про внесення змін до договору оренди від 12.11.2004р., укладеного між сторонами по справі, з урахуванням застосування коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки - 12,0 та вирішено укласти із ТОВ „Курортстрой" відповідний договір про внесення змін до вищезгаданого договору оренди землі.

У зв'язку із затвердженням на підставі вищезазначеного рішення нової технічної документації із землеустрою щодо орендованої відповідачем земельної ділянки, Відділом Держземагенства у м. Білгород-Дністровському Одеської області було видано Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 01-10/648 від 17.07.2014р., з якого вбачається, що нормативно-грошова оцінка земельної ділянки площею 2,0040 га, кадастровий номер 5110300000:02:005:0004, яка розташована за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, смт. Затока, Лиманський район, яка перебуває в користуванні ТОВ „Курортстрой", складає 999 996,00 грн. /дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто шість грн. 00 коп./.

Заявник погоджується із висновками суду, викладеними в рішенні, щодо правової природи нормативної грошової оцінки земельної ділянки як основи для визначення розміру орендної плати, зміна якої (нормативної грошової оцінки) є підставою для перегляду розміру вказаного платежу за землю. При цьому, заявник наголошує, що на момент прийняття рішення від 18.06.2014р. по даній справі діяла нормативна грошова оцінка орендованої ТОВ „Курортстрой" земельної ділянки в розмірі 999 996,00 грн., яка є значно меншою, ніж нормативна грошова оцінка, визначена витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 01-09/93 від 22.01.2014р., виданого Відділом Держземагенства у м. Білгород-Дністровському Одеської області, яка і була застосована господарським судом при ухваленні рішення, що переглядається.

За переконанням заявника, чинність на момент прийняття рішення іншої (у меншому розмірі) нормативної оцінки орендованої на підставі спірного договору земельної ділянки, ніж та, що була застосована господарським судом при прийнятті рішення, є нововиявленою для даної справи обставиною, яка спростовує висновки, покладені в основу рішення від 18.06.2014р. При цьому, ТОВ „Курортстрой" наголошує на тому, що про наявність меншої нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки відповідачу стало відомо лише після отримання від Відділу Держземагенства у м. Білгород-Дністровському Одеської області Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 01-10/648 від 17.07.2014р.

При наданні правової оцінки обставинам, на які посилається заявник як на нововиявлені для даної справи, господарський суд виходить із наступного.

Відповідно до ч. 5 ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Пунктом 2 частини 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Крім того, відповідно до положень ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Таким чином, з вищевикладених положень чинного законодавства вбачається висновок, що нормативна грошова оцінка земель є основною для визначення розміру орендної плати, в той час як зміна нормативного грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру вказаного платежу за землю, про що й було зазначено в рішенні, яке переглядається.

Виходячи з положень п.п. 34, 35 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин; затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до ст. 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Згідно зі ст. 5 Закону України „Про оцінку земель" залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів; економічна оцінка земель; грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

В силу положень ст. 20 Закону України „Про оцінку земель" за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Положеннями ст. 23 Закону України „Про оцінку земель" передбачено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України.

Таким чином, підставою для зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки в межах населеного пункту є відповідне рішення органу місцевого самоврядування про затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яке вводиться в дію в установленому законом порядку.

Господарський суд зазначає, що заявником в порушення вимог ст.ст. 32, 33, 112 ГПК України не було надано суду жодного доказу на підтвердження зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що використовується відповідачем на підставі спірного договору, у передбаченому законом порядку на момент ухвалення рішення, яке переглядається. Наданий відповідачем Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 01-10/648 від 17.07.2014р., виданий Відділом Держземагенства у м. Білгород-Дністровському Одеської області, не може підтверджувати факт зміни нормативної грошової оцінки вищезазначеної земельної ділянки на момент ухвалення рішення від 18.06.2014р., оскільки був виданий пізніше, у зв'язку з чим, не може бути прийнятий судом як доказ існування нововиявлених для даної справи обставин. Аналогічно судом оцінюється і посилання ТОВ „Курортстрой" на рішення Затоківської селищної ради № 1969 від 20.06.2014р., яке також було прийнято після ухвалення рішення, що переглядається. Тобто, заявником не наведено суду жодної обставини, що існувала на момент прийняття рішення від 18.06.2014р. та вплинула б на юридичну оцінку обставин, здійснену судом у судовому рішенні, що переглядається.

Таким чином, обставини, на які посилається заявник як на нововиявлені для даної справи, є такими, що виникли після ухвалення рішення від 18.06.2014р., у зв'язку з чим, не можуть вважатись нововиявленими в розумінні положень ст. 112 ГПК України. З викладених обставин, суд доходить висновку про відсутність нововиявлених для даної справи обставин, які спростовують висновки, покладені в основу рішення суду від 18.06.2014р.

Відповідно до ст. 114 ГПК України за результатами перегляду судового рішення приймається ухвала у разі зміни чи скасування ухвали або залишення рішення, ухвали, постанови без змін.

Згідно з п.п. 8.3, 8.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 17 „Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами" (з наступними змінами та доповненнями) з'ясувавши за результатами розгляду відповідної заяви в порядку статті 114 ГПК відсутність нововиявлених обставин, господарський суд виносить ухвалу про залишення судового рішення без змін. прийняття та розгляд заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не означає обов'язкового скасування чи зміни рішення, що переглядається. Результат перегляду повинен випливати з оцінки доказів, зібраних у справі, і встановлення господарським судом на основі цієї оцінки наявності або відсутності нововиявлених обставин, визначення їх істотності для правильного вирішення спору або розгляду справи про банкрутство. Господарський суд вправі змінити або скасувати судове рішення за нововиявленими обставинами лише за умови, що ці обставини впливають на юридичну оцінку обставин, здійснену судом у судовому рішенні, що переглядається.

Таким чином, приймаючи до уваги, що за результатами розгляду заяви ТОВ „Курортстрой" про перегляд рішення суду від 18.06.2014р. по даній справі, поданої в порядку ст.ст. 112-114 ГПК України, господарський суд дійшов висновку про відсутність істотних для справи обставин, які спростовують висновки суду, покладені в основу рішення, що переглядається, суду не вбачається правових підстав для задоволення заяви ТОВ „Курортстрой", у зв'язку з чим, рішення господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. по справі № 916/587/14 підлягає залишенню без змін.

Судові витрати зі сплати судового збору за розгляд даної заяви покладаються на ТОВ „Курортстрой".

Керуючись ст.ст. 32, 33, 86, 112-114 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви (вх. № 1738/2012 від 13.04.2012р.) товариства з обмеженою відповідальністю „Курортстрой" про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами в порядку, передбаченому ст. 112-114 ГПК України, - відмовити.

2. Рішення господарського суду Одеської області від 18.06.2014р. по справі № 916/587/14 - залишити без змін.

Відповідно до ч. 7 ст. 114 ГПК України рішення, ухвала, постанова, прийняті за результатами перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами, можуть бути переглянуті на загальних підставах.

Суддя С.П. Желєзна