Постанова № 40631353, 23.09.2014, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2014
Номер справи
817/2554/14
Номер документу
40631353
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/2554/14

23 вересня 2014 року м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Головного управління ДФС у Рівненській областідоФізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ :

Головне управління ДФС у Рівненській області звернулося до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій.

Судом допущено процесуальне правонаступництво шляхом заміни належного позивача у справі, а саме, Головне управління Міндоходів у Рівненській області замінено на Головне управління ДФС у Рівненській області.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, на підставі ч.11 ст. 35 КАС України вважається повідомленим належним чином, що підтверджується поштовим конвертом з відміткою "за закінченням терміну зберігання", що повернувся на адресу суду.

У відповідності до вимог ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За наведених обставин, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника відповідача в порядку письмового провадження.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог чинного законодавства, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що посадовими особами оперативного управління ДПІ у м. Рівному проведено фактичну перевірку дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, якою встановлено реалізацію та зберігання алкогольних напоїв з ознаками підробки марок акцизного податку в павільйоні за адресою: м. Рівне, перехрестя вул. Грушевського - вул. Хмельницького.

Працівниками оперативного управління ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області було вилучено наступні алкогольні напої:

- шість пляшок "Горілочка пшенична" ємністю по 0,5 л. з марками акцизного податку, одна з яких з реквізитами: 23 АААЦ 554100 09/12 9,174 грн. відібрана для проведення експертизи на предмет автентичності;

- двадцять три пляшки горілки "Велика Княгиня Ольга" ємністю 0,5 л. з марками акцизного податку, одна з яких з реквізитами: 17 АААЇ 001132 01/13 9,174 грн. відібрана для проведення експертизи на предмет автентичності;

- тридцять пляшок горілки "Лісова пісня особлива" ємністю 0,5 л. з марками акцизного податку, одна з яких з реквізитами: 17 АААК 096142 01/13 9,174 грн. відібрана для проведення експертизи на предмет автентичності;

- шість пляшок настоянки "Цілющий з перцем та медом" ємністю 0,25 л. (а.с.9).

Актом експертизи від 23.05.2014 року №103-05-14 встановлено, що марки акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва з реквізитами: 23 АААЦ 554100 09/12 9,174 грн., 17 АААЇ 001132 01/13 9,174 грн., 17 АААК 096142 01/13 9,174 грн. - державним підприємством "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" не виготовлялись і є підробними (а.с.11-12).

Зберігання та реалізація алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку суперечить абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 481/95-ВР).

Відповідальність за зберігання та реалізація алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку встановлена абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону № 481/95- ВР (зі змінами та доповненнями), і передбачає застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" позивачем було прийнято рішення №170037/21 від 29.07.2014 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу суму 8500 грн. (а.с.17).

Рішення про застосування фінансових санкцій отримане особисто фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 01.08.2014 року згідно поштового повідомлення від 30.07.2014 року (а.с.19).

Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкції стягується на підставі рішення суду.

Відповідач заперечення проти позову та доказів щодо погашення вказаної суми штрафних санкцій не надав.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення суми штрафних санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 8500,00 грн. до державного бюджету на р/р 31113106700002 УК у м. Рівному 21081100, код ЄДРПОУ 38012714 ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, код платежу 21081100, код виду сплати 135.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Нор У.М.