У Х В А Л А
17 червня 2014 р. Справа № 804/8415/14 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_6 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом.
Позовні вимоги ОСОБА_1 обгрунтовує таким.
11.04.2014р. позивач звернулась до канцелярії Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська із позовними заявами до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про застосування наслідків нікчемного правочину до договору, однак суд зареєстрував десять позовів лише проставленням дати, штампу і підпису без зазначення реєстраційного номера, після чого не вніс до автоматизованої чи іншої реєстраційної бази суду, в якій реєструються подані позивачами позовні заяви.
У зв'язку з вищезазначеним, ОСОБА_1 просить суд зобов'язати відповідача надати окремий реєстраційний номер в автоматизованій системі документообігу Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська кожній із поданих ОСОБА_1 позовних заяв від 11.04.2014р. до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про застосування наслідків нікчемного правочину до договору та письмово повідомити позивача про кожен із десяти реєстраційних номерів, дат реєстрації та автоматично визначеного суддю.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження, виходячи з наступного.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010р. N 2453-VI, судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно із законом.Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур.Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
Згідно ст. 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010р. N 2453-VI, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
Відповідно до положень ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України, позовні заяви, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, у порядку їх надходження підлягають обов'язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, що здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день надходження документів. До автоматизованої системи документообігу суду в обов'язковому порядку вносяться: дата надходження документів, інформація про предмет спору та сторони у справі, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату суду згідно з їх функціональними обов'язками.Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом.( ч.4, 5 ст. ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України).
Згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Відповідно до зазначених норм суд цивільної юрисдикції наділений процесуальними функціями, які не можуть бути предметом оскарження в адміністративному суді шляхом подання позовної заяви.
Втручання у реєстрацію та розподіл справ цивільної юрисдикції з боку адміністративного суду є неможливим, оскільки буде стороннім впливом на цей процес.
Тому, у відповідності до ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, даний позов не належить розглядати в адміністративному судочинстві.
Вирішення справи неповноважним судом є підставою для скасування судового рішення відповідно до ст. 309 Цивільного процесуального кодексу України.
Якщо, на думку позивача, судом цивільної юрисдикції порушено вимоги ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України позивач може зазначити про це в апеляційній скарзі на рішення суду.
Крім того, позивачем не сплачено судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 17, 107, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі №804/8415/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.А. Барановський