u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 10 липня 2009 р. Справа № 2-а-1836/09/2170 Кат. 6.6.4
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Бездрабка О.І., при секретарі - Луговій Т.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області доОСОБА_1 про стягнення заборгованності по податку з власників транспортних засобів, встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (позивач) звернулася з адміністративним позовом доОСОБА_1 (відповідач), в якому просить стягнути заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 99 грн. Свої вимоги обгрунтовує тим, що відповідач є власником транспортного засобу і тому, відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" повинен сплачувати податок перед щорічним оглядом, щорічно або один раз на два роки, не пізніше першого півріччя, в якому проводиться технічний огляд. Однак в порушення вказаних вимогОСОБА_1з 2002 року технічний огляд не проходить та податок з власників транспортних засобів не сплачує, внаслідок чого утворилася заборгованість за останні три роки у сумі 99 грн. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав. Оскільки відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд вважає за можливе розглядати справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів. Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного. Згідно з вимогами ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ч.2 цього Закону є об"єктами оподаткування. Судом встановлено, що згідно даних ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській областіОСОБА_1має у власності зареєстрований транспорний засіб - мотоцикл марки "Дніпро", держномер 5465 ХОИ, 1992 року випуску. Мотоцикл марки "Дніпро" з об"ємом двигуна 650 відповідно до ст.2 Закону № 1963-ХІІ є об"єктом оподаткування. Положеннями ст.5 Закону № 1963-ХІІ передбачено, що фізичні особи - власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд. Правила проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 141 від 26 лютого 1993 року та є обов"язковими для міністерств, відомств, підприємств (об"єднань), установ, організацій незалежно від форм власності та громадян України - власників автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, причепів і напівпричепів. Згідно вказаних Правил державний технічний огляд транспортних засобів проводиться комісіями з участю працівників Державтоінспекції, органів Міністерства оборони і представників громадськості з метою перевірки їхньої справності, уточнення чисельності та приналежності, підвищення рівня технічного стану, запобігання злочинним посяганням на транспортні засоби. Склад комісії затверджується районними державними адміністраціями. При проведенні технічного огляду здійснюється контроль за своєчасністю медичного огляду водіїв і сплати податку з власників транспортних засобів. Пунктами 3, 16 Правил передбачено, що технічному огляду підлягають легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи індивідуальних власників (у разі використання їх для індивідуальних потреб), - один раз на два роки. При неможливості подання транспортного засобу на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник повинен подати комісії з проведення технічного огляду письмову заяву, здати номерний знак і пред"явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів. Так якОСОБА_1мотоцикл з обліку транспортних засобів не зняв, то повинен сплачувати податок з власників транспортних засобів. Положеннями ст.6 Закону України № 1963-ХІІ передбачено, що якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки, тому, враховуючи, що останній огляд проводився у 2002 році, відповідач повинен сплатити податок за останні три роки (по 33 грн. за рік). На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області обгрунтованими, та такими, що підтверджуються зібраними у справі доказами, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі. Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України. суд -
постановив:
Позов задовольнити. Стягнути зОСОБА_1 (74300, Херсонська область, с.Новорайськ, вул.Конституції, ідентифікаційний кодНОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 33212808700053, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі, ОКПО 24103704) 99 (дев"яносто дев"ять) грн. заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 10 липня 2009 року.
Суддя О.І.Бездрабко