Постанова № 4056243, 02.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2009
Номер справи
2а-20985/09/1270
Номер документу
4056243
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

 

 

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 червня 2009 року Справа №2а-20985/09/1270

Категорія 6.9

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого: Чиркіна С.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.,

за участю:

представника позивача: Харченко О.О.(дов. від 21.05.2009 року№34-03/2333),

представник відповідача: не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Попаснянського житлово-комунального об'єднання про стягнення суми економічних санкцій , -

ВСТАНОВИВ:

 19 березня 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Попаснянського житлово-комунального об'єднання про стягнення суми економічних санкцій у сумі 19034,64 грн.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 20.01. 2009 по 29.01.2009 проводилась перевірка у Попаснянському житлово - комунальному об'єднані з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги та плати за проживання у гуртожитках. За результатами перевірки складено акт від 29.01.2009 № 24.

Підприємством порушено порядок формування, встановлення та застосування тарифів, що призвели до порушення вимог пункту 5 частини 1 статті 20, пункту 6 частини 2 ст.21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги", пункту 23 Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630.

 Відповідно до статті 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення" вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліними цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства.

Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 10.02.2009 № 24 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 19034,64 грн., які складаються з штрафу в сумі 12689,76 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 6344,88 грн.

12.02.2009 рішення від 10.02.2009 №24, претензія і припис були направлені на адресу Відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення

Рішення Держінспекціі не оскаржено і є чинним, тобто обов'язкове до виконання

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з відповідача економічну санкцію у сумі 19034,64 грн.

 Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату і місце слухання справи був повідомлений , причини не явки суду не відомі.

 Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних матеріалів, які містять достатньо даних про права та обов'язки сторін.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами, який на виконання наданих повноважень здійснює організацію та виконання контрольно-наглядових функцій з питань додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів

20 січня 2009 року по 29 січня 2009 року Головним держінспектором з контролю за цінами Тримасовим Володимиром Геннадійовичем на підставі посвідчення від 13.01.2009 року № 19 проводилась перевірка Попаснянського житлово-комунального об'єднання , зареєстрованого Попаснянською районною державною адміністрацією від 26.02.2001 року, розташованого за адресою :93300, м.Попасна, вул.Первомайську,34.

Предметом перевірки було дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги та плати за проживання у гуртожитках.

Механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - послуги) визначається Постановою КМУ від 12.07.2005 року №560 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій»(далі Порядок). Зазначений порядок поширюється на суб'єктів господарювання всіх форм власності, які надають зазначені послуги.

Відповідно до п. 2 Загальної частини Порядку розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з типовим переліком послуг.

Стаття 19 ЗУ «Про житло - комунальні послуги» від 24.06.2004 року № 1875, передбачає, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Згідно п.5 ст.1 ст.20 ЗУ «Про житло - комунальні послуги» від 24.06.2004 року № 1875 споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.21 вищезазначеного Закону України   виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

Згідно акту перевірки від 29.01.2009 року №19 ( а.с.3-14), перевіркою встановлено , що

1) у період з 01.10.2008 по 31.12.2008 при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у розмірах: 0,40грн./м2 з ПДВ - для І типу житла, 0,80грн./м2 з ПДВ для II типу житла, 1,02 грн./м2 з ПДВ для III типу житла, затверджених рішенням виконавчого комітету Попаснянської міської ради від 07.10.2008 №184 «Про розгляд протесту прокурора Попаснянського району на рішення виконкому Попаснянської міської ради від 19.03.2008 №33» підприємством завищено вартість послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за рахунок включення повної вартості послуги «Дератизація та дезінсекція» при наданні її не в повному обсязі.

2) у період з 01.10.2008 по 31.12.2008 при застосуванні тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у розмірі 0,80грн.м2 з ПДВ, затвердженого рішенням виконавчого комітету Попаснянської міської ради від 07.10.2008 №184 «Про розгляд протесту прокурора Попаснянського району на рішення виконкому Попаснянської міської ради від 19.03.2008 №33», підприємством допущено завищення вартості послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для мешканців гуртожитку, розташованого за адресою м. Попасна, пл. Героїв-3, за рахунок включення повної вартості послуги «Дератизація та дезінсекція» при її фактичному ненаданні.)

3) у період з 25.12.2008 по 31.12.2008 при застосуванні тарифу у розмірі 8,9380 грн. м2 затвердженого рішенням виконавчого комітету Попаснянської міської ради від 14.08.2008 №137 «Про затвердження тарифу на послуги з централізованого опалення, які надає філія Попаснянського ЖКО «Теплокомуненерго» І групі споживачів - населення», підприємством завищено вартість послуг з опалення для населення за рахунок не проведення перерахунків плати за дні відсутності опалення.

 Згідно довідок про суми необґрунтовано отриманої виручки Попаснянським ЖКО за рахунок надання послуг «Детаризації та дезінфікації» не в повному обсязі за період з 01.10.08 року - до 01.01.09 року складає 6069,81 грн., за рахунок надання послуги не в повному обсязі з централізованого опалення мешканцям гуртожитку Попаснянского ЖКО за грудень 2008 року складає 231,86 грн., за рахунок надання послуг «Детаризації та дезінфікації» мешканцям гуртожитку Попаснянського ЖКО за період з 01 жовтня по 01 січня 2009 року складає 43,21 грн. Всього сума необґрунтовано отриманої виручки склала 6344,88 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року. Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.

На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», 10.02.09 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні Попаснянського житлово-комунальногооб'єднання було винесено рішення № 24 про застосування економічних санкцій у розмірі 19034,64 грн., які складаються з штрафу в розмірі 12687,76 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 6344,88 грн. (акр. спр. 17).

Позивачем на адресу відповідача направлене рішення №24 від 10.02.2009 року, претензія та припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, отриманого уповноваженим представником відповідача( а.с. 17).

Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.

Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Держінспекції не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Попаснянського житлово-комунального об'єднання про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Попаснянського житлово - комунального об'єднання (і.к.05445416, м.Попасна, вул.Первомайська,б.34, Луганська обл.) економічні санкції в сумі 19034,64 (дев'ятнадцять тисяч тридцять чотири грн. шістдесят чотири коп..) на користь Державного бюджету України, код платежу 21081100, МФО 804013, одержувач : Держбюджет Попаснянського району, код 24046604, р/р 31111106700259.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Копію постанови направити відповідачу.

Суддя