ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову в залишенні позовної заяви без розгляду
"08" вересня 2014 р. Справа № 809/2545/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Тимощука О.Л.
Судді Чуприни О.В.,
Судді Шумея М.В.,
при секретарі Візінському М.В.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
представників відповідачів - Купчака В.С., Боберського І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_4
до відповідача: Івано-Франківського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України
про зобов'язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 (надалі також - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України (надалі також - відповідачі) про зобов'язання до вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачами протиправно не оформлено пакету документів та не виплачено одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності, яка пов'язана з проходженням військової служби. Просить суд зобов'язати відповідачів вчинити ці дії.
27.08.2014 року від представника Міністерства оборони України та Івано-Франківського обласного військового комісаріату надійшло заперечення на адміністративний позов, водночас в запереченні представник просить позовну заяву залишити без розгляду, так як позивачем пропущений шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, що передбачений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також - КАС України). 08.09.2014 року представник Міністерства оборони України додатково подав заяву про залишення позовної заяви без розгляду з цих самих підстав, вказавши, що про порушення свого права позивач дізнався з листа Івано-Франківського військового комісаріату від 30 листопада 2012 року №12/795/В, а звернуся до суду 25.07.2014 року, чим пропустив строк звернення до суду.
Представник позивача заперечила проти залишення позовної заяви без розгляду. В обґрунтування поважності пропущеного строку надала довідки з лікувальних установ, посилаючись на відсутність можливості звернутися до суду, у зв'язку із перебуванням на амбулаторному лікуванні як позивача та і представника позивача. Просила суд строк звернення до суду вважати таким, що пропущений з поважних причин.
Представники відповідача заяву про залишення позовної заяви без розгляду підтримали.
Розглянувши заяву про залишення позовної заяви без розгляду, вислухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що строк на звернення до суду з даним адміністративним позовом пропущений з поважних причин, а тому задля допуску позивача до правосуддя, в задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду слід відмовити з наступних підстав та мотивів.
В матеріалах справи міститься лист військового комісара Івано-Франківського обласного комісаріату від 22 листопада 2013 року за №4/4879/7, в якому позивача повідомлено, що Івано-Франківський військовий комісаріат немає правових підстав для оформлення документів на виплату одноразової грошової допомоги (а.с.22).
Саме отримавши вищевказаний лист позивач вказує, що дізнався про порушення його права. Проте, звернувся до суду з пропущенням шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, а саме - 30.07.2014 року.
Дослідивши надані суду документи, зокрема: виписку з карти стаціонарного хворого про перебування на стаціонарному лікуванні позивача з 11.04.2014 року по 24.01.2014 року (а.с.73); довідку про перебування на стаціонарному лікуванні позивача з 16.12.2013 року по 27.12.2013 року та з 31.12.2013 року по 10.01.2014 року (а.с.74); довідку про перебування на амбулаторному лікування позивача з 21.10.2013 року по 08.11.2013 року (а.с.75); довідку про перебування на стаціонарному лікуванні представника позивача ОСОБА_1 з 05.12.2013 року по 19.12.2013 року та з 15.05.2014 року по 04.06.2014 року (а.с.7), суд дійшов висновку, що перебуваючи на лікуванні та в реабілітації після лікування, позивач та його представник не мали змоги вчасно звернутися до суду за захистом своїх прав, оскільки в пріоритеті мали інші важливіші питання, а саме питання життя і здоров'я, що є найвищою соціальною цінністю, відповідно до статті 3 Конституції України.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З вищевказаних підстав та з метою допуску позивача до правосуддя, суд вважає причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, а тому в задоволенні заяви про залишення позовної заяви без розгляду слід відмовити.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 99, 155, 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Івано-Франківського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України про зобов'язання до вчинення дій - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.
Судді: /підпис/ Чуприна О.В.
/підпис/ Шумей М.В.
Ухвала складена в повному обсязі 12.09.2014 року.