Ухвала суду № 40497173, 18.08.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2014
Номер справи
810/2523/14
Номер документу
40497173
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 810/2523/14 Головуючий у 1-й інстанції: Скрипка І.М. Суддя-доповідач: Бабенко К.А

У Х В А Л А

Іменем України

18 серпня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Бистрик Г.М., Чаку Є.В., секретаря Чепурко Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області на Постанову Київського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗМ-Консалтинг» до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року адміністративний позов задоволено частково.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Відповідачем складено Акт «Про неможливість проведення зустрічної звірки Позивача щодо документального підтвердження господарських відносин із контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за період 01.12.2013 р. по 28.02.2014 р.» від 04.04.2014 року №23/10-06-22-01/37871477 (далі - Акт), копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.57-72). У висновках Акта зазначено, що за результатами проведення перевірки встановлено порушення Позивачем п.198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого ним завищено на 25529970,00 грн. суми податкового кредиту, в тому числі в січні 2014 року - на 286866,00 грн., в лютому 2014 року - на 25243104,00 грн.; п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено на 28199897,00 грн. суми податкового зобов'язання, у тому числі за січень 2014 року - на 287573,00 грн., за лютий 2014 року - на 25324124,00 грн.; п.137.1 ст. 137 Податкового кодексу України, в результаті чого Позивачем неправомірно завищено дохід від реалізації товарів на адресу підприємств-покупців; пп. 138.1.1 п.138.1 ст.138 Податкового кодексу України, в результаті чого Позивачем неправомірно віднесено до складу витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування по взаємовідносинам з підприємствами-постачальниками.

Листом Головного управління Міндоходів у Київській області від 26.05.2014 року №1276//10/10-36-22-01, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.92-92), Позивача повідомлено, зокрема, про здійснення вилучення сум податкового кредиту з ПДВ та сум податкових зобов'язань з ПДВ задекларованих Позивачем в аналітичній інформаційній базі співставлень.

Відповідно до п.73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Згідно з п. 1 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232, зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Відповідно до пп. 4.4 п.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року №236, у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (додаток 3), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) (додаток 4) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.

А згідно з п. 74.1 ст. 74 Податкового кодексу України, податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що Відповідачем зустрічну звірку фактично проведено, проте, складено Акт саме про неможливість її проведення. Крім того, Відповідачем безпідставно внесено відомості до аналітично-інформаційної системи «Податковий блок» щодо показників податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, доходів та витрат Позивача, оскільки податкового повідомлення-рішення, яке є підставою для внесення таких відомостей, Відповідачем не приймалось.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області залишити без задоволення, а Постанову Київського окружного адміністративного суду від 03 червня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалу складено у повному обсязі 26.08.2014 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Бистрик Г.М.

Чаку Є.В.

.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Бистрик Г.М.

Чаку Є.В.