КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/8022/14 Головуючий у 1-й інстанції: Скочок Т.О. Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.
У Х В А Л А
Іменем України
10 вересня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Бєлової Л.В.
суддів: Вівдиченко Т.Р.
Міщука М.С.
при секретарі: Корінець Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2014 року у справі за позовом Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про зобов'язання ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві анулювати свідоцтво платника податку на додану вартість Державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав» 200041549 від 25.04.2012 року.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2014 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2014 року та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити, мотивуючи свої вимоги тим, що судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» звернулася до ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві із заявою про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 07.04.2014 року, а саме: анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав», податковий номер: 31025266, індивідуальний податковий номер: 310252626073, із зазначенням в якості причини анулювання реєстрації пп. «б» п. 184.1 ст. 184 розділу V Кодексу.
За результатами розгляду вищезазначеної заяви ДШ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві листом від 14.04.2014 року №2920/10/26-59-15-01-66, в якому зазначено, що у поданій заяві встановлено зазначення недостовірних або неповних відомостей, а саме:
- в розділі 2 «Інформація про платника податку на додану вартість» зазначені недостовірні дані;
- в розділі 3 «Причина анулювання реєстрації» зазначено причину згідно п.п. «б» п. 184.1 ст. 184 розділу V Кодексу, але на момент подачі заяви в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутній запис щодо припинення юридичної особи,
чим, як вказано у даному листі, порушено п. 5.3 р. V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, у зв'язку з чим відмовлено в анулюванні реєстрації.
Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позову виходив з того, що із заявою про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав» до відповідача звернулася Державна організація «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (яка, крім того, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру, не перебуває у стані припинення), що підтверджується відбитком печатки на копії даної заяви, наявної у матеріалах справи, тобто не платник ПДВ, за анулюванням свідоцтва якого звернувся позивач.
Згідно з п. 184.1 ст. 184 Податковий кодекс України, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо: а) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов'язань у випадках, визначених цим розділом; б) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених цим розділом; в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість; г) особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту; ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник податку, визнані рішенням суду недійсними; д) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута; є) платник податку ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання) або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду; є) фізична особа, зареєстрована як платник податку, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність; ж) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу; з) припинено дію договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції (для платників податку, зазначених у підпунктах 4, 5 і 8 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу) або закінчився строк, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку.
Анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті «а» пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах «б» - «з» пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу (п. 184.2 ст. 184 ПК України).
Згідно п. 184.3 ст. 184 ПК України, контролюючий орган анулює реєстрацію особи як платника податку, що подав заяву про анулювання реєстрації, якщо встановить, що він відповідає вимогам пункту 184.1 цієї статті.
У разі відсутності законних підстав для анулювання реєстрації контролюючий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви платника податку про анулювання реєстрації подає такому платникові податку вмотивовану письмову відмову в анулюванні реєстрації з поясненнями із зазначеного питання (п. 184.4 ст. 184 ПК України).
На виконання положень ст.ст. 180-184, 209 розділу V ПК України наказом Міністерства доходів і зборів від 16.01.2014 року №26 затверджено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (надалі - Положення №26), яким, зокрема, врегульовано питання анулювання реєстрації платників податку на додану вартість.
Згідно з абз. 2 п. 5.2 Положення №26, анулювання реєстрації згідно з підпунктом «б» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу (підпункт «б» пункту 5.1 цього розділу) може бути ініційоване платником ПДВ - юридичною особою після складання комісією з припинення (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісією) або ліквідатором ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу у разі реорганізації платника податку відповідно до законодавства шляхом приєднання, злиття, поділу та перетворення (якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата завершення перетворення).
Приписами п. 5.3 Положення №26 визначено, що анулювання реєстрації за ініціативою платника ПДВ може бути здійснене на підставах, визначених у підпунктах «а» - «з» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу (підпункти «а» - «з» пункту 5.1 цього розділу).
Для анулювання реєстрації платник ПДВ подає до контролюючого органу за місцем перебування на обліку заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою N З-ПДВ (додаток 3).
Якщо в заяві про анулювання реєстрації не зазначені обов'язкові реквізити, надані недостовірні або неповні дані, її не скріплено печаткою заявника (для юридичних осіб), не підписано заявником (для фізичних осіб), відповідальною особою заявника (для юридичних осіб) чи особою, яка має документально підтверджене повноваження щодо підпису такої заяви від особи, яка прийняла рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ, то в десятиденний строк від дня отримання заяви контролюючий орган звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову заяву про анулювання реєстрації (із зазначенням підстав неприйняття попередньої).
Підставою для анулювання свідоцтва про реєстрацію платника податку позивачем вказано пп. «б» п. 184.1 ст. 184 ПК України, згідно положень якого будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених цим розділом.
За таких обставин є правильними висновки суду першої інстанції, що анулювання свідоцтва про реєстрацію платника податку у зв'язку з припиненням такого платника, зареєстрованого у встановленому законодавством порядку в якості платника податку на додану вартість, безпосередньо такий платник (в контексті даної справи - Державне підприємство «Українське агентство з авторських та суміжних прав») звертається з відповідною заявою до контролюючого органу за одночасного виконання наступних умов: 1) прийняття рішення про припинення; 2) затвердження ліквідаційного балансу, передавального акту або розподільчого балансу відповідно до законодавства; 3) сплати суми податкових зобов'язань із податку.
За вказаних обставин суд першої інстанцій дійшов обґрунтованого висновку, що ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві правомірно відмовлено в анулюванні реєстрації платника податку на додану вартість Державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав».
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2014 року ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2014 року - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2014 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвалу може бути оскаржено в касаційному поряд ку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів піс ля набрання ухвалою законної сили.
Ухвалу складено в повному обсязі - 11.09.2014 р.
Головуючий суддя Л.В. Бєлова Судді:Т.Р. Вівдиченко, М.С. Міщук
Головуючий суддя Бєлова Л.В.
Судді: Вівдиченко Т.Р.
Міщук М.С.