Роздільнянський районний суд Одеської області
_________________
Справа №: 511/2402/14-пномер провадження 3/511/963/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"16" вересня 2014 р. Роздільнянський районний суд Одеської області в складі головуючого - судді Іванова О . В. за участю прокурора Cтадника О.І, секретаря судового засідання Кирилової І.В., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли зі Спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Одеській області Служби безпеки України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки с. Тахтаброд Казахстану, ФОП, депутата Степанівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 заміжньої,
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 скоїла адміністративне корупційне правопорушення за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1, будучи депутатом Степанівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, відповідно до п. "б" ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання і протидії корупції" є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
17 листопада 2010 року рішенням Степанівської сільської ради №1-IV було визнано повноваження депутата Степанівської сільської ради ОСОБА_1, а рішенням №3-VI від 17 листопада 2010 року її було обрано членом постійної комісії з питань планування бюджету та фінансування Степанівської сільської ради. В положенні про постійні комісії Степанівської сільської ради зазначено, що постійні комісії Степанівської сільської ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Відповідно до Регламенту Степанівської сільської ради шостого скликання, депутат ради зобов'язаний дотримуватись Конституції України та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту селищної ради та інших нормативно-правових актів, які визначають порядок діяльності ради та її органів.
Перевіркою встановлено, що чоловік ОСОБА_1 - ОСОБА_2, який є підприємцем, 15 січня 2014 року звернувся з заявами до Степанівської сільської ради, щодо укладення тимчасових угод за користування земельними ділянками комунальної власності - комерційного призначення ( під розміщення будівель магазинів), які розташовані за адресами: АДРЕСА_1
20 січня 2014 року зазначені заяви були розглянуті на засіданні постійної комісії з питань планування бюджету та фінансування Степанівської сільської ради та були винесені на розгляд чергової сесії. 30 січня 2014 року відбулося засідання сесії Степанівської сільської ради, на якій ОСОБА_1 була присутня та при розгляді питання щодо укладення тимчасових угод та винесення плати за користування земельними ділянками, проголосувала, як депутат Степанівської сільської ради, за вказане рішення "За", чим підтримала прийняття рішення у відношенні свого чоловіка. При цьому, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ст.14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", невідкладно не повідомила голову вказаної постійної комісії, голову Степанівської сільської ради та Степанівську сільську раду і не вживала заходів, спрямованих на недопущення виникнення будь-якої можливості у неї виникнення конфлікту інтересів під час підготовки та при проведенні голосування на засіданні постійної комісії та сесії за рішення Степанівської сільської ради, про надання згоди ОСОБА_2 на укладення тимчасових угод та винесення плати за користування земельними ділянками.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Степанівської сільської ради, яка відповідно до пункту "б" пункту 1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч інтересам територіальної громади та держави, не вживала відповідних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів під час розгляду та голосування за проект рішення Степанівської сільської ради на укладення тимчасових угод та винесення плати за користування вищезазначеними земельними ділянками її чоловіком ОСОБА_2 та невідкладно не повідомила голову своєї постійної комісії, голову Степанівської сільської ради ОСОБА_3 та Степанівську сільську раду про виникнення у неї конфлікту інтересів, тобто суперечності між її особистими інтересами та повноваженнями депутата Степанівської сільської ради - члена постійної комісії з питань планування бюджету та фінансування Степанівської сільської ради, наявність якої вплинула на об'єктивність і неупередженість прийняття нею рішень під час розгляду та голосування на сесії по зазначених рішеннях, чим порушила вимоги ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", та вчинила адміністративне корупційне правопорушення передбачене ст.172-7 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції": конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також вчинення або не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
З урахування викладеного, факт зайняття ОСОБА_1, її посади та її особисті інтереси, інтереси її чоловіка ОСОБА_2, як орендатора зазначених вище земельних ділянок, створюють конфлікт інтересів, наявність якої вплинула на об'єктивність і неупередженість прийняття нею рішень під час розгляду та голосування на сесії по зазначених рішеннях.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою в вчиненні корупційного правопорушення визнала, суду пояснила, що про те, що при прийнятті рішення на сесії повинна була повідомити голову Степанівської сільської ради щодо укладення тимчасових угод та внесення плати за користування вищезазначеними земельними ділянками її чоловіком ОСОБА_4, - вона не знала. У скоєному щиро кається, просила строко на карати, оскільки раніше до будь-якої відповідальності не притягувалася
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст.172-7 КУпАП, так як вона дійсно порушила законодавство, будучи суб'єктом корупційних порушень та не повідомила голову Степанівської сільської ради про наявний у неї конфлікт інтересів.
Суд заслухавши пояснення правопорушника, доводи прокурора, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, так як остання порушила ст.14 ч. 1 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" - неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутат сільської ради є депутатом місцевої ради.
Відповідно до підпункту "б" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є, зокрема, депутати місцевих рад.
Згідно ст.75 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед сесією селищної ради та територіальною громадою в особі її представників, в тому числі депутатів місцевої ради.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним п п. „б" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".Згідно до ст.14 ч.1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" особи, зазначені у п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; під особисте зобов'язання невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.172-7 КУпАП - неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів є адміністративним корупційним правопорушенням.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 63 від 11.08.2014р., згідно якого ОСОБА_1 будучи депутатом Степанівської сільської ради та членом постійної комісії з питань планування бюджету та фінансування Степанівської сільської ради - посадовою особою с.Степанівка, обраної територіальною громадою для захисту її прав і інтересів, тобто особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а тому відповідно до п.п. "в" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, діючи всупереч Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", порушила вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, передбачених п.2 ч.1 ст.14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". (а.с.2-4).
- довідкою протиправної (корупційної) діяльності з боку депутата Степанівської сільської ради Роздільнянського району від 25.07.2014року.(а.с.5);
- рішенням сессії про визнання повноважень та реєстрацію депутатів сільської ради, згідно яких ОСОБА_1 є депутатом сільради(а.с.14-17);
- протоколами засідань постійної комісії з планування, бюджету та фінансуванн, згідно яких вбачається, що правопорушник не повідомила про наявність конфлікту інтересів та голосувала по зазначеному питанню(а.с.27-63);
- рішенням сільради № 337-УІ від 30.01.2014р. про укладення тимчасової угоди з ОСОБА_2
Тому суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, всупереч інтересам територіальної громади та держави, не вжила відповідних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів під час розгляду та голосування за проект рішення Степанівської сільської ради на укладання тимчасових угод та внесення плати за користування земельними ділянками, які розташовані за адресами: АДРЕСА_1 та невідкладно не повідомила голову Степанівської сільської ради ОСОБА_3 та Степанівську сільську раду про виникнення у неї конфлікти інтересів, тобто суперечності між її особистими інтересами та повноваженнями депутата Степанівської сільської ради, наявність якої вплинула на об'єктивність і неупередженість прийняття нею рішень під час розгляду та голосування на сесії по зазначених рішеннях.
Таким чином, в діях ОСОБА_1, міститься склад правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, який встановлює відповідальність за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів та ст.14 ч. 1 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції".
При вирішенні питання про призначення ОСОБА_1 покарання, суд приймає до уваги обставини справи, особу правопорушника, яка вину визнала повністю, щиро каялася у вчиненому, крім того вчинила вказане порушення не навмисно, а в зв'язку з необізнаністю в законодавстві, раніше до відповідальності не притягувалася, відсутність будь-яких наслідків від здійснення корупційного правопорушення ОСОБА_1, а тому вважає за можливим обмежитися мінімальним штрафом, передбаченим за скоєне.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.172-7 КУпАП, ст.4, 14 ч.1 ЗУ "Про засади запобігання та протидії корупції", ст.ст.283,284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні правопорушення за ст.172-7 КУпАП та ст.14 ч.1 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у сумі 170,00 /сто сімдесят/ грн. на р/р 31117106700381, код платежу 21081100, Банк ГУДКСУ в Одеській області, МФО банку - 828011, УДКСУ в Роздільнянському районі, код ЄДРПОУ 37958382.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_2, виданий 02.04.1996р. Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, ІПН НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 36,54 грн. на р/р 31211206700381, отримувач коштів УДКСУ у Роздільнянському районі Одеської області, ЄДРПОУ 37958382, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код платежу 22030001.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. В. Іванова
Постанова набрала законної сили "_" __20___р.
Срок предґявлення до виконання постанови 3 місяці.