Постанова № 4047307, 25.05.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2009
Номер справи
2а-2059/09/0870
Номер документу
4047307
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Категорія статобліку 6.14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 травня 2009 року о 13 год. 38 хв. Справа № 2а-2059/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Стрельнікової Н.В.

при секретарі Горбовій І.С.

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Прокурора   Хортицького району району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку і Головної державної інспекції на автомобільному транспорті , м. Київ

до: суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Запоріжжя

3-я особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, м. Запоріжжя

про стягнення фінансових санкцій,

за участю представників:

прокурора : Балабуха В.Є.

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

3-я особа: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Хортицького району м. Запоріжжя звернувся до суду в інтересах держави в Міністерства транспорту та зв'язку, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті із адміністративним позовом до суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 стягнення з відповідача відповідно до постанови №049540 територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області суми фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень, яка підлягає зарахуванню до державного бюджету Хортицького району.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 12 червня 2008 року проведено перевірку додержання суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено відповідний акт. Перевіркою виявлено порушення ст. 60 вказаного Закону, а саме: на транспортному засобі, який належить ОСОБА_1 надання послуг з перевезення вантажу здійснювалось без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме - без оформлення ліцензійної картки, у дорожньому листі відсутня відмітка медпрацівника про проходження предрейсового огляду водія. Начальником територіального управління відносно суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за вказане правопорушення винесено постанову №049540 від 31 липня 2008 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. До теперішнього часу сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена, що зумовлює необхідність їх стягнення у судовому порядку. В позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій.

У судовому засіданні прокурор Балабухова В.Є. підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просить суд задовольнити позов і стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції, накладені на відповідача згідно постанови начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області від 31.07.2008 року №049540 .

Представники позивача, відповідача та третьої особи у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Від представника позивача до суду надійшла заява, в якій, на підставі ч. 3 ст. 122 КАС України, просить суд розглянути справу за відсутності представника позивача. Відповідач та представник третьої особи про причини н6еявки суд не повідомили.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

12 червня 2008 року уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку транспортного засобу, який належить ОСОБА_2 з питань додержання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Під час проведення перевірки виявлено порушення ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг по перевезенню вантажів без оформлення ліцензійної картки, в дорожньому листі відсутня відмітка про проходження водієм предрейсового медичного огляду. За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 066656 від 12 червня 2008 року.

Вказаний акт підписаний посадовими особами що провели перевірку та водієм перевіряємого транспортного засобу, який у графі «Пояснення водія про причини порушень» зазначив: «ліцензійної картки власник не дав, а лікаря в нас немає», тобто фактично погодився з виявленим порушенням та підписав акт.

31 липня 2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ПП ОСОБА_1 винесено постанову № 049549 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень, за виявлене правопорушення.

До теперішнього часу сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На час розгляду справи відповідач не представив суду докази сплати фінансових санкцій.

Розглянувши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з п. 1 «Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 888 від 14 грудня 2005 року (далі - Положення), територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.

Відповідно до п. 4 Положення основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування на автомобільному транспорті загального користування.

На підставі п. 4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» затвердженного постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 8 листопада 2006 року (далі - Порядок) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно Наказу Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» за №124+345 від 05.06.2000р водій перед рейсом повинен пройти обов`язковий медичний огляд, про що робиться відмітка у дорожньому листі.

Згідно п. 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Згідно ч. 2 п. 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Також, п. 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно з п. 37 Порядку керівник органу державного контролю та його заступник має право: виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови; вживати в установленому законодавством порядку заходів до обмеження надання суб'єктом господарювання певних послуг (виконання робіт); накладати на суб'єктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 - ІІІ від 5 квітня 2001 року автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, для   водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За таких обставин, вимоги прокурора Хортицького району м. Запоріжжя про стягнення з відповідача ПП ОСОБА_1 на користь державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя 1700 грн. фінансових санкцій є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 112, 136, 159-163 КАС України, ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку і Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 Івановича (АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Хортицького району ( р/р 31115106700008, код ЄДРПОУ 34676906, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: Державний бюджет Хортицького району) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складення у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова у повному обсязі складена 29 травня 2009 року.

Суддя: (підпис) Н.В. Стрельнікова

Суддя: