КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 755/22261/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Яровенко Н.О. Суддя-доповідач: Чаку Є.В.
У Х В А Л А
Іменем України
10 вересня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чаку Є.В.,
суддів: Файдюка В.В., Мєзєнцева Є.І.
за участю секретаря Муханькової Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 24 жовтня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, третя особа: Служба Безпеки України про визнання протиправною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, третя особа: Служба Безпеки України про визнання протиправною відмову відповідача в перерахунку пенсійного забезпечення відповідно до постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 року, в розвиток якої згідно наказів Голови СБУ здійснювалася виплата грошового забезпечення; зобов'язання відповідача провести перерахунок і виплату пенсійного забезпечення, згідно вимог ч. 3 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням ст. 51 цього Закону та на підставі Постанови КМ України № 1294 від 07.11.2007 року, та наказів Голови СБУ, згідно яких здійснювалась виплата грошового забезпечення; стягнення з відповідача суму перерахунку пенсійного забезпечення, згідно ч. 3 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням ст. 51 цього Закону та на підставі Постанови КМ України № 1294 від 07.11.2007 року, та наказів Голови СБУ, згідно яких здійснювалась виплата грошового забезпечення; допустити негайне виконання постанови.
Постановою Дніпровського районного суду міста Києва від 01.04.2013 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального права та винести нову про задоволення адміністративного позову.
Розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу позивача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з пояснень та матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію за вислугу років на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
В липні 2013 року позивач звернувся до фінансово-економічного управління СБУ з заявою повідомити про складові частини грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців. Листом від 08.08.2013 року № 21/3/2-К-16/5 позивачу було повідомлено, що за посадою, яка прирівнюється до посади, з якої був звільнений на пенсію позивач, виплачуються види грошового забезпечення, які складають преміювання - до 170 відсотків від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років або до 5074 грн. 25 коп., яке встановлюється персонально наказами відповідних повноважних керівників СБУ за мотивованими рапортами керівників структурних підрозділів (а.с.11).
Довідкою від 16.05.2012 року № 21/3/2-1496/2052 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно із постановою КМУ від 23.04.2012 року № 355 (а.с.12) підтверджується, що грошове забезпечення позивача також складається і з преміювання 139 % в сумі 4 148 грн. 94 коп.
У зв'язку з прийняттям вищевказаної постанови позивачу було здійснено підвищення до пенсії з 01.07.2012 року на 11% (470,04 грн.), з 01.09.2012 року на 23% (982,81 грн.) та з 01.01.2013 року на 35% (1495,58 грн.) суми основного розміру пенсії.
З приводу даних спірних правовідносин, колегія суддів зазначає наступне.
Частиною 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено, що усі, призначені за цим Законом, пенсії підлягають перерахунку, у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 45 від 13.02.2008 року, перерахунок раніше призначених, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постанова Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 № 1294, якою запроваджені нові умови грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, набрала законної сили 01 січня 2008 року.
У зв'язку з прийняттям вказаної постанови, відповідачем, відповідно до вимог ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року, з 01.01.2008 року позивачу було проведено перерахунок пенсії, у зв'язку зі збільшенням розміру виду грошового забезпечення. З цього часу, до часу розгляду справи судом першої інстанції, Кабінетом Міністрів України будь-яких нормативних документів про збільшення посадових окладів осіб офіцерського складу органів СБУ не приймалось.
Жодних рішень про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій Кабінетом Міністрів України не приймалося.
За ст. 24 Постанови ПФУ № 3-1 від 30.01.2007 Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»: про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій, згідно зі статтею 63 Закону, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Встановлено, що довідка була надана відповідачу не у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, а на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року «Про збільшення забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено не перерахунок пенсій, а їх підвищення у відсотковому відношенні до розміру пенсії.
За таких обставин, судова колегія вважає, що положення Постанови Кабінету Міністрів № 355 від 23.04.2012 року «Про збільшення забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не дають підстав для перерахунку пенсії позивачу, відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а відтак підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 200, 206, 212 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 24 жовтня 2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 12.09.2014 року.
Головуючий суддя Чаку Є.В.
Судді: Файдюк В.В.
Мєзєнцев Є.І.