Постанова № 4046091, 30.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2009
Номер справи
2а-20967/09/1270
Номер документу
4046091
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №2а- 20967/09/1270

Категорія 6.14

ПОСТАНОВА

ІМ`ЯМ УКРАЇНИ

30 червня 2009 року Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Островської О.П.

при секретарі Кір`ян О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області до Комунального підприємства «Стандарт-Луганськ» про стягнення суми економічних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

19.03.2009 року заступник прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області звернувся до суду з позовом до відповідача Комунального підприємства «Стандарт-Луганськ», в якому послався, що при проведенні територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів КП «Стандарт-Луганськ» було виявлено факти нераціонального використання теплоенергії на загальну суму 15409,94 грн., що було зафіксовано в акті № 15-12/010 від 29.01.2009 року. Постановою від 30.01.2009 року №15-12/010-1 ТУ Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області на підставі ст.11 Закону України «Про енергозбереження» до відповідача застосовано економічні санкції у вигляді підвищеної плати за нераціональне використання паливно енергетичних ресурсів у розмірі 30819,88 грн., дану постанову відповідачем не оскаржено, суму санкцій протягом 30 днів не сплачено. Просить стягнути з КП «Стандарт-Луганськ» суму підвищеної плати за нераціональне використання паливно енергетичних ресурсів у розмірі 30819,88 грн. до Державного бюджету України.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.

Представник відповідача до початку судового засідання надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, просив розглянути справу на підставі наданих матеріалів.

Вислухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.

Згідно з Законом України «Про енергозбереження» метою законодавства про енергозбереження є регулювання відносин між господарськими суб'єктами, а також між державою і юридичними та фізичними особами у сфері енергозбереження, пов'язаної з видобуванням, переробкою, транспортуванням, зберіганням, виробленням та використанням паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення заінтересованості підприємств, організацій та громадян в енергозбереженні, впровадженні енергозберігаючих технологій, розробці і виробництві менш енергоємних машин та технологічного обладнання, закріплення відповідальності юридичних і фізичних осіб у сфері енергозбереження.

У відповідності зі ст. 11 п. «е» цього Закону економічні заходи для забезпечення енергозбереження у числі інших передбачають: введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами.

Згідно ст.26 Законом України «Про енергозбереження» державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Статтею 27 вказаного Закону встановлено, що порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність.

Відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження настає також у числі інших випадків, у разі використання паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

Юридичні і фізичні особи повинні відшкодувати збитки, заподіяні ними внаслідок порушень законодавства про енергозбереження, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 699 від 2 вересня 1993 року ( з наступними змінами) «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві» створено при Державному комітетові по нафті і газу Державну інспекцію з ефективного використання газу, на яку покладено здійснення державного контролю за раціональним і ефективним використанням газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами (електростанціями), затверджено розміри плати за газ, що тимчасово споживається на виробничі потреби понад встановлені середньодобові норми з дозволу газозбутових і газотранспортних організацій, а також у разі неефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами (електростанціями), згідно яких плата за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у разі неефективного їх використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується у підвищеному розмірі.

Якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картками, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження.

Наказом Державного Комітету України з енергозбереження №64 від 4 серпня 2000 року, зареєстрованого Міністерством Юстиції України 25 вересня 2000 року за №653/4874, затверджено Порядок проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, який установлює механізм проведення Державною інспекцією з енергозбереження перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та усунення фактів їх неефективного використання на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності та підпорядкованості.

За результатами перевірки у разі виявлення порушень з питань енергозбереження інспектор складає акт встановленої форми, на підставі якого визначаються обсяги нераціонального використання енергоресурсів, складається припис також встановленої форми, який обов'язковий для виконання підприємством, акт підписується працівником Інспекції, що проводив перевірку та керівником (головним інженером) підприємства, яке перевірялося. У разі незгоди керівництва підприємства з висновками акта, воно може оскаржити його до Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів.

Рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати встановленої форми, перший примірник постанови залишається в Інспекції, а другий примірник у триденний термін після оформлення постанови надсилається (видається повноважному представнику) підприємству для сплати ним підвищеної плати.

Підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування, у разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку, рішення щодо застосування до підприємства підвищеної плати може бути оскаржено в установленому законом порядку.

Судом встановлено, що при проведенні Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області у межах визначеної компетенції перевірки стану використання паливно-енергетичних ресурсів у житлово комунальному секторі КП «Стандарт Луганськ» було виявлено неефективне використання теплової енергії в кількості 97,328 Гкал/рік на суму 15409,94 грн., спричинене наявністю 229 метрів теплової мережі з відсутньою ізоляцією, про що Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області складено акт перевірки № 15-12/010 від 29 січня 2009 року, який відповідачем не оскаржено (а.с.4-9).

До зазначеного Акту було внесено припис, п.7 якого відповідачеві необхідно було сплатити підвищену плату згідно постанови №15-12/010-1 про застосування підвищеної плати за нераціональне використання палива та інших паливно енергетичних ресурсів протягом місяця (а.с.10).

Постановою Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області, до компетенції якого входить вирішення цих питань, №15-12/010-1 від 30 січня 2009 року до відповідача КП «Стандарт Луганськ» застосовано підвищену плату за виявлені перевитрати ПЕР теплоенергії в кількості 97,328 Гкал у розмірі 30819,88 грн., яку відповідач мав у 30-денний строк з дня внесення постанови до її застосування перерахувати до Державного бюджету України, що ним не виконано (а.с.11).

Зазначену постанову на теперішній час не оскаржено у встановленому законом порядку та не скасовано.

Вказані обставини підтверджуються довідкою про те, що відповідач є юридичною особою, актом перевірки про виявлення позивачем щодо відповідача зазначених порушень, приписом про необхідність усунення порушень, постановою про сплату у підвищеному розмірі використаної теплоенергії.

За таких обставин, суд вважає встановленим, що відповідачем дійсно допущено порушення законодавства про енергозбереження, а тому з нього підлягає стягненню зазначена сума, оскільки він добровільно її не відшкодував.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 71, 159-163 КАС України, Законом України «Про енергозбереження», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Стандарт Луганськ», код ЄДРПОУ 35399667, розташованого за адресою: 91031, м. Луганськ, кв. Героїв Брестської крепості 31-а, суму підвищеної плати за нераціональне використання паливно енергетичних ресурсів в розмірі 30819,88 (тридцять тисяч вісімсот девятнадцять гривень 88 коп.) грн. на користь Державного бюджету України, одержувач Державний бюджет Ленінського району, 21081200, рахунок 31213202700006, код ЗКПО 24046582, МФО 804013, банк одержувача ГУДКУ в Луганській області, призначення платежу «Штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів».

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено 30 червня 2009 року.

Головуючий:суддя О.П.Островська