ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2014 рокум. Ужгород№ 2а-0770/1995/11 №Н/807/12/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гебеш С. А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення від 19.03.2012 року в адміністративній справі № 2а-0770/1995/12 за позовною заявою ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання неправомірними дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а саме постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.03.2012 року в адміністративній справі № 2а-0770/1995/12 за позовною заявою ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання неправомірними дій.
В заяві заявник просить суд:
1. Прийняти заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 березня 2012 року прийняту за наслідками розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Міського відділу ДВС Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання протиправною постанови від 06.06.2011 року та її скасування, дій із зобов'язанням вчинити певні дії, відшкодування шкоди, та задовольнити її;
2. Розглянути клопотання позивача про звільнення її від сплати судового збору та задовольнити таке.
3. Відкрити провадження за нововиявленими обставинами про перегляд постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 березня 2012 року прийняту за наслідками розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Міського відділу ДВС Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання протиправною його постанови від 06.06.2011 року про закінчення виконавчого провадження та скасувати її, дій із зобов'язанням вчинити дії, відшкодування шкоди. Постанову ЗОАС від 19.03.2012 року переглянути, частково скасувати або змінити, прийняти нове законне судове рішення, яким її позовні вимоги (із змінами і доповненнями) частково задовольнити.
Згідно з ч. 2 ст. 250 КАС України, не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Перевіривши заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами відповідністі її вимогам статті 248 цього Кодексу, суддею встановлено, що така не відповідає вимогам даної статті КАС України.
Так, як передбачено приписами ст. 248 КАС України, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі.
У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд;
2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява;
4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи;
5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду;
6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.
Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
До заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Особа, яка подає заяву, може додати до неї документи або їхні копії, що мають значення для правильного вирішення судової справи і не були відомі на час ухвалення судового рішення у справі.
З даної заяви встановлено, що заявник просить суд переглянути за нововиявленими обставинами постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.03.2012 року у адміністративній справі №2а-0770/1995/12 за наслідками розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Міського відділу ДВС Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання протиправною його постанови від 06.06.2011 року про закінчення виконавчого провадження та скасувати її, дій із зобов'язанням вчинити дії, відшкодування шкоди.
Проте, в додатках до заяви відсутня копія постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.03.2012 року у адміністративній справі №2а-0770/1995/12, яку заявник просить суд переглянути, що не відповідає п.3 ч.2 ст. 248 КАС України.
Крім цього, слід також зазначити, що відповідно до вимог ч.4 ст. 248 КАС України передбачено, що до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Проте документів про сплату судового збору, як це передбачено ч.4 ст. 248 КАС України заявником не надано.
В той же час, у заві заявлено клопотання про звільнення її від сплати судового збору у зв'язку із важким матеріальним становищем.
В обґрунтування свого клопотання заявник зазначає, що у зв'язку із її незаконним звільненням 07.05.2012 року та не проведенням з нею повного розрахунку, заявник має статус безробітної від 15.05.2012 року, соціальні виплати по безробіттю припинено 02.06.2013 року, вона є самотньою, немає інших членів сім'ї із самостійним заробітком.
В підтвердження свого клопотання заявником надано суду довідку Ужгородського міського центру зайнятості від 12.05.2014 року про проведення заявнику соціальних виплат по безробіттю та копію 6 та 7 сторінки трудової книжки.
Розглянувши дане клопотання, прихожу до висновку, що таке є необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з наступних підстав.
На момент вирішення даного клопотання неможливо встановити важке матеріальне становище заявника та відсутність доходів у заявника станом на момент подачі даної нею заяви, та підстав звільнити її від сплати судового збору.
Щодо наданих заявником доказів в підтвердження свого клопотання, а саме довідки Ужгородського міського центру зайнятості від 12.05.2014 року встановлено, що дохід заявника за період з 15.05.2012 по 30.04.2014 року становить 13293,50 грн., однак даний доказ не підтверджує факт, що у період з 30.04.2014 року по момент подання до суду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а саме до 10.09.2014 року у заявника відсутній будь-який дохід, або кошти для сплати судового збору.
З приводу наявної копії 6 та 7 сторінки трудової книжки, як доказ того що заявнику припинено з 02.06.2013 року виплату допомоги по безробіттю, то слід зазначити, що в даному випадку не можливо встановити, що саме заявнику припинено виплату даної допомоги так як неможливо встановити чи належить дана копія трудової книжки саме заявнику, а не будь-якій іншій особі. Також неможливо встановити, чи наявні в трудовій книжці інші записи про працевлаштування або про отримання виплат по безробіттю станом на момент подачі заяви, які можуть бути зазначені та міститися на стронції 8-9 трудової книжки.
Посилання заявника на те, що така є самотньою і немає інших членів сім'ї із самостійним заробітком, то слід зазначити, що даний факт не підтверджено належними та допустимими доказами, які б давали змогу суду встановити дані обставини, які б підтверджували саме важкий матеріальний стан заявника, а тому такі також не є підставою для звільнення заявника від сплати судового збору.
За таких обставин, вважаю що в даному випадку відсутні підстави передбачені ст. 88 КАС України для звільнення заявника від сплати судового збору за подання нею даної заяви, а тому в задоволенні клопотання заявника про звільнення її від сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно зі статтею 4 частиною 2 пунктом 3 підпунктом 4 Закону України № 3674, за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку із нововиявленими обставинами сплачується 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру, - 50 відсотків суми обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Статтею 4 частини 1 Закону України № 3674 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2014 року становить 1218 грн..
Виходячи з вищевикладеного, заявнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 36,54 грн. як за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку із нововиявленими обставинами.
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
Відповідно до приписів ч.3 ст. 250 КАС України передбачено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Таким чином, для усунення недоліків вимог до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами визначеними ст. 248 КАС України заявнику необхідно надати суду:
- копії постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.03.2012 року в адміністративній справі № 2а-0770/1995/12 за позовною заявою ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання неправомірними дії, яке заявник просить суд переглянути за нововиявленими обставинами - відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі;
- надати суду доказ сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку із нововиявленими обставинами.
В силу вимог статті 108 частини 1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 9, 108, 160, 165,248, 250 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення її від сплати судового збору за подання нею заяви про перегляд судового рішення від 19.03.2014 року в адміністративній справі № 2а-0770/1995/12 за ново виявленими обставинами - відмовити.
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення від 19.03.2014 року за нововиявленими обставинами в адміністративній справі № 2а-0770/1995/12 за позовною заявою ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання неправомірними дії - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк до 24 вересня 2014 року для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя C.А. Гебеш