Постанова № 40436611, 22.08.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2014
Номер справи
803/1592/14
Номер документу
40436611
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2014 року Справа № 803/1592/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Каленюк Ж.В.,

при секретарі судового засідання Шаблій О.П.,

за участю представника позивача Лапковського О.Ю.,

представника відповідача Копка О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання недійсним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" (ДП "Волинський облавтодор") Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України") в інтересах філії "Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця" (філія "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор") звернулося з адміністративним позовом до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області (Володимир-Волинська ОДПІ) про визнання недійсним та скасування рішення від 30 липня 2014 року № 0005081701.

Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.

Рішенням Володимир-Волинської ОДПІ від 30 липня 2014 року № 0005081701 за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 23 вересня 2013 року по 19 липня 2014 року до філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" застосовано штраф у сумі 28744,84 грн. та нараховано пеню у сумі 15359,03 грн., всього - 44103,87 грн.

Позивач вважає незаконним та безпідставним вказане рішення та просив його скасувати з тих підстав, що відповідно до правил Господарського кодексу України (ГК України) підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Застосування адміністративно-господарських санкцій можливе лише до суб'єктів господарювання - учасників господарських відносин, яким не є філія "Володимир-Волинська ДЕД". Остання згідно із положенням про неї є відособленим структурним підрозділом ДП "Волинський облавтодор", а не є юридичною особою. Філія здійснює оплату праці своїх працівників та забезпечує діяльність за рахунок оборотних коштів, переданих ДП "Волинський облавтодор". Кошти на виплату заробітної плати та сплату єдиного внеску надходили від ДП "Волинський облавтодор" пізніше строків їх виплати. Начальник філії несе відповідальність за своєчасність виплати заробітної плати працівникам філії та за своєчасність розрахунків з бюджетними і позабюджетними фондами з моменту отримання коштів на їх виплату від ДП "Волинський облавтодор".

Частиною восьмою статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що сплата єдиного внеску здійснюється одночасно з виплатою заробітної плати. Оскільки ДП "Волинський облавтодор" грошові кошти на виплату заробітної плати працівникам та сплати єдиного внеску за серпень 2013 року - березень 2014 року перераховані несвоєчасно, а за квітень-червень цього року заробітна плата не виплачена, то застосування до позивача адміністративно-господарських санкцій за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є безпідставним. Крім того, за період з 23 вересня 2013 року по 10 лютого 2014 року відповідач вже виносив рішення про стягнення штрафу та пені від 20 лютого 2014 року № 0000351701, що оскаржувалося у судовому порядку.

Причиною несвоєчасного перерахування позивачем коштів філії на виплату заробітної плати працівникам та сплату єдиного внеску є відсутність своєчасного бюджетного фінансування дорожньої галузі України центральними органами державної виконавчої влади.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

У письмовому запереченні проти позову відповідач його вимог не визнав (а.с.21-22). В обґрунтування заперечення вказав, що філією позивача "Володимир-Волинська ДЕД" несвоєчасно сплачувався єдиний внесок, що тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", тому контролюючим органом правомірно застосовано до такого платника штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно несплачених сум та на суму недоїмки нараховано пеню у розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Філія "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" перебуває на обліку як платник єдиного внеску, що відповідає нормам статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". В свою чергу, норми ГК України можуть застосовуватися до спірних відносин лише в частині, що не суперечать вказаному Закону.

Відповідач вважає, що єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, підлягає сплаті до 20-го числа наступного місяця, незалежно від фінансового стану платника.

Рішенням від 20 лютого 2014 року № 0000351701, про яке зазначає позивач, застосовані штрафні санкції та пеня до філії. За результатами судового розгляду суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність застосування штрафу та пені за таких обставин до філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор". Зазначене рішення суду набрало законної сили.

З наведених підстав відповідач просив в задоволенні позову відмовити.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та уточнивши, просив визнати протиправним і скасувати рішення від 30 липня 2014 року № 0005081701 з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав з наведених у письмовому запереченні проти позову підстав.

Судом встановлено, що 30 липня 2014 відповідачем прийнято рішення № 0005081701, яким до філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" застосовано штраф у сумі 28744,84 грн. та пеню в сумі 15359,03 грн. за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 23 вересня 2013 року по 19 липня 2014 року на підставі розрахунку (а.с.7-8).

Перевіряючи рішення відповідача як суб'єкта владних повноважень, суд керується принципом правового порядку, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Зазначені критерії правомірності поведінки суб'єкта владних повноважень закріплені і в частині третій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Згідно із частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що відповідачем доведено правомірність прийнятого рішення, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Відносини щодо збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку врегульовані Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до пунктів 2, 3-1 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.

Отже, відповідач наділений повноваженнями щодо адміністрування єдиного внеску.

Відповідно до витягу з реєстраційної довідки (а.с.23) філія "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" перебуває на податковому обліку в Володимир-Волинській ОДПІ як платник податків з 25 жовтня 2005 року. Відтак, відповідач здійснює вказані вище повноваження щодо філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор".

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 4 цього Закону (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до статті 1 Положення про філію "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" (а.с.9-12), філія є відособленим структурним підрозділом ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", утвореного відповідно до наказу Державної служби автомобільних доріг України від 09 квітня 2002 року № 156. Філія не є юридичною особою; має окремий баланс (пункти 3.1, 3.5 Положення); самостійно здійснює господарську діяльність; здійснює бухгалтерський і податковий облік, несе відповідальність за його вірогідність; здійснює оплату праці своїх працівників і надання їм трудових і соціальних пільг; розрахунки філії, включаючи виплату заробітної плати, проводяться бухгалтерією філії; контроль за діяльністю філії здійснюється шляхом надання ДП "Волинський облавтодор" статистичної звітності і податкових декларацій; забезпечення діяльності філії здійснюється начальником за рахунок коштів, переданих філії ДП "Волинський облавтодор" як оборотні кошти, отримані філією за результатами господарської діяльності; відповідальність за організацію бухгалтерського і податкового обліку покладається на головного бухгалтера філії (пункти 5.2, 5.6, 5.8, 5.9, 5.10, 5.11, 5.12 Положення); начальник філії несе відповідальність за своєчасність розрахунків з бюджетними і позабюджетними фондами, своєчасність виплати заробітної плати працівникам філії, за результати господарської діяльності філії (пункти 6.2, 6.3 Положення).

Таким чином, виходячи із Положення про філію "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" зазначена філія має всі ознаки платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розумінні статті 4 вказаного Закону.

Суд не бере до уваги доводи позивача про застосування до вказаних відносин положень ГК України, оскільки частина перша статті 2 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає, що дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено обов'язок платник єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати (частини перша, п'ята статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Відповідно до частин восьмої, дванадцятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Базовим звітним періодом для філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" є календарний місяць.

Абзацом другим частини дванадцятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" обумовлено, що за наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу). На думку суду, зазначена умова щодо пріоритету сплати єдиного внеску перед іншими зобов'язаннями платника стосується своєчасної виплати заробітної плати та єдиного внеску, та не надає підстав для сплати єдиного внеску в інші строки, ніж вказані у частині восьмій статті 9 цього Закону.

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 № 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154 (далі - Інструкція №455).

Спір щодо нарахування єдиного внеску, дати його сплати за період серпень 2013 року - травень 2014 року, між сторонами відсутній.

Підпунктами 4.1.1, 4.1.2 пункту 4.1 розділу IV Інструкції №455 визначено, що єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до Закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до Закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача; єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно з підпунктом 4.3.6 пункту 4.3 розділу IV Інструкції № 455 нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.

Наведені норми права не дають підстав вважати, що положення абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" звільняють страхувальника від обов'язку сплати страхових внесків у двадцятиденний строк із дня закінчення звітного періоду у зв'язку із неодержанням страхувальником цих коштів.

Проаналізувавши вищенаведене, суд вважає, що нарахований єдиний внесок за відповідний базовий звітний період сплачуються (перераховуються) не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом незалежно від виплати заробітної плати працівникам та фінансового стану платника єдиного внеску.

Керуючись наведеним, суд не бере до уваги твердження позивача щодо безпідставності застосування контролюючим органом до філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" штрафних санкцій і пені та своєчасності сплати ним страхових внесків одночасно із фактичною виплатою заробітної плати працівникам із затримкою такої виплати з підстав відсутності коштів у філії.

Відповідно до частини одинадцятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

При цьому у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею (частина друга статті 25 вказаного Закону).

Згідно з частинами десятою, одинадцятою, тринадцятою статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Розрахунок штрафу здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний період, за який сплачується єдиний внесок, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно. Документами, які є підставою для нарахування пені є: документи, що підтверджують суму єдиного внеску та строк її сплати (звіт платника щодо нарахування єдиного внеску (з додатним значенням); вимога про донараховані суми єдиного внеску за актами перевірок, або повідомленням-розрахунком; рішення суду); документи, що підтверджують суму та дату погашення недоїмки за єдиним внеском (виписки з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; корінець прибуткового документа про приймання установою банку платежів готівкою; звіт платника щодо нарахування єдиного внеску з від'ємним значенням …- підпункти 7.2.2 пункту 7.2, пункт 7.5 розділу VІІ Інструкції №455.

Частиною чотирнадцятою статті 25 вказаного Закону також встановлено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Оскаржуваним рішення від 30 липня 2014 року № 0005081701 Володимир-Волинською ОДПІ за період з 23 вересня 2013 року по 19 липня 2014 року нараховано 15359,03 грн. пені з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати страхових внесків за кожний день прострочення платежу, та 28744,84 грн. штрафу у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум із врахуванням кількості днів прострочення сплати єдиного внеску і розміру такого внеску за серпень 2013 року - травень 2014 року.

З розрахунку штрафу та пені до рішення від 30 липня 2014 року № 0005081701 (а.с.26) слідує, що 20 лютого 2014 року відповідачем приймалося рішення про нарахування штрафу та пені за період з 23 вересня 2013 року по 10 лютого 2014 року № 0000351701. Вказане рішення оскаржене у судовому порядку. Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 березня 2014 року у справі №803/409/14, що набрала законної сили на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2014 року (а.с.24-25), встановлено правомірність нарахування штрафу і пені до філії "Володимир-Волинська ДЕД" ДП "Волинський облавтодор" у зв'язку із несвоєчасною сплатою єдиного внеску за серпень-грудень 2013 року (операції з часткової сплати єдиного внеску проведені у жовтні-грудні 2013 року, лютому 2014 року). Разом з тим, рішенням, що є предметом спору у даній справі, у зв'язку із несвоєчасною сплатою недоїмки нараховано пеню на відповідну кількість днів прострочення платежу за серпень-грудень 2013 року за операціями від 02 березня 2014 року.

Враховуючи встановлені обставини у справі, надані сторонами докази, суд приходить до висновку, що рішення від 30 липня 2014 року № 0005081701 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є законним, при його прийнятті орган доходів і зборів діяв в межах повноважень та на підставі вимог чинного законодавства, а тому підстав для його скасування не вбачається. Отже, з наведених вище підстав у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відсотковому розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставки судового збору встановлені 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною третьою статті 4 Закону визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги. Мінімальна заробітна плата на 1 січня 2014 року встановлена у місячному розмірі 1218,00 грн.

Позивачем під час подання адміністративного позову сплачено 10 відсотків розміру ставки судового збору, встановленого для вимог майнового характеру - 187,50 грн. (за подання адміністративного позову майнового характеру з ціною позову 44103,87 грн. судовий збір має бути сплачений в розмірі 1827,00 грн. (1218,00 грн. х 1,5).

Отже, оскільки в задоволенні позову майнового характеру позивачу відмовлено, то з нього слід стягнути до спеціального фонду Державного бюджету України 1639,50 грн. (1827 грн. - 187,50 грн.).

Керуючись статтями 2, 71, 94, частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення від 30 липня 2014 року № 0005081701 відмовити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ковельська, будинок 41, ідентифікаційний код 32035139) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у сумі 1639,50 грн. (одна тисяча шістсот тридцять дев'ять грн. 50 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 27 серпня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ж.В.Каленюк