Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11.06.2009 р. № 2а-2802/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва
доУкраїнського проектного та конструкторсько-технологічного інституту "Атоменергобудпроект"
простягнення заборгованості у розмірі 70 486,86 грн.
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва звернулося до суду з адміністративними позовами до Українського проектного та конструкторсько-технологічного інституту "Атоменергобудпроект" про стягнення заборгованості в сумі 70 486,86 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив наступне. Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут "Атоменергобудпроект" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ".
Відповідач у строк визначений ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" самостійно не сплатив суму внесків на покриття витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій призначених згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Враховуючи те, що заборгованість перед Пенсійним фондом України виникла в зв'язку з несплатою Українським проектним та конструкторсько-технологічним інститутом "Атоменергобудпроект" внесків у повному обсязі у відповідача виник борг.
Перевіркою встановлено що прострочена заборгованість складає 70 486,86 грн.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечили проти задоволення позовних вимог, вважають їх такими, що не підлягають задоволенню, заперечили проти стягнення заборгованості, однак визнали борг підприємства із внесків на покриття витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій призначених згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут "Атоменергобудпроект" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На підприємстві перебуває на обліку 11 чоловік, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" як колишні працівники Українського проектного та конструкторсько-технологічного інституту "Атоменергобудпроект".
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзац другий пункту 13 Розділу XV Прикінцевих положень Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає, що коли особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на яку мас право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність".
Частина 9 статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" передбачає, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету, для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50% різниці пенсії, призначеної за цим Законом, для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії. обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004р.
Пункт 5 цього Порядку передбачає, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закон) України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає сплаті у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25-го числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
В порушення вимог Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 р. державне підприємство Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут "Атоменергобудпроект" щомісячно до Пенсійного фонду України в Сюлом*янському районі міста Києва, зазначену, в надісланих їм повідомленнях місячну суму відповідних коштів для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках за період з 01.02.2008 р. по 01.11.2008 р. не вносив.
Акт перевірки нарахування коштів на покриття витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів є підставою для остаточних розрахунків.
Оскільки сума коштів на покриття витрат на виплату пенсій відповідачем самостійно не сплачена в повному обсязі у нього виник борг в розмірі 70 486,86 грн.
Даний факт не заперечувався в судовому засіданні представником відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 закону протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідач у судовому порядку суму боргу не оскаржив, а тому сума недоїмки вважається узгодженою і підлягає стягненню.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи те, що Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут "Атоменергобудпроект" не оскаржувало суми боргу, а також не сплатило внесків, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі абз. 2 п. 13 Розділу XV Прикінцевих положень Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" п. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" ст.ст. 20, 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Українського проектного та конструкторсько-технологічного інституту "Атоменергобудпроект" (03110, м. Київ, вул. Cолом'янська, 5, ідентифікаційний код 00113980) на користь Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва (МФО 322669, р/р 256023012613 в Головному управлінні Ощадбанку по Києву та Київській області ВАТ "Державний Ощадбанк України", КЗПО 26063727) заборгованість у розмірі 70 486 (сімдесят тисяч чотириста вісімдесят шість) грн. 86 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Кочан В.М.