Рішення № 40397912, 04.09.2014, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
04.09.2014
Номер справи
916/2490/14
Номер документу
40397912
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"04" вересня 2014 р.Справа № 916/2490/14

За позовом Заступника Прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради

до відповідача Малого приватного підприємства "Віртус"

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Департаменту комунальної власності Одеської міської ради

про внесення змін до договору оренди землі

Суддя Гут С.Ф.

В судовому засіданні приймали участь:

Від прокурора: Незовибатько О.В., посвідчення №014637 від 16.01.2013р.

Від Одеської міської ради: не з'явився;

Від відповідача: Мікуленко В.В., довіреність від 04.12.13р.

Від третьої особи: Поліщук Т.Л., довіреність №01-36/44 від 15.01.14р.;

СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Малого приватного підприємства "Віртус" про внесення змін до договору оренди землі від 19.04.2006р., зареєстрованого у Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК " про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.10.2006р. за №040650500180, яким Одеською міською радою передано МПП "Віртус" земельну ділянку площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а терміном на 49років(у тому числі на термін реконструкції - 1рік): викласти п. 2.3 Договору у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, для реконструкції з розширенням подальшої експлуатації та обслуговування магазину-бару, площею 2420кв.м становить 3236266грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №118/С від 01.11.2013р., складеного управлінням Держземагентства у м.Одесі; та викласти п. 4.1. Договору у наступній редакції: "Орендна плата за земельну ділянку, для реконструкції з розширенням подальшої експлуатації та обслуговування магазину-бару, площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а, розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та становить 161813,30грн. на рік".

Ухвалою господарського суду Одеської області від 25.06.2014р. порушено провадження у справі №916/2490/14.

15.07.14р. від Департаменту комунальної власності Одеської міської ради надійшла заява(вх.№2-2892/14 від 15.07.2014р.), згідно якої просить суд залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департамент комунальної власності Одеської міської ради, оскільки п. 2.2.2.14 Положення „Про департамент комунальної власності Одеської міської ради", затвердженого рішенням Одеської міської ради від 19.02.2014р. №2752-УІ передбачений обов'язок Департаменту здійснювати перевірку, оформлення, підготовку документів, що посвідчують права на земельні ділянки, зокрема, оформлення договорів оренди землі, здійснення попереднього розрахунку ставок орендної плати за землю та її розміру, підготовки податковим органам звітності про укладені договори оренди землі. На виконання зазначених повноважень Департаментом також вчиняються дії щодо оформлення процедури внесення змін до договорів оренди землі, зокрема підготовка проектів додаткових угод в частині зміни ставки орендної плати за договором, здійснення попереднього розрахунку зміненого розміру орендної плати. Крім того, Департамент уповноважений здійснювати контроль за виконанням умов договорів оренди землі та виконанням орендарями обов'язків відповідно до укладених договорів. Зокрема, згідно п.2.2.2.15 Положення Департаментом здійснюється моніторинг надходжень коштів від орендної плати за землю, підготовка актів про порушення орендарями умов договорів оренди землі та приписів про їх усунення. Враховуючи викладене, будь-яке рішення, прийняте за результатами розгляду зазначеної справи, вплине на своєчасність та ефективність вчинюваних Департаментом дій, направлених на реалізацію власних повноважень в частині здійснення контролю за належним виконанням умов договору оренди землі, укладеного Одеською міською радою з МПП "Віртус", зокрема, щодо своєчасності та повноти надходжень коштів від орендної плати. Вчасного інформування про прийняте судове рішення у справі потребують і відповідні територіальні органи Міністерства доходів і зборів України, перед яким Департамент періодично звітує.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.07.2014р., заяву Департаменту комунальної власності Одеської міської ради (вх.№2-2892/14 від 15.07.2014р.)про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Департаменту комунальної власності Одеської міської ради - задоволено, залучено до участі у справі №916/2490/14 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Департамент комунальної власності Одеської міської ради, в порядку ст.27 ГПК України.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.07.2014р. строк вирішення спору по справі №916/2490/14 було продовжено до 08.09.2014р., в порядку ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.

07.08.14р. від відповідача надійшла заява(вх.№2-3261/14 від 07.08.14р.)про залучення третьої особи, згідно якої, оскільки саме управлінням Держземагенсва у м.Одесі в Одеській області складений витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №118/С від 01.11.2013р., на який в обґрунтування позовних вимог посилається позивач, просить суд залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача управління Держземагенсва у м.Одесі в Одеській області, в порядку ст.27 ГПК України.

Судом клопотання розглянуто та не задоволено, оскільки воно є безпідставним, та на думку суду рішення з господарського спору ніяким чином не може вплинути на права або обов'язки управління Держземагенсва у м.Одесі в Одеській області.

04.09.14р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№2301/14 від 04.09.14р.) про відкладення розгляду справи, згідно якого у зв'язку з зверненням до Одеського окружного адміністративного суду із позовом в якому оскаржується витяг №118/С від 01.11.2013р. просить суд відкласти розгляд справи для надання можливості надати ухвалу про відкриття провадження у справі в Одеському окружному адміністративному суді.

Судом клопотання розглянуто та не задоволено, оскільки відповідно до ч.ч.1,3 Господарського процесуального кодексу України (зі змінами та доп.) спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів. Приймаючи до уваги що справу порушено 25.06.14р., а ухвалою господарського суду Одеської області від 24.07.2014р. строк вирішення спору по справі було продовжено до 08.09.2014р., тому з врахуванням терміну отримання сторонами поштової кореспонденції станом на 04.09.2014р. можливість подальшого відкладення розгляду справи відсутня.

04.09.14р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№2-3717/14 від 04.09.14р.) про зупинення провадження у справі, згідно якого у зв'язку з тим, що позивачем визнається той факт, що у Приморському районному суді м.Одеси розглядається адміністративна справа в якій оскаржується рішення Одеської міської ради від 20.09.2011р., просить суд зупинити провадження у справі до розгляду справи №815/4945/14 у Одеському окружному адміністративному суді та справи яка розглядається у Приморському районному суді м.Одеси.

Судом клопотання розглянуто та не задоволено, оскільки воно є безпідставним та необгрунтованим, а також без подання доказів в його обґрунтування, та суд не вбачає підстав для зупинення провадження у справі, так як визначальним при зупиненні провадження у справі є той факт, що суд при розгляді справи самостійно встановлює наявність обставин, які перешкоджають розгляду господарського спору по суті. В даному випадку матеріали справи свідчать про відсутність необхідності для зупинення провадження у справі до розгляду адміністративної справи №815/4945/14 у Одеському окружному адміністративному суді та справи яка розглядається у Приморському районному суді м.Одеси. Крім того відповідачем не надано ухвалу про відкриття провадження у справі в Одеському окружному адміністративному суді, а також у справі, що розглядається у Приморському районному суді м.Одеси МПП"Віртус" взагалі не є стороною по справі.

04.09.14р. від відповідача надійшло клопотання(вх.№2-3710/14 від 04.09.14р.) про витребування доказів, згідно якого просить суд витребувати з управління Держземагенства у м.Одесі в Одеській області відомості та інформацію відносно того до якої категорії земель відноситься ділянка площею 2420кв.м, що знаходиться за адресою: м.Одеса, вул.Грушеського,52-а, а саме: форму державної статистичної звітності №6-зем, оскільки вважає, що саме з форми державної статистичної звітності №6-зем, щодо земельної ділянки площею 2420кв.м, що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а, можна буде встановити чи вірно Держземагенством у м. Одесі Одеської області визначено коефіцієнт, який визначає функціональне використання земельної ділянки (Кф), а зазначена інформація може бути надана лише управлінням Держземагенства у м. Одесі в Одеській області.

Судом клопотання розглянуто та не задоволено, оскільки воно є безпідставним, а крім того Мале приватне підприємство "Віртус" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду із позовом в якому оскаржується витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №118/С від 01.11.2013р.

ОМР підтримує позовні вимоги прокурора

Відповідач проти позову заперечує, вважає позовні вимоги безпідставними, необгрунтованими та такими що не підлягають задоволенню, та просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, з підстав викладених у відзиві на позов(вх.№22945/14 від 04.09.14р.). Так в обгрунтування відзиву зазначає про те, що віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням проводиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату від 05.11.1998 №377, зареєстрованою у Мінюсті 14.12.1998 за №788/3228, відповідно до видів економічної діяльності зазначених в довідках, що надають юридичним особам державні органи статистики. Згідно п. 5.2. Договору оренди землі від 19 квітня 2006 року, категорія земель за основним цільовим призначенням - землі житлової та громадської забудови. Отже, земельна ділянка, яка була передана в оренду МПП "Віртус" відноситься до категорії земель за основним цільовим призначенням до земель житлової та громадської забудови, а тому, відповідно до таблиці 1.1. додатку 1 до Порядку застосовується коефіцієнт функціонального використання 1,0. Таким чином, у витягу №118/с від 01.11.2013р. коефіцієнт, який визначає функціональне використання земельної ділянки (Кф) визначено невірно та всупереч Порядку нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів. Необгрунтоване завищення коефіцієнту, який визначає функціональне використання земельної ділянки (Кф), в свою чергу впливає на правильність проведення нормативно грошової оцінки земельної ділянки, що належить позивачу та в подальшому визначення розміру орендної плати. Невірний розрахунок орендної плати наведений у позові позивачем виключає можливість задоволення позовних вимог.

Третя особа підтримує позовні вимоги прокурора.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив.

19.04.2006р. між Одеською міською радою(Орендодавець) та Малим приватним підприємством "Віртус" (Орендар) було укладено договір оренди землі, відповідно до умов якого Орендодавець, на підставі Закону України "Про оренду землі" та рішення Одеської міської ради №5095-ІV від 23.12.2005р. надає, а Орендар приймає у строкове, платне володіння, користування земельну ділянку площею 242кв.м, що знаходиться за адресою: місто Одеса, вулиця Грушевського, 52-а, згідно з планом земельної ділянки, який є невід'ємною частиною договору.

Відповідно до п.3.1. договору, договір укладено терміном на 49років(у ому числі на термін реконструкції 1 рік), для реконструкції з розширенням, подальшої експлуатації а обслуговування магазину-бару.

Договір оренди посвідчено нотаріально та зареєстровано у Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК у Державному реєстрі земель записом від 17.10.2006р. за №040650500180.

Відповідно до п. 2.3 Договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 2420кв.м становить: 535860грн. 60коп., згідно витягу №86/С від 03.06.2006р., складеного Одеським міським управлінням земельних ресурсів Державного комітету України по земельних ресурсах.

За умовами розділу 4 Договору орендна плата за земельну ділянку площею 2420кв.м, розрахована у розмірі 10 відсотків від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає: 53586,06грн. на рік. Орендна плата вноситься Орендарем з моменту підписання цього договору у грошовій безготівковій формі. Розмір орендної плати за землю встановлюється за домовленістю сторін згідно рішення Одеської міської ради від 15.07.2005р. №4247-IV, у відповідності до протоколу узгодження розміру договірної орендної плати, та може збільшуватися Одеською міською радою в межах передбачених законодавством, в залежності від збільшення ринкової вартості земельної ділянки яка знаходиться у користуванні. Умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою сторін, шляхом укладання відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені та будуть невід'ємними частинами цього Договору, крім випадків, зокрема, коригування "Грошової оцінки земель м. Одеси", яка затверджується рішеннями Одеської міської ради. У цьому випадку розмір орендної плати змінюється Орендодавцем.

Рішенням Одеської міської ради від 28.12.2010р. №41 -VІ "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси" вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси, ввести в дію затверджену нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати і плати за дольову участь у землекористуванні з 01.01.2012р.

Рішенням Одеської міської ради від 20.09.2011р. №1268-VІ внесено зміни до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010р. №41 -VІ "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси". Зокрема, вирішено ввести в дію затверджену нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011р.

Рішенням Одеської міської ради від 20.09.2011р. №1267-VІ "Про затвердження фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м.Одесі" вирішено затвердити фіксовані відсотки при визначенні ставок орендної плати за землі міста Одеси відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Одеси, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 28.12.2010р. №41 -VІ, зазначені фіксовані відсотки ввести в дію з 20.09.2011р. Відповідно до п.4 зазначеного рішення ради Одеському міському управлінню земельних ресурсів Одеської міської ради вжити заходи щодо внесення відповідних змін в договори оренди земельних ділянок.

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01.11.2013р. № 118/С, нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 3236266грн.

Департаментом комунальної власності Одеської міської ради було здійснено розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку, площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а, за яким вона становить 161813,30грн. на рік.

27.02.2014р. за №01-13/1569 Департамент комунальної власності Одеської міської ради було надіслано на адресу Малого приватного підприємства "Віртус" пропозицію про внесення змін до договору оренди землі, разом з повідомленням про час і місце прийому юридичних осіб з питань внесення змін до договорів оренди, та додало розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку, але МПП "Віртус" розрахунок орендної плати не підписав, що заступник прокурора Суворовського району м. Одеси вважає порушенням прав та інтересів Одеської міської ради, у зв'язку з чим, на підставі ст.121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", звернувся до суду за захистом та просить суд внести зміни до договору оренди землі від 19.04.2006р., зареєстрованого у Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК " про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.10.2006р. за №040650500180, яким Одеською міською радою передано МПП "Віртус" земельну ділянку площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а терміном на 49років(у тому числі на термін реконструкції - 1рік): викласти п. 2.3 Договору у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, для реконструкції з розширенням подальшої експлуатації та обслуговування магазину-бару, площею 2420кв.м становить 3236266грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №118/С від 01.11.2013р., складеного управлінням Держземагентства у м.Одесі; та викласти п. 4.1. Договору у наступній редакції: "Орендна плата за земельну ділянку, для реконструкції з розширенням подальшої експлуатації та обслуговування магазину-бару, площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а, розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та становить 161813,30грн. на рік".

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши норми чинного законодавства, дійшов наступних висновків.

Згідно з п. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України). Отже, уклавши договір сторони за цим договором домовилися щодо його умов .

В свою чергу, відповідно до п. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно положень ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Рішенням Одеської міської ради за №1268-VІ від 20.09.2011р. було внесено до попереднього рішення ради відповідні зміни та введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011р. Відповідно до даних додатку до рішення Одеської міської ради №1268-VІ від 20.09.2011р. Переліку фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Одесі встановлено відсоток за використання земель з відповідним цільовим призначенням землі на рівні 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Згідно ст.73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради ,виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

В матеріалах справи відсутні докази втрати чинності рішенням Одеської міської ради за №1268-VІ від 20.09.2011р. або оскарження вказаного рішення у судовому порядку відповідачем, тому вказане рішення носить обов'язковий характер.

Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Згідно залученого до матеріалів справи витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01.11.2013р. №118/С, вартість орендованої відповідачем земельної ділянки становить 3236266грн.

Відповідно до проведених Департаментом комунальної власності Одеської міської ради розрахунків розміру орендної оплати за земельну ділянку, що перебуває у користуванні Малого приватного підприємства "Віртус" та з урахуванням відсотків нормативної грошової оцінки, визначеної у рішенні Одеської міської ради за №1268-VІ від 20.09.2011р., розмір орендної плати, що підлягає сплаті за користування земельною ділянкою площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а, становить 161813,30грн. на рік.

Відповідно до п. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

За умовами розділу 4 Договору орендна плата за земельну ділянку площею 2420кв.м, розрахована у розмірі 10 відсотків від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає: 53586,06грн. на рік. Орендна плата вноситься Орендарем з моменту підписання цього договору у грошовій безготівковій формі. Розмір орендної плати за землю встановлюється за домовленістю сторін згідно рішення Одеської міської ради від 15.07.2005р. №4247-IV, у відповідності до протоколу узгодження розміру договірної орендної плати, та може збільшуватися Одеською міською радою в межах передбачених законодавством, в залежності від збільшення ринкової вартості земельної ділянки яка знаходиться у користуванні. Умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою сторін, шляхом укладання відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені та будуть невід'ємними частинами цього Договору, крім випадків, зокрема, коригування "Грошової оцінки земель м. Одеси", яка затверджується рішеннями Одеської міської ради. У цьому випадку розмір орендної плати змінюється Орендодавцем.

Згідно ст.30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору проводиться у письмовій формі за взаємною згодою сторін, у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.

З огляду на те, що позивачем було здійснено розрахунок орендної плати з урахуванням положень ст.ст. 288, 289 Податкового кодексу України, відповідно до якої плата за землю визначається залежно від грошової оцінки земель, на підставі чого було прийнято рішення Одеської міської ради за №1268-VІ від 20.09.2011р., а також враховуючи те, що можливість перегляду розміру орендної плати передбачена положеннями діючого Договору оренди та нормами діючого законодавства, суд вважає позовні вимоги правомірними.

При цьому, судом враховується дотримання виконавчим органом Одеської міської ради - Департаментом комунальної власності Одеської міської ради порядку внесення змін до договору, визначеного положеннями ст. 188 Господарського кодексу України. Тому, за відсутності згоди Малого приватного підприємства "Віртус" на внесення змін до договору, вважає позовні вимоги заступник прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради, обґрунтованими, підтверджені наявними у справі матеріалами та підлягають задоволенню.

Згідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь державного бюджету України витрати по сплаті судового збору на суму 1218грн.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Внести зміни до договору оренди землі від 19.04.2006р., зареєстрованого у Одеському міському управлінні ОРФ ЦДЗК " про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 17.10.2006р. за №040650500180, яким Одеською міською радою передано МПП "Віртус" земельну ділянку площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а терміном на 49років(у тому числі на термін реконструкції - 1рік), а саме:

- викласти п. 2.3 Договору у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, для реконструкції з розширенням подальшої експлуатації та обслуговування магазину-бару, площею 2420кв.м становить 3236266грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №118/С від 01.11.2013р., складеного управлінням Держземагентства у м.Одесі;

- викласти п. 4.1. Договору у наступній редакції: "Орендна плата за земельну ділянку, для реконструкції з розширенням подальшої експлуатації та обслуговування магазину-бару, площею 2420кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Грушевського, 52-а, розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та становить 161813,30грн. на рік".

3. Стягнути з Малого приватного підприємства "Віртус" (65009, м.Одеса, вул. Балківська, 143, код ЄДРПОУ 22465679) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) витрати по сплаті судового збору у сумі 1218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн.

Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.

Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.

Повний текст рішення складено 09.09.2014р.

Суддя С.Ф. Гут