КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/4501/14 Головуючий у 1-й інстанції: Пащенко К.С. Суддя-доповідач: Шурко О.І.
У Х В А Л А
Іменем України
04 вересня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Шурка О.І.,
суддів Василенка Я.М., Степанюка А.Г.,
при секретарі Дешко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 квітня 2014 року у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 квітня 2014 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про відмову в задоволенні позовних вимог.
Апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що є на його переконання підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, 06.02.2014 року за результатами камеральної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати земельного податку КП «Київжитлоспецексплуатація» податковим органом складено Акт № 000014/15-824, яким встановлено порушення позивачем п. 287.3 ст. 287 ПК України у зв'язку з несвоєчасною сплатою земельного податку за березень та квітень 2011 року.
18.02.2014 року на підставі Акту перевірки у зв'язку з порушенням п. 31.1 ст. 31, п. 287.3 ст. 287 ПК України відповідачем винесено податкові повідомлення-рішення: № 0000161506/0, яким на підставі ст. 126 ПК України до позивача застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 674,28 грн.; та № 0000171506/0, яким на підставі ст. 126 ПК України до позивача застосовано штраф у розмірі 20% у сумі 6752,92 грн.
Не погоджуючись із вказаними рішеннями податкового органу, позивач звернувся із адміністративним позовом до суду, в якому просив визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що відповідачем при здійсненні перевірки не було враховану ту обставину, що рішенням Київської міської ради від 24.02.2011 № 55/5442 «Про внесення змін до рішення Київради від 30.12.2010 № 573/5385 «Про бюджет міста Києва на 2011 рік» встановлено перелік підприємств і організацій (до якого входив і позивач), яким надаються пільги по сплаті земельного податку на 2011 рік, а отже у відповідача були відсутні належні правові підстави для застосування до позивача штрафних санкцій у зв'язку з несвоєчасною сплатою земельного податку за березень та квітень 2011 року.
Колегія суддів погоджується із таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Так, спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України, який визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. 14.1.72, 14.1.73 п.14.1 ст. 14 ПК України земельний податок - обов'язків платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів; землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти та нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб), відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК України, самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).
Статтею 126 ПК України встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.
Водночас, за змістом ст. 284 ПК України Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.
Пунктом 1.15 рішення Київської міської ради від 24.02.2011 № 55/5442 «Про внесення змін до рішення Київради від 30.12.2010 № 573/5385 «Про бюджет міста Києва на 2011 рік» внесено до рішення Київради від 30.12.2010 № 573/5385 «Про бюджет міста Києва на 2011 рік» такі зміни: пункт 39 викладено у наступній редакції: « 39. З метою оздоровлення фінансового стану комунальних підприємств та підприємств, які виконують роботи із життєзабезпечення міста Києва, надати пільги по сплаті земельного податку в 2011 році, за винятком площ будівель і споруд, що здаються в оренду іншим організаціям (додаток 18).»
Зазначеним додатком 18 до рішення встановлено перелік підприємств і організацій, яким надаються пільги по сплаті земельного податку на 2011 рік, зокрема, пунктом XVIII КП «Київжитлоспецексплуатація» в частині: площ земельних ділянок, на яких розташовані нежилі будинки (вільні, технічні та непридатні приміщення) комунальної власності, що не надані власником в оренду; площ земельних ділянок, що припадають на орендарів, які орендують приміщення в нежилих будинках комунальної власності міста і користувалися б пільгами відповідно до чинного законодавства, за умови користування землею.
При цьому, згідно з п. 3 вказаного рішення, воно набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 1 березня 2011 року.
Враховуючи те, що у позивача виникло право на пільгу з 01.03.2011 року, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що у відповідача були відсутні належні правові підстави для застосування до позивача штрафних санкцій у зв'язку з несвоєчасною сплатою земельного податку за березень та квітень 2011 року.
Таким чином, доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими судом першої інстанції обставинами, наявними в матеріалах справи доказами та нормами права, зазначеними в мотивувальній частині оскаржуваного рішення суду.
Отже, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 квітня 2014 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий:
Судді:
Головуючий суддя Шурко О.І.
Судді: Василенко Я.М.
Степанюк А.Г.