Сп рава № 2а-16059/08/0570 Суддя 1-ї інст. Ісаєнко Ю.А. С Суддя -доповідач Шаптала Н.К.
УКРАЇНА
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 червня 2009 року м.Донецьк
Донецький апеляційний адміністративний суд, у складі колегії суддів:
головуючого судді: Шаптала Н.К.,
суддів апеляційного суду: Гаврищук Т.Г., Радіонова О.О.
при секретарі судового засідання: Фаліні І.Ю.
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засідання апеляційну скаргу Державного підприємства «Шахтарськантрацит» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 10.09.2008р. по адміністративній справі за позовом Державного підприємства «Шахтарськантрацит» до Управління Пенсійного фонду України в м.Шахтарську Донецької області про визнання частково недійсним рішення про застосування штрафної санкції та пені, колегія;-
встановила:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 10.09.2008р. було відмовлено в задоволенні позову Державного підприємства «Шахтарськантрацит» до Управління Пенсійного фонду України в м.Шахтарську Донецької області про визнання частково недійсним рішення відповідача про застосування штрафних санкції та пені.
З даним рішенням не погодився позивач та подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду скасувати та винести нову, якою задовольнити його позовні вимоги.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи в межах апеляції, вважає, що апеляційна скарга має бути залишена без задоволення, а постанова суду без змін.
До такого висновку колегія прийшла з огляду на наступне:
Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство «Шахтарськантрацит» звернулось до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Шахтарську про визнання частково недійсним рішення № 230 від 14.04.2008 року, яким до підприємства застосовано штраф у сумі 67,91 грн. та пеню у розмірі 235,54 грн. В обгрунтування позову позивач посилався на те, що відповідачем, згідно
спірного рішення до Відокремленого підрозділу «Управління з постачання матеріальних
ресурсів» Державного підприємства «Шахтарськантрацит» було застосовано фінансові
санкцій та нараховано пеню, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальником або органом Пенсійного фонду. Позивач, вважав рішення Управління Пенсійного фонду незаконним, оскільки відповідачем було неправомірно віднесено поточні платежі підприємства у погашення боргів попередніх періодів, та спірним рішенням, всупереч Закону до підприємства застосовані значно більші штрафи та пеня, тому просив визнати оскаржуване рішення недійсним, у частині застосування штрафу у сумі 67,91 грн. та пені в сумі 235,54 грн.
Відповідач позов не визнавав, просив апеляційну інстанцію залишити постанову суду без змін, оскільки відповідно до вимог Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" поточні платежі Відокремленого підрозділу «Управління з постачання матеріальних ресурсів» Державного підприємства «Шахтарськантрацит» були нараховані в рахунок погашення недоїмки підприємства, яка утворилась станом на 01.06.2007 року (у сумі 15774,38 грн.) відповідно до розподільчого балансу від 01.02.2007 року, оскільки відповідно до наказу Міністерства вугільної промисловості Відокремлений підрозділ «Управління з постачання матеріальних ресурсів» Державного підприємства «Шахтарськантрацит», є правонаступником прав та обов'язків ВП
«Шахтарськзбутпостачання» ДП «Шахтарськантрацит». Зазначена сума є недоїмкою по страхових внесках : 1431.51 грн. - по ставці 33,2 %, 1642,87 грн. - по ставці 2 %. Тому, суд першої інстанції, приймаючи рішення правильно виходив з вимог ст.106 ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Колегія суддів, погоджується з доводами відповідача, та висновками суду першої інстанції, при цьому колегія виходить з наступного:
Державне підприємство «Шахтарськантрацит», є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Шахтарської міської ради Донецької області 30.04.2003 року, має у своєму складі Відокремлений підрозділ «Управління з постачання матеріальних ресурсів» ДП «Шахтарськантрацит» (без права юридичної особи), який включено до ЄДРПОУ за № 34594881, та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м.Шахтарську.
Відповідно до наказу міністерства вугільної промисловості № 36 від 08.02.2007року ВП «Управління з постачання матеріальних ресурсів» ДП «Шахтарськантрацит» створено шляхом виділення із складу ВП «Шахтарськвуглепостачання» ДП «Шахтарськантрацит» та визначено, що ВП «Управління з постачання матеріальних ресурсів» ДП «Шахтарськантрацит» є правонаступником прав та обов'язків ВП «Шахтарськзбутпостачання» ДП «Шахтарськантрацит».
Згідно розподільчого балансу від 1.02.2007 року позивачеві були передані зобов'язання зі страхування ВП ««Шахтарськвуглепостачання» у сумі 15774.38 грн., що є недоїмкою зі страхових внесків, із якої - 14131,51 грн. - по ставці 33,2 %, 1642,87 грн. -по ставці 2%.
Як вбачається з матеріалів справи, представник позивача не заперечував проти наявності зазначеного зобов'язання у ВП «Управління з постачання матеріальних ресурсів» та недоїмки у сумі 14131,51 грн. ( по ставці 33,2 %), не спростовував правильність нарахування відповідачем суми штрафу та пені спірним рішенням, порядок винесення спірного рішення, що також не викликає будь-яких сумнівів у суду, але заперечував проти зарахування поточних платежів зі страхових внесків у рахунок цієї недоїмки, та самого факту нарахування фінансових санкцій та пені у зв'язку із цим.
Таким чином, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що позивачем фактично оскаржується лише зарахування відповідачем поточних сум страхових внесків в рахунок сплати недоїмки та застосування відповідачем до позивача фінансових санкцій та пені спірним рішенням.
Приймаючи рішення з приводу суті спору, колегія враховує, що відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до ч.5 ст. 106 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Відповідно до ч.8. ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до положень частини 9 статті 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції, а саме: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу; в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів.
Одночасно, на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Як вбачається з матеріалів справи, фінансова санкція у вигляду штрафу та пеня розрахована відповідачем відповідно до положень ч. 9 ст. 106 зазначеного Закону.
Колегія не приймає до уваги доводи апеляційної скарги позивача щодо неправомірності зарахування відповідачем поточних страхових внесків у рахунок погашення недоїмки, та нарахування у зв'зку із цим штрафу та пені, оскільки законом прямо передбачено вчинення таких дій органами Пенсійного фонду у разі виникнення недоїмки у платника страхових внесків.
За таких обставин, колегія приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції винесена законно та обгрунтовано і з підстав, наведених в апеляційній скарзі зміні або скасуванню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 195, 198ч.1п.1, 200, 207, 254 КАС України, колегія; -
У Х В А Л И Л А
Апеляційну скаргу Державного підприємства «Шахтарськантрацит» - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 10 вересня 2008 року в справі за позовом Державного підприємства «Шахтарськантрацит» до Управління Пенсійного фонду України в м.Шахтарську Донецької області про визнання частково недійсним рішення № 230 від 14.04.2008 року про застосування штрафних санкцій у сумі 67,91 грн. та пені у сумі 235,54 грн. - залишити без змін.
Дана ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня виготовлення рішення в повному обсязі, тобто з 12 червня 2009р.
Колегія суддів: