Справа № 466/1830/14-к
УХВАЛА
Іменем України
26 серпня 2014 року м.Львів
Шевченківський районний суд м. Львова
у складі: головуючого - судді Невойта П.С.,
при секретарі с/з Бішко Б.М.
у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013150030000838 від 15.10.2013 року, щодо обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Балучин, Буського району, Львівської області, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.2 ст.366 КК України та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м.Жидачів, Львівської області, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України,
за участю прокурора Букаловського Р.О.
захисника ОСОБА_4
обвинувачених ОСОБА_2, ОСОБА_3
У С Т А Н О В И В:
органом досудового слідства ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 обвинувачується у тому, що вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України - службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
Згідно з обвинувальним актом інкриміновані обвинуваченому ОСОБА_3 злочинні дії буди вчинені ним за наступних обставин.
Відповідно до наказу директора ЛКП "Львівавтодор" ОСОБА_11 № 24-к від 03.04.2012 року ОСОБА_3 прийнятий на посаду провідного інженера технагляду ЛКП "Львіватодор", яке розташоване за адресою: м.Львів вул. Галицькі Пасіки, 7, будучи службовою особою, наділеною організаційно - розпорядчими функціями, в посадові обов'язки якої згідно посадової інструкції провідного інженера з технагляду ЛКП "Львівавтодор" входить контроль виконання планів капітального будівництва, відповідність об'ємів, термінів і якості будівельно - монтажних робіт, а також якості застосовуваних матеріалів, виробів, конструкцій затвердженій проектно - кошторисної документації, робочим кресленням, будівельним нормам і правилам, стандартам, технічним умовам, нормам охорони праці (п. 2.5), здійснення від імені замовника технічного нагляду за виконанням будівельно - монтажних робіт і приймання закінчених об'єктів від підрядних будівельних організацій, технічне приймання закінчених будівельно - монтажних робіт і об'єктів (п. 2.6), відповідальність за нена-лежне сконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені посадовою інструкцією, в межах, визначених кримінальним законодавством України (п.4.1), будучи згідно наказу директора ЛКП Львівавтодор" № 40-3 від 19.06.2013 призначеним відповідальним за здійснення технічного - нагляду по об'єкту "Реконструкція житлового будинку № 27 по вул. Мазепи у м.Львові" відповідно до договору №81 т/ж від 18.06.2013, укладеного між департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради та Львівським комунальним підприємством "Львіватодор", у відповідності до якого останній повинен був здійснювати від імені замовника технічний нагляд за виконанням будівельно-монтажних робіт і приймання закінчених об'єктів від підрядних будівельних організацій, технічне приймання закінчених будівельно - монтажних робіт і об'єктів, та інших обов'язків передбачених посадовою інструкцією, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не перевіривши обсяги фактично виконаних ТзОВ "БК Інстал Плюс" робіт на вказаному вище об'єкті, в серпні 2013 року, підписав та поставив резолюцію у офіційному документі - "Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2013 року форми КБ-2в", до якого попередньо директором ТзОВ "БК" Інстал Плюс" ОСОБА_2 були внесені завідомо неправдиві відомості про обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт, а саме те, що обсяги та вартість проведених робіт на вказаному об'єкті становлять 226 429 гривень, натомість, загальна вартість фактично виконаних робіт на даному об'єкті становить 54 296 гривень.
В результаті неналежного виконання ОСОБА_3 своїх службових обов'язків, директор ТзОВ "БК" Інстал Плюс" ОСОБА_2 вчинив заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем на загальну суму 172 133 гривень, що 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.
Органом досудового слідства ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, обвинувачується у тому, що вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 366 КК України - службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки.
Згідно з обвинувальним актом інкриміновані обвинуваченому ОСОБА_2 злочинні дії буди вчинені ним за наступних обставин.
Перебуваючи згідно наказу № 1 - від 01.10.2005 року засновника ТзОВ "БК "Інстал Плюс" ОСОБА_2 на посаді директора ТзОВ "БК Інстал Плюс", яке розташоване за адресою: м. Львів, вул. Панча, 5/25, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно- господарськими функціями, в посадові обов'язки якого згідно Статуту ТзОВ "БК "Інстал Птюс" входить розпоряджатися майном та коштами Товариства, в межах наданих йому повноважень (п. 8.9.1.), укладати від імені Товариства контракти, угоди на суму, визначену Зборами, та забезпечувати (п. 8.9.2.), діяти без довіреності від імені Товариства (п. 8.9.З.), зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, у власних інтересах з метою заволодіння грошовими коштами, вчинив службове підроблення, тобто, вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, що спричинило тяжкі наслідки.
А також у тому, що ОСОБА_2, будучи службовою особою, наділеною організаційно- розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, у власних інтересах з метою заволодіння грошовими коштами, в серпні 2013 року підписав офіційні документи, котрі скріпив печаткою товариства, а саме - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2013 року форми КБ-2в" та Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3", куди включив завідомо недостовірні відомості щодо обсягів, видів та вартості фактично виконаних робіт по об'єкту "Реконструкція будинку № 27 на вул. Мазепи в м.Львові", а саме те, що обсяги та вартість проведених робіт на вказаному об'єкті становлять 226 429 гривень, натомість, загальна вартість фактично виконаних робіт на даному об'єкті становить 54 296 гривень.
Таким чином, внаслідок вчинення підробки вказаних вище офіційних документів, ОСОБА_2 заволодів бюджетними коштами шляхом зловживання своїм службовим -становищем на загальну суму 172 133 гривень, що є тяжкими наслідками.
На досудовому слідстві обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся. У судовому засіданні обвинувачений заперечив вчинення злочину, передбаченого ст.367 ч.2 КК України, а фактично визнав та щиро розкаявся у вчиненні службового підроблення, тобто внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та пояснив, що він станом на 2012 рік працював інженером технагляду у комунальному підприємстві "Львівавтодор" і йому надійшли документи на перевірку об'єкту: буд.27 на вул.Мазепи у м.Львові. Під час виходу на об'єкт каналізаційна система будинку функціонувала, було з'ясовано, що відбулася заміна труб на пластикові. При цьому перевірялися всі акти та нормативи, розцінки, ціни на матеріали на відповідність проектно-кошторисній документації. На підтвердження проведення ремонту опитувалися мешканці будинку. Договір на проведення технагляду укладався вже після здійснення будівельних робіт і про це йому було відомо.
В останньому судовому засіданні подав заяву про перекваліфікацію кримінального правопорушення та закриття кримінального провадження за дійовим каяттям.
На досудовому слідстві обвинувачений ОСОБА_2 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.366 КК України заперечив. У судовому засіданні обвинувачений також заперечив вчинення даного злочину та пояснив, що у 2008 році на письмове звернення Львівської міської ради щодо термінового ремонту каналізаційної системи у буд.27 на вул.Мазепи у м.Львові, Товариство погодилося провести дані роботи, оскільки попередньо співпрацювали з міською радою та мали довіру до неї. На той час із документів був тільки гарантійний лист міської ради, однак роботи були повністю проведені у 2008 та частково закінчені у 2009 роках. В подальшому будь-яких претензій мешканців будинку або міської ради до виконаних робіт не було. На протязі п'яти років міська рада вишукувала кошти для проведення розрахунку за проведені роботи і тільки у 2012 році були виділені кошти. Оскільки для використання бюджетних коштів необхідна певна процедура, то були укладені договори на проведені роботи та технічний нагляд. Він як директор Товариства, яке здійснювало будівельні роботи при укладенні договорів та складанні актів виконаних робіт дійсно вніс до них неправдиві дані, а саме щодо термінів будівництва та прийняття в експлуатацію. Щодо об'ємів та вартості проведених робіт, то такі відповідали затвердженому проекту та кошторису. Жодної матеріальної шкоди міській раді не нанесено, тому вважає, що не було заволодіння коштами.
В останньому судовому засіданні подав заяву про перекваліфікацію кримінального правопорушення на ч.1 ст.366 КК України та закриття кримінального провадження за дійовим каяттям.
Вироком суду від 26 серпня 2014 року ОСОБА_2 за ч.4 ст.191 КК України заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах - виправданий.
Досудовим слідством ОСОБА_3 обвинувачується у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
Слід зазначити, що неналежне виконання службових обов'язків - це такі дії службової особи в межах службових обов'язків, які виконані не так, як того вимагають інтереси служби. Службова недбалість - це єдиний злочин у сфері службової діяльності, який вчинюється тільки з необережності.
З показань обвинуваченого ОСОБА_3 у судовому засіданні вбачається, що він працює на посаді інженера технагляду у комунальному підприємстві "Львівавтодор" та має відповідне свідоцтво на право проведення технічного нагляду, яке дійсне до 2016 року. Отримавши документи на перевірку об'єкту: буд.27 на вул.Мазепи у м.Львові та провівши дослідження на місці, він зясував, що роботи були виконані згідно затвердженого проекту та договору, але раніше ніж укладався сам договір, у т.ч. і на технічний нагляд. При цьому у нього не було сумнівів щодо виконання робіт у повному об'ємі, однак він підписав акти прийому виконаних робіт за 2013 рік, хоча усвідомлював, що такі роботи були проведені раніше.
Подавши до суду 21.08.2014 року заяву, просив кваліфікувати його дії за ч.1 ст.366 КК України як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.
Органом досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні кримінальне правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України - службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки.
Будучи у суді ОСОБА_2 заперечив дане обвинувачення. Подавши до суду 21.08.2014 року заяву, просив кваліфікувати його дії за ч.1 ст.366 КК України як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.
Згідно показань свідків у судовому засіданні встановлено:
показаннями свідка ОСОБА_6, даними у судовому засіданні про те, що у 2008 році мешканці будинку 27 на вул.Мазепи у м.Львові неодноразово зверталися до міської ради з вимогою провести ремонт каналізаційної системи у будинку, оскільки підвальне приміщення було повністю затоплене каналізаційними відходами. Тому, на письмове звернення міської ради до ТзОВ "БК Інстал Плюс", останнє погодилося здійснити роботи за власний рахунок і провело їх у 2008-2009 роках, так як на той час не були виділені кошти з міського бюджету для цих робіт. Кошти були виділені тільки у 2012 році та після проведення відповідних процедур, у 2013 році перераховані Товариству.
показаннями свідка ОСОБА_7, даними у судовому засіданні про те, що роботи по ремонту каналізації у будинку 27 на вул.Мазепи були розпочаті Товариством на підставі гарантійного листа міської ради, оскільки існувала така практика, що деякі роботи проводилися без бюджетних призначень. Ремонт у будинку проводився у 2008-2009 роках, а бюджетне призначення було виділено тільки у 2012 році. У зв'язку з розглядом даного кримінального провадження, у лютому 2014 році була створена комісія міської ради по перевірці виконаних робіт і така підтвердила об'єми робіт. Також проводилася перевірка фінінспекції.
показаннями свідка ОСОБА_8, даними у судовому засіданні про те, що у 2008 році у буд.27 на вул.Мазеп у м.Львові виникла критична ситуація щодо функціонування каналізаційної системи та санітарного стану і тому міською радою був проведений ремонт, який розпочався у 2008 та закінчився у 2009 році.
показаннями експерта ОСОБА_9, даними у судовому засіданні в частині того, що під час проведення судову будівельно-технічної експертизи щодо фактичної вартості виконаних будівельних робіт на об'єкті - буд.27 на вул.Мазепи у м.Львові ним підтверджена фактична вартість виконаних будівельних робіт (п.1 висновку) у сумі 54296,00 грн., іншу ж частину робіт не вдалося визначити, про що ним зазначено у висновку експерта № 12/13 від 27.11.2013 року.
Наказом в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 06.02.2014 № 27 "Про створення робочої комісії для проведення контрольних обмірів виконаних робіт була створена зазначена комісія, яка провела контрольні обміри виконаних будівельних робіт з реконструкції житлового будинку 27 на вул.Мазепи у м.Львові та підтвердила об'єми виконаних робіт (а.с.46 т.5).
Згідно довідки № 06-35 від 14.03.2014 року ДФІ у Львівській області зустрічної перевірки ТзОВ "БК "ІнсталПлюс" щодо перевірки документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з Департаментом житлового господарства Львівської міської ради за період з 01.10.2011 по 31.12.2013 року вбачається, що дана перевірки проводилася щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з департаментом житлового господарства по виконанню робіт ТзОВ "БК "Інстал Плюс" об'єкту "Реконструкція житлового будинку № 27 на вул.Мазепи у м.Львові" (а.с.49-54 т.5).
З представленого акта приймання виконаних робіт ф. № КБ-2в № 1 за серпень 2013 року та даних бухгалтерського обліку ТзОВ БК "Інстал Плюс" проведених, по рахунку 361 "Розрахунки" з департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради по об'єкту "Реконструкція житлового будинку № 27 на вул.Мазепи у м.Львові" фактичне виконання робіт становить 226 429,0 гривень, які оплачено Замовником в повному обсязі.
Виконані роботи оформлені актами приймання підрядних робіт (форма № КБ-2в) та довідками про вартість виконаних робіт та витрат (форма № КБ-3) -типові форми первинних облікових документів у будівництві, затверджених наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 №554), на підставі яких проводилась оплата. Акти (форми №КБ-2в) підписані та завірені печатками [замовника та підрядника.
Розрахунки вартості виконаних робіт проводились відповідно до ДБН .1.1-1-2000 "Правила визначення вартості будівництва", затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року №174 та введені в дію 1.10.2000 (із змінами та доповненнями) та чинного законодавства.
Звірку правильності врахування в . актах приймання виконаних будівельних робіт ф. КБ-2в у відомостях ресурсів (витрати - по факту) № 1 серпень 2013 року вартості, кількості матеріальних ресурсів та понесених на будівельні машини та механізми при виконанні робіт по об'єкту реконструкція житлового будинку № 27 на вул. Мазепи в м.Львові" не уможливлюється провести в зв'язку з тим, що фактичні витрати на виконання вищевказаних робіт понесено в 2008-2010 роках, які виконувались на підставі гарантйного листа Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 28.02.2008 № 2501/119 та станом на 05 квітня 2013 року первинні бухгалтерські документи, щодо підтвердження вищевказаних витрат знищено на підставі акту №б/н на знищення первинних бухгалтерських документів ТзОВ "БК Інтал Плюс" за 2008-2010 роки.
Перевіркою правильності визначення вартості виконаних робіт, а саме застосування ресурсних елементних кошторисних норм з виконання робіт по вищевказаних об'єктах порушень не встановлено.
Під час проведення зустрічної звірки 14.03.2014 року на виконання наказу Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 06.02.2014 № 27 "Про створення робочої комісії для проведення контрольних обмірів виконаних робіт", комісією в складі начальника відділу капітального ремонту управління житлового господарства департаменту ОСОБА_10, директора підрядної організації ТзОВ "БК "Інстал Плюс" ОСОБА_2, проведено контрольне обстеження окремих найменувань виконаних робіт, що виконувались силами ТзОВ "БК "Інстал Плюс" по об'єкту "Реконструкція житлового будинку № 27 на вул. Мазепи в м. Львові". Проведеним контрольним обстеженням розбіжностей з роботами зазначеними в актах приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в та фактично виконаними обсягами не встановлено.
З показань свідків та проведених перевірок, згідно наказу Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 06.02.2014 № 27 "Про створення робочої комісії для проведення контрольних обмірів виконаних робіт" та ДФІ у Львівській області від 14.03.2014 року установлено, що ТзОВ "БК "Інстал Плюс" власними силами виконало у 2008-09 роках роботи по об'єкту "Реконструкція житлового будинку № 27 на вул. Мазепи в м. Львові" на загальну суму .226480, 00 грн.
З зазначеного вбачається, що ОСОБА_3 знав про виконані роботи і що такі не проводилися у 2013 році, однак підписав акти виконаних робіт, внісши до них неправдиві дані, щодо терміну та часу виконаних робіт.
Таким чином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, обіймаючи відповідно до наказу директора ЛКП "Львівавтодор" ОСОБА_11 № 24-к від 03.04.2012 року посаду провідного інженера технагляду ЛКП "Львіватодор", яке розташоване за адресою: м.Львів вул. Галицькі Пасіки, 7, будучи службовою особою, наділеною організаційно - розпорядчими функціями, в посадові обов'язки якої згідно посадової інструкції провідного інженера з технагляду ЛКП "Львівавтодор" входить контроль виконання планів капітального будівництва, відповідність об'ємів, термінів і якості будівельно - монтажних робіт, а також якості застосовуваних матеріалів, виробів, конструкцій затвердженій проектно - кошторисної документації, робочим кресленням, будівельним нормам і правилам, стандартам, технічним умовам, нормам охорони праці (п. 2.5), здійснення від імені замовника технічного нагляду за виконанням будівельно - монтажних робіт і приймання закінчених об'єктів від підрядних будівельних організацій, технічне приймання закінчених будівельно - монтажних робіт і об'єктів (п. 2.6), відповідальність за неналежне сконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені посадовою інструкцією, в межах, визначених кримінальним законодавством України (п. 4.1), будучи згідно наказу директора ЛКП Львівавтодор" № 40-3 від 19.06.2013 призначеним відповідальним за здійснення технічного - нагляду по об'єкту "Реконструкція житлового будинку № 27 по вул. Мазепи у м.Львові" відповідно до договору №81 т/ж від 18.06.2013, укладеного між департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради та Львівським комунальним підприємством "Львіватодор", у відповідності до якого останній повинен був здійснювати від імені замовника технічний нагляд за виконанням будівельно-монтажних робіт і приймання закінчених об'єктів від підрядних будівельних організацій, технічне приймання закінчених будівельно - монтажних робіт і об'єктів, та інших обов'язків передбачених посадовою інструкцією, вчинив службове підроблення підписав та поставив резолюцію у офіційному документі - "Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2013 року форми КБ-2в", до якого попередньо директором ТзОВ "БК" Інстал Плюс" ОСОБА_2 були внесені завідомо неправдиві відомості щодо дати складення Акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2013 року форми КБ-2в" та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3", а також термінів виконання робіт згідно договору № 51 від 11.09.2012 року.
Отже його дії за ч.2 ст.367 КК України слід перекваліфікувати на ч.1 ст.366 КК України як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.
Згідно ухвали суду від 08.07.2014 року провадження за позовом Львівської міської ради до ОСОБА_2 щодо стягнення на її корить збитків на загальну суму 171 133 грн. закрито, у зв'язку з відмовою міської ради від позову (а.с.67,74).
Кваліфікуючою ознакою обєктивної сторони злочину, передбаченого ч.2 ст.366 КК України є спричинення особою тяжких наслідків. Оскільки у суді не здобуто доказів нанесення обвинуваченим ОСОБА_2 будь-якої шкоди, то суд вважає, що його дії невірно кваліфіковані за ч.2 ст.366 КК України.
Таким чином ОСОБА_2, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, зловжива-ючи своїм службовим становищем, діючи умисно, у власних інтересах, в серпні 2013 року підписав офіційні документи, котрі скріпив печаткою товариства, а саме - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2013 року форми КБ-2в" та Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3", куди включив завідомо недостовірні відомості щодо дати Акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2013 року форми КБ-2в" та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3", а також термінів виконання робіт згідно договору № 51 від 11.09.2012 року.
Отже його дії за ч.2 ст.366 КК України слід перекваліфікувати на ч.1 ст.366 КК України як службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.
20.08.2014 року захисник ОСОБА_4 у судовому засіданні подала клопотання про кваліфікацію дій обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за ч.1 ст.366 КК України та на підставі ст.45 Кодексу звільнити їх від кримінальної відповідальності за дійовим каяттям.
21.08.2014 року через канцелярію суду обвинувачені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали заяви про перекваліфікацію кримінального правопорушення на ч.1 ст.366 КК України та закриття кримінального провадження за дійовим каяттям.
У відповідності до ст.12 КК України злочин, передбачений ч.1 ст,366 КК України є злочином невеликої тяжкості.
Згідно ст.45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала заподіяні збитки або усунула заподіяну шкоду.
З поданих обвинуваченими заяв, вбачається, що вони повністю визнають себе винними за ч.1 ст.366 КК України та просять їх звільнити від кримінальної відповідальності.
У процесі досудового, так і судового слідства обвинувачений ОСОБА_3 та ОСОБА_2 активно сприяли розкриттю злочину: надали всі витребувані докази та послідовні показання щодо вчинених ними правопорушень.
Під час розгляду справи у суді у ОСОБА_3 померла дружина, неповнолітніх дітей на утриманні немає. У суді щиро розкаявся, на досудовому слідстві визнавав вину повністю.
Обвинувачений ОСОБА_2 у судовому засіданні щодо вчиненого ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України щиро розкаявся, на утриманні має троє неповнолітніх дітей, працевлаштований.
Згідно доведених обставин справи заподіяної шкоди немає. З урахуванням наведеного суд вважає, що обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на підставі ст.45 КК України слід звільнити від кримінальної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 370, 373, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
дії ОСОБА_3 за ч.2 ст.367 КК України перекваліфікувати на ч.1 ст.366 КК України та на підставі ст.45 КК України звільнити від кримінальної відповідальності.
Дії ОСОБА_2 за ч.2 ст.366 КК України перекваліфікувати на ч.1 ст.366 КК України та на підставі ст.45 КК України звільнити від кримінальної відповідальності.
Заходи забезпечення кримінального провадження щодо обвинуваченого ОСОБА_3 не обиралися.
Речові докази по справі, зазначені у постанові слідчого від 24 та 25 січня 2014 року (а.с.200 т.1, а.с.220 т.2), документи, які були вилучені 01.1.2013 року у ТзОВ "БК "Інстал Плюс" та у департаменті житлового господарства Львівської міської ради залишити при матеріалах даного кримінального провадження до набрання чинності судового рішення.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення через Шевченківський районний суд м.Львова.
Суддя Невойт П. С.