Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.06.09Справа №2а-4127/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубиніній А.В., за участю представника позивача Коновалової П.С., довіреність № 56/10 від 05.06.09 року, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ДПІ в м. Сімферополь АР Крим до
ТОВ «ДеК ЛТД»
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом ДПІ в м. Сімферополь АР Крим до ТОВ «ДеК ЛТД» про стягнення з ТОВ «ДеК ЛТД» заборгованості перед бюджетом зі штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 653,83 гривень та зі штрафних санкцій з податку на прибуток підприємств у сумі 166,85 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.03.09 року по справі було відкрито провадження.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.03.09 року по було закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні, що відбулося 23.06.2009 року, представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та по суті справи пояснила наступне. У Товариства з обмеженою відповідальністю «Дек ЛТД», ЄДРПОУ 32319165, станом на 11.02.2009 р. є заборгованість з штрафних санкцій у загальній сумі 820,68 грн., у тому числі:
- з податку на додану вартість у сумі 653,83 грн., підставою виникнення якої є:
·податкове повідомлення-рішення № 0008301502 від 25.07.08 р. на суму 170,00 грн. (часткове погашення 26,17 грн.) згідно акту перевірки №5425/15-2/32319165 від 16.07.08 р., яким виявлено порушення термінів подання податкової звітності за травень 2008 р., передбаченого пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181 -III; (далі Закон 2181);
· податкове повідомлення-рішення № 0008981502 від 08.08.08 р. на суму 510,00 грн. згідно акту перевірки №5100/15-2/32319165 від 01.07.08 р., яким виявлено порушення термінів подання податкової звітності за період з лютого по квітень 2008 р., передбаченого пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-Ш; (далі Закон 2181);
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 166,85 грн., підставою виникнення якої є:
·податкове повідомлення-рішення № 0013571501 від 24.07.08 р. на суму 170,00 грн. (часткове погашення 3,15 грн.) згідно акту перевірки №4812/15-1/32319165 від 20.06.08 р., яким виявлено порушення термінів подання податкової звітності за 1 кв. 2008 р., передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-Ш; (далі Закон 2181).
Заходів по сплаті вказаних податкових боргів відповідачем не приймається, що свідчить про невиконання зобов'язань перед бюджетом.
Відповідно до норм Закону України № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" ДПІ у м. Сімферополь АР Крим застосовані наступні заходи для примусового погашення податкового боргу відповідача: відповідачеві направлені перша податкова вимога № 1/2136 від 06.08.2008 р. і друга податкова вимога № 2/3189 від 17.11.2008 р., було прийняте рішення про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 19.12.08 р. № 289/24-1, але заходи примусового характеру не призвели до погашення податкового боргу відповідачем.
До теперішнього часу сума заборгованості у розмірі 820,68 грн. не сплачена, що свідчить про невиконання вказаним суб'єктом господарювання зобов'язань перед бюджетом.
Відповідно до норми пп. 3.1.1. п. 3.1. ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" № 2181-від 21.12.2000 р. (з змінами та доповненнями) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. У звязку з цим представник позивача просила суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судове засідання представник відповідача ТОВ «ДеК ЛТД» не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через ЗМІ, про причини неявки суд не повідомлений.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Вислухавши аргументи представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Сімферополь АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Сімферополь АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.
Судом встановлено, що ТОВ «ДеК ЛТД» є юридичною особою, зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Київської районної ради м. Сімферополя АР Крим 15.01.2003 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 15.01.2003 року, довідкою Головного управління статистики в АРК № 05.3-6-06/208 від 09.02.07 року.
Відповідно до Статуту ТОВ «ДеК ЛТД», затвердженого загальними зборами учасників (протокол № 1) 10.01.2003 року, зареєстрованого рішенням виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя АР Крим від 15.01.2003 року, та довідки Головного управління статистики в АРК № 05.3-6-06/208 від 09.02.07 року товариство здійснює виробництво виробів з бетону для будівництва, керамічних плиток та плит, оптову торгівлю будівельними матеріалами, надає інші комерційні послуги та здійснює роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту.
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 20.05.08 року № 34797/1289/29-0, наданої ДПІ в м. Сімферополь АР Крим, ТОВ «ДеК ЛТД» взяте на облік у податкових органах 21.01.03 року за № 9745-К та на дату видачі довідки (20.05.08 року) пребуває на обліку у ДПІ в м. Сімферополь АР Крим.
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «ДеК ЛТД» є субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків та зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач є платником податку на додану вартість та податку на прибуток.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94.
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до пп. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Відповідно до 7.8.1. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Таким чином, ТОВ «ДеК ЛТД» зобовязане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим декларації з податку на прибуток та щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового місяця, подавати декларації з податку на додану вартість.
Згідно ст.. ст. 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» зазначені види зборів і податків є податковим зобовязанням. Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає в податковій декларації.
Відповідно до п. 5.1. ст.. 5 від 21.12.2000 року № 2181 III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Таким чином, судом встановлено, що суми, вказані у поданих відповідачем податкових деклараціях, не підлягають оскарженню, оскільки вони самостійно визначені платником податку, та мають бути перераховані на відповідні рахунки у повному обсязі.
Судом встановлено, що 20.06.08 року посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за перший квартал 2008 року № 4812/15-1/32319165 від 20.06.08 року, в якому вказано, що 20.06.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка ТОВ «ДеК ЛТД», в результаті якої встановлено, що в порушення пп.. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III платником податку на прибуток підприємств ТОВ «ДеК ЛТД» не було подано податкову декларацію за перший квартал 2008 року (граничний строк подання 12.05.08 року).
Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки був надісланий відповідачеві 20.06.08 року, що підтверджується копією конверту із штампом поштового оператора та поштовою квитанцією № 316680.
Посадовими особами податкових органів було складено акт про неможливість вручення акта невиїзної документальної перевірки з питання неподання декларації з податку на прибуток підприємств за перший квартал 2008 року ТОВ «ДеК ЛТД» від 21.07.08 року № 720/15-1, в якому зазначено, що у звязку з незнаходженням субєкта господарювання за його місцезнаходженням згідно довідки, наданої “Укрпоштою”, повідомлення ТОВ «ДеК ЛТД» поштою неможливе.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 24.07.08 року № 0013571501/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 20.06.08 року № 4812/15-1/32319165 встановлено порушення пп.. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме неподання ТОВ «ДеК ЛТД» податкової декларації за перший квартал 2008 року, за що на ТОВ «ДеК ЛТД» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Також 24.07.08 року було складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення ТОВ «ДеК ЛТД» від 24.07.08 року № 2009/15-1, в якому встановлено факт неможливості вручення податкового повідомлення-рішення з причини невручення робітниками пошти посадовим особам ТОВ «ДеК ЛТД» акту про неможливість вручення акта невиїзної документальної перевірки з питання неподання декларації з податку на прибуток підприємств за перший квартал 2008 року ТОВ «ДеК ЛТД» від 21.07.08 року № 720/15-1 у звязку з відсутністю підприємства за зазначеною юридичною адресою, з чого було зроблено висновок про неможливість вручення податкового повідомлення рішення від 24.07.08 року № 0013571501/0; на підставі вищезазначеного та підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, підпункту 4.9. пункту 4 “Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 було прийнято рішення про розміщення податкового повідомлення-рішення від 24.07.08 року № 0013571501/0 на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 24.07.08 року.
Судом встановлено, що 01.07.08 року посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень 2008 року № 5100/15-1/32319165 від 01.07.08 року, в якому вказано, що 01.07.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка ТОВ «ДеК ЛТД», в результаті якої встановлено, що в порушення пп.. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III платником податку на додану вартість ТОВ «ДеК ЛТД» не було подано податкову декларацію за лютий, березень, квітень 2008 року (граничний строк подання відповідно 20.03.08 року, 20.04.08 року та 20.05.08 року).
Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки був надісланий відповідачеві 01.07.08 року, що підтверджується копією конверту із штампом поштового оператора та поштовою квитанцією № 3328517.
Посадовими особами податкових органів було складено акт про неможливість підписання акта невиїзної документальної перевірки з питання неподання декларації з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень 2008 року ТОВ «ДеК ЛТД» від 01.07.08 року № 1705/15-2, в якому зазначено, що у звязку з незнаходженням субєкта господарювання за його місцезнаходженням згідно довідки, наданої “Укрпоштою”, повідомлення ТОВ «ДеК ЛТД» поштою неможливе.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 08.08.08 року № 0008981502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки № 5100/15-1/32319165 від 01.07.08 року встановлено порушення пп.. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме неподання ТОВ «ДеК ЛТД» податкової декларації за лютий, березень, квітень 2008 року, за що на ТОВ «ДеК ЛТД» було накладено штраф у розмірі 510 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 08.08.08 року та фактично отримане посадовою особою ТОВ «ДеК ЛТД» 09.08.08 року, що підтверджується її підписом на поштовій квитанції № 4020850.
Судом встановлено, що 16.07.08 року посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2008 року № 5425/15-1/32319165 від 16.07.08 року, в якому вказано, що 16.07.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка ТОВ «ДеК ЛТД», в результаті якої встановлено, що в порушення пп.. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III платником податку на додану вартість ТОВ «ДеК ЛТД» не було подано податкову декларацію за травень 2008 року (граничний строк подання 20.06.08 року).
Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки був надісланий відповідачеві 16.07.08 року, що підтверджується поштовою квитанцією № 3515886. та фактично отримана посадовою особою ТОВ «ДеК ЛТД» 17.07.08 року, що підтверджується її підписом на вказаній поштовій квитанції.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 25.07.08 року № 0008301502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки № 5425/15-1/32319165 від 16.07.08 року встановлено порушення пп.. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме неподання ТОВ «ДеК ЛТД» податкової декларації за травень 2008 року, за що на ТОВ «ДеК ЛТД» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 25.07.08 року та фактично отримане посадовою особою ТОВ «ДеК ЛТД» 26.07.08 року, що підтверджується її підписом на поштовій квитанції № 3695730.
Згідно матеріалів справи, наданих позивачем, а саме розрахунку суми заборгованості та довідки про стан розрахунків з бюджетом станом на 11.02.09 року, було встановлено, що відповідачем частково були сплачені суми наявного у нього податкового боргу зі штрафних санкцій за неподання податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та на додану вартість, а саме:
1)частково було сплачено податковий борг, встановлений у податковому повідомленні рішенні від 25.07.08 року № 0008301502/0, а саме було сплачено 26,17 гривень. Таким чином, непогашеною залишилась сума 143,83 гривні;
2)частково було сплачено податковий борг, встановлений у податковому повідомленні рішенні від 24.07.08 року № 0013571501/0, а саме було сплачено 3,15 гривень. Таким чином, непогашеною залишилась сума 166,85 гривні.
Податковий борг, встановлений у податковому повідомленні рішенні від 08.08.08 року № 0008981502/0, був не сплачений ТОВ «ДеК ЛТД» у повному обсязі.
Таким чином, податковий борг ТОВ «ДеК ЛТД» станом на 11.02.09 року складає 820,68 гривень.
Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 06 серпня 2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була складена перша податкова вимога від 06 серпня 2008 року № 1/2136 на суму податкового боргу ТОВ «ДеК ЛТД» в розмірі 310,68 гривні. Податкова вимога від 06 серпня 2008 року була надіслана поштою 12.09.2008 року.
28.09.08 року був складений акт неможливості вручення податкової вимоги від 16.10.08 року, в якому було встановлено факт неможливості вручення податкової вимоги № 1/2136 від 06 серпня 2008 року ТОВ «ДеК ЛТД» поштою. На підставі викладеного та підпункту 5.8 п. 5 “Порядку направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року, податкова вимога № 1/2136 від 06 серпня 2008 року розміщена на дошці оголошень (повідомлень) з 16.10.08 року.
Судом встановлено, що 17.11.08 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була складена друга податкова вимога від 17.11.08 року № 2/3189 на суму податкового боргу ТОВ «ДеК ЛТД» в розмірі 820,68 гривень. Податкова вимога від 17.11.08 року була надіслана відповідачу 19.11.08 року.
19.11.08 року був складений акт перевірки місцезнаходження за юридичною адресою ТОВ «ДеК ЛТД» та неможливості вручення податкової вимоги від 17.11.08 року, в якому вказано, що лист, направлений з повідомленням, повернено оператором поштового звязку з відміткою “за спливом строку зберігання”. Також в цьому акті було встановлено факт неможливості вручення податкової вимоги № 2/3189 від 17.11.08 року ТОВ «ДеК ЛТД» поштою. На підставі викладеного та підпункту 5.8 п. 5 “Порядку направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року, податкова вимога № 1/2136 від 06 серпня 2008 року розміщена на дошці оголошень (повідомлень) з 19.11.08 року.
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополь АР Крим було винесено рішення № 289/24-1 від 19.12.08 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, яким було вирішено здійснити стягнення засобів і продаж інших активів, що знаходяться у власності платника податків ТОВ «ДеК ЛТД», а також тих активів, право власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідачем не погашені суми податкового зобов`язання з податку, вказані у першій та другій податкових вимогах.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-IIIпримусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі викладеного, суд вважає, що несплата з податку на прибуток та податку на додану вартість ТОВ «ДеК ЛТД» у встановлені Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР та Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94 порядок та строки суми застосованих штрафних санкцій є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з ТОВ «ДеК ЛТД», що підтверджується складеним позивачем рішенням № 289/24-1 від 19.12.08 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У звязку зі складністю справи судом 23 червня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 25 червня 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з ТОВ «ДеК ЛТД» (ідентифікаційний код 32319165) податкову заборгованість зі сплати застосованих штрафних санкцій у розмірі 820,68 гривень (податок на додану вартість у розмірі 653,83 гривні на р/р № 31114029700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, код податку 14010100, МФО 824026, одержувач: Держбюджет м. Сімферополь АР Крим, ЗКПО 34740405; податок на прибуток підприємств у розмірі 166,85 гривень на р/р 31112009700002 в УГК в АР Крим, код платежу 11021000, Держбюджет .м Сімферополь АР Крим, ЗКПО 34740405, МФО 824026).
3.Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.