Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.06.09Справа №2а-3236/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжової Н.М., за участю представника позивача Грибахо С.В., представника відповідача Корнієнко С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління ПФУ в Сімферопольському районі АРКдо управління житлово-комунального господарства Добрівської сільської ради про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АРКдо управління житлово-комунального господарства Добрівської сільської ради про стягнення заборгованості в сумі 87008,91 гривень.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем не погашена заборгованість по страховим внескам та фінансовим санкціям в сумі 87008,91 гривень, тому вона підлягає стягненню з відповідача.
У судовому засіданні представник відповідача позов визнав у повному обсязі та пояснив, що заборгованість не погашена у звязку з відсутністю грошових коштів.
Вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”№ 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Судом встановлено, що Управління житлово-комунального господарства Добрівської сільської ради (надалі - УЖКГ Добрівської сільської ради) являється юридичною особою, зареєстрованою 28.05.1998 року Сімферопольською районною державною адміністрацією згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 05.3-5/3384 від 27.10.2006 року, свідоцтва про державну реєстрацію від 01.06.1998 року.
Судом встановлено, що УЖКГ Добрівської сільської ради під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунках суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за жовтень-листопад 2008 року.
Таким чином, УЖКГ Добрівської сільської ради являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2008 року, УЖКГ Добрівської сільської ради зобовязалося сплатити 6801,70 гривень.
В порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.12.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 6801,70 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2008 року, УЖКГ Добрівської сільської ради зобовязалося сплатити 6801,70 гривень.
В порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.11.2008 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 6801,70 гривень.
Відповідно розрахунку суми позовних вимог загальна сума заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю УЖКГ Добрівської сільської ради по страховим внескам за жовтень-листопад 2008 року складає 13603,40 гривень.
Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобовязаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.
На суму недоїмки зі сплати страхових внесків за листопад 2008 року в розмірі 6801,70 гривень Управлінням Пенсійного фонду в Сімферопольському районі АРК виставлена вимога від 02.01.2009 року № ю-36, яка 15.01.2009 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.
На суму недоїмки зі сплати страхових внесків за жовтень 2008 року в розмірі 6801,70 гривень Управлінням Пенсійного фонду в Сімферопольському районі АРК виставлена вимога від 01.12.2008 року № ю-1714с, яка 09.12.2008 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.
Судом встановлено, що в визначений абзацем3 частини 3 ст. 106 Закону 10-денний строк відповідач встановлені в вимогах від 02.01.2009 року № ю-36 та від 01.12.2008 року № ю-1714с суми недоїмки за сплати страхових внесків в розмірі 13603,40 гривень не погасив.
Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.
Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.
Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
-10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
-20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
-50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.
Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом. Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу
Рішенням № 1140 від 11.12.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до УЖКГ Добрівської сільської ради застосоване стягнення штрафу у розмірі 31,05 гривень та нарахована пеня у розмірі 3,36 гривень за період з 20.03.2007 року до 05.07.2007 року.
Рішенням № 1141 від 11.12.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до УЖКГ Добрівської сільської ради застосоване стягнення штрафу у розмірі 153,34 гривень та нарахована пеня у розмірі 42,72 гривень за період з 22.01.2007 року до 05.07.2007 року.
Рішенням № 1142 від 11.12.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до УЖКГ Добрівської сільської ради застосоване стягнення штрафу у розмірі 41104,29 гривень та нарахована пеня у розмірі 32070,75 гривень за період з 21.11.2005 року до 20.08.2008 року.
23 грудня 2008 року зазначені рішення були вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням
Судом встановлено, що розрахунок штрафних санкцій та пені позивачем здійснений вірно.
Згідно з розрахунком фінансових санкцій та пені по особовому рахунку 4%, 32%, 42% з 21.11.2005 року до 20.08.2008 року мав недоїмку зі сплати страхових внесків, яка була частково погашена в зазначений період з затримкою до 30 днів, від 30 до 90 днів та більш ніж 90 днів.
Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості страхових внесків на обовязкове пенсійне страхування та штрафних санкцій з УЖКГ Добрівської сільської ради, відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 13603,4 гривень, штрафних санкцій в розмірі 41288,68 гривень та пені в розмірі 32116,83 гривні, яка відповідачем станом на день розгляду справи не погашена у повному обсязі.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобовязаннями, у тому числі із сплати податків та інших обовязкових платежів.
Таким чином, уточнені позовні вимоги Управління ПФУ в Сімферопольському районі АРК підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
В судовому засіданні 25.06.2009 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови, а постанова у повному обсязі складена 26.06.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Добрівської сільської ради (ідентифікаційний код 24877067) на користь Управління ПФУ в Сімферопольському районі АРК погоджену заборгованість у сумі 87008,91 гривень..
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її складання у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Трещова О.Р.