Постанова № 4032066, 01.07.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.07.2009
Номер справи
2а-2628/09/1/0170
Номер документу
4032066
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.07.09Справа №2а-2628/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжовій Н.М., за участю представника прокуратури - Кулібаби С.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

заступника прокурора м. Феодосії АР Крим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика"

про стягнення 471 750,60 гривень,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом заступник прокурора м. Феодосії АР Крим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" про стягнення на користь УПФУ в м. Феодосія АРК АРК заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені в сумі 471 750,60 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 03.02.2009 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.03.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.03.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник прокуратури позов повністю підтримав на підставах зазначених у позові, пояснив, що станом на день розгляду справи відповідачем не погашено погоджену суму заборгованості у розмірі 471 750,60 гривень. Пояснив, що зазначена заборгованість виникла внаслідок часткової несплати відповідачем страхових внесків за травень, червень, липень, серпень 2008 року, застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових внесків. Також позивачем донараховано страхові внески за Актом перевірки від 11.07.2008 року № 103, застосовано фінансові санкції за порушення Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» .

У судове засідання представник позивача не зявився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання, призначене на 25.05.2009 року не зявився, письмового відзиву на позовну заяву не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення № 07274012.

Відповідач у судове засідання, призначене на 01.07.2009 року вдруге не зявився, письмового відзиву на позовну заяву не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення № 08783786, надіслав повідомлення про неможливість прибути у судове засідання у звязку зі станом здоровця.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника позивача, від якого надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю, відповідача, який вдруге без поважних підстав не зявився у судове засідання, повідомлених належним чином про дату, час та місце розгляду справи на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058- IV) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058- IV орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Тому суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно - правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в Окружному адміністративному суді АРК.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" являється юридичною особою має ідентифікаційний код юридичної особи 33719964, зареєстрованою 31.10.2005 року виконавчим комітетом Феодосійської міської Ради АРК, що підтверджується довідкою ГУ статистики у м. Феодосії від 07.11.2005 року № 58.01-29-53/3, Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 440793 (а.с.5,7).

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зареєстроване як платник в Управлінні ПФУ в м. Феодосія АРК за реєстраційним номером 07-03-0395, що підтверджується заявою про реєстрацію від 02.11.2005 року, розрахунком суми страхових внесків.

Судом встановлено, що ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" під час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунках суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону № 1058- IV територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону № 1058- IV встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону № 1058- IV, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція) перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити ставкою збору 33,2 % - 13185,68 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити ставкою збору 33,2 % - 11729,09 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити ставкою збору 33,2 % - 18848,84 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити ставкою збору 33,2 % - 2886,15 гривень.

В порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону № 1058- IV відповідач своєчасно до 20.06.2008 року, до 21.07.2008 року , до 20.08.2008 року, до 22.09.2008 року, зазначені ним в розрахунках суми страхових внесків сплатив не у повному обсязі.

Судом встановлено, що згідно відомостей особової картки платника страхові внески за ставкою збору 33,2 % за травень, червень, липень та серпень 2008 року сплачені ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" частково в сумі 9756,61 гривень.

Токож судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити ставкою збору 1-5% - 794,33 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити за ставкою збору 1-5% - 706,57 гривень.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2008 року, ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" зобовязалося сплатити за ставкою збору 1-5% - 1135,00 гривень.

В порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону № 1058- IV відповідач своєчасно до 20.06.2008 року, до 21.07.2008 року , до 20.08.2008 року, зазначені ним в розрахунках суми страхових внесків частково сплатив з порушенням строків.

Частиною 2 статті 106 Закону № 1058- IV встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону № 1058- IV якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону № 1058- IV надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 Закону № 1058- IV встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону № 1058- IV про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону № 1058- IV за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-10 відсотків своєчасно не сплачених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

-20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

-50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058- IV одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.

Судом встановлено, що Управління ПФУ в м. Феодосія АРК рішенням № 1969 від 10.11.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків до ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" застосовані фінансові санкції у розмірі 203,74 гривень та нарахована пеня у розмірі 32,38 гривень за період з 20.06.2008 року по 04.09.2008 року.

14 листопада 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій та пені по особовому рахунку 1-5% ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" на 20.06.2008 мав недоїмку зі сплати страхових внесків у загальній сумі 578,33 гривень, яка була повністю погашена ним в період з 23.06.2008 року по 18.07.2008 року затримкою до 30 календарних днів, на 21.07.2008 року мав недоїмку зі сплати страхових внесків у загальній сумі 405,61 гривень, яка була повністю погашена ним 20.08.2008 року затримкою до 30 календарних днів, на 20.08.2008 мав недоїмку зі сплати страхових внесків у загальній сумі 1053,51 гривень, яка була повністю погашена ним 04.09.2008 року затримкою до 30 календарних днів.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 203,74 гривень, розрахунок їх здійснено вірно, та нарахована пеня в сумі 32,38 гривень, яка вірно розраховувалась на суми сплаченої недоїмки виходячи з 0,1% зазначеної суми за кожний день прострочення платежу.

Виходячи з зазначеного, суд прийшов до висновку про правомірність задоволення позовних вимог частині стягнення зазначених сум.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про здійснення контролю за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове соціальне страхування» № 700-XIV від 21.05.1999 року органи Пенсійного фонду України стосовно сплати та цільового використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування мають право проводити планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності.

Згідно з ч 2 п. 12.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція) органи Пенсійного фонду України мають право не частіше одного разу на календарний рік проводити планові, а також у випадках, передбачених законодавством, позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в установах і організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок.

Відповідно до статті 2 Указу Президента про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності N 817/98 від 23.07.1998 року плановою виїзною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка передбачена у плані роботи контролюючого органу і проводиться за місцезнаходженням такого суб'єкта чи за місцем розташування об'єкта власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка. Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності за письмовим рішенням керівника відповідного контролюючого органу не частіше одного разу на календарний рік у межах компетенції відповідного контролюючого органу.

Пунктом «в» статті 3 Указу Президента про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності зазначається, що позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи контролюючого органу і проводиться якщо виявлено недостовірність даних, заявлених у документах обов'язкової звітності.

Судом встановлено що 11.07.2008 року головним спеціалістом відділу контрольно-економічної роботи УПФУ в м. Феодосія АРК Дук В.В. проведено перевірку ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та збору на обовязкове державне пенсійне страхування за період з 31.10.2005 року по 01.06.2008 року та достовірності відомостей, наданих до системи персоніфікованого обліку відомостей за 2005, 2006, 2007 роки.

За результатами перевірки складено Акт № 103 від 11.07.2008 року. Зазначений Акт був підписаний позивачем із запереченнями.

Відповідно до результатів проведеної перевірки окрім іншого ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" донараховані страхові внески в загальному розмірі 240242,28 гривень, у тому числі за ставкою збору 32,3 % за грудень 2005 року в сумі 6274,05 гривень, за ставкою збору 31,8 % за січень-грудень 2006 року в сумі 79250,28 гривень, за ставкою збору 33,2 % за січень-грудень 2007 року, січень-квітень 2008 року в сумі 154717,95 гривень.

Крім того, відповідно до результатів проведеної перевірки встановлено порушення ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" повноти та своєчасності перерахування авансових платежів на суму 25833,78 гривень (у вигляді сум страхових внесків за ставкою 31,8 % від виплаченої заробітної плати).

До того ж перевіркою виявлено недостовірність відомостей, наданих до системи персоніфікованого обліку відомостей за 2005, 2006, 2007 рік.

Один екземпляр акту перевірки вручено посадовій особі відповідача 11.07.2008 року.

Як зазначалося раніше, за п.п. 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до частини 3 статті 20 Закону № 1058- IV територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону 1058- IV, п. 5.1.6. Інструкції перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки № 103 від 11.07.2008 року ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" донараховані страхові внески в загальному розмірі 240242,28 гривень.

Відповідно до п.4 частини 9 статті 106 Закону № 1058- IV за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

Судом встановлено, що Управління ПФУ в м. Феодосія АРК рішенням № 1405 від 05.09.2008 року про застосування фінансових санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків до ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" застосовані фінансові санкції у розмірі 180952,16 гривень

26 вересня 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Розрахунок фінансових санкцій здійснений з урахуванням періодів порушення, суми донарахованих внесків у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 180952,16 гривень, розрахунок їх здійснено вірно.

Виходячи з зазначеного, суд прийшов до висновку про правомірність задоволення позовних вимог частині стягнення зазначених сум.

Відповідно до абз.5 ч.6 статті 20 Закону № 1058- IV в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).

У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду (абз. 6 ч.6 статті 20 Закону № 1058- IV)

Згідно з абз. 7 ч.6 статті 20 Закону № 1058- IV у разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Відповідно до п.7 частини 9 статті 106 Закону № 1058- IV за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом накладається штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Судом встановлено, що за актом перевірки № 103 від 11.07.2008 року ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" порушена повнота та своєчасність перерахування авансових платежів на суму 25833,78 гривень (у вигляді сум страхових внесків за ставкою 31,8 % від виплаченої заробітної плати).

Судом встановлено, що Управління ПФУ в м. Феодосія АРК рішенням № 1406 від 05.09.2008 року про застосування фінансових санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків до ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" застосовані фінансові санкції у розмірі 12916,89 гривень

26 вересня 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Розрахунок фінансових санкцій здійснений з урахуванням суми авансових платежів, що підлягали сплаті відповідачем у розмірі 50 % сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 12916,89 гривень, розрахунок їх здійснено вірно.

Виходячи з зазначеного, суд прийшов до висновку про правомірність задоволення позовних вимог частині стягнення зазначених сум.

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік страхових внесків.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 затверджено Порядок формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 року № 1000/9599 (далі - Порядок).

Цей Порядок, відповідно до п.1.1 Порядку, у відповідності до Закону № 1058-ІV врегулював правила формування та надання до органів Пенсійного фонду відомостей про застрахованих осіб, які використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Пунктом 1.3. Прядку передбачено обовязок страхувальників один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Судом встановлено, що за актом перевірки № 103 від 11.07.2008 року ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" виявлено недостовірність відомостей, наданих до системи персоніфікованого обліку відомостей за 2005, 2006, 2007 рік (яка виразилась у невідповідності трудових правовідносин та загального стажу застрахованої особи).

Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону № 1058- IV та п.1.5 Порядку за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що Управління ПФУ в м. Феодосія АРК рішенням № 1407 від 05.09.2008 року про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності до ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" застосовані фінансові санкції у розмірі 510,00 гривень.

26 вересня 2008 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Розрахунок фінансових санкцій здійснений у мінімальному розмірі за кожен рік, у якому виявлено порушення.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 510,00 гривень, розрахунок їх здійснено вірно.

Виходячи з зазначеного, суд прийшов до висновку про правомірність задоволення позовних вимог частині стягнення зазначених сум.

Згідно з частиною 3 статті 106 Закону № 1058- IV територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, встановлені правлінням Пенсійного фонду України надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату.

Пунктом 8.2. Інструкції передбачено, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду заборгованість по сплаті страхових внесків. При цьому вимога формується на підставі облікових даних карток особових рахунків страхувальника.

Управлінням ПФУ в м. Феодосія АРК на адресу ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" надіслано вимогу про сплату боргу від 05.12.2008 року № Ю-1427 в сумі 33719964 гривень, у тому числі по страховим внескам 277135,43 гривень, фінансові санкції 194582,79 гривень, пеня 32,38 гривень.

Судом встановлено, що сума страхових внесків, зазначених у вимозі є донарахуванням за Актом перевірки в сумі 240242,28 гривень, та страховими внесками за травень, червень, липень, серпень 2008 року в сумі 36893,15 гривень; сума фінансових санкцій складається з 510,00 гривень, застосованих рішенням від 05.09.2008 року № 1407, з 203,74 гривень, застосованих рішенням від 10.11.2008 року №1969 , з 12916,89 гривень, застосованих рішенням від 05.09.2008 року № 1406, з 180952,16 гривень, застосованих рішенням від 05.09.2008 року № 1405; пеня в сумі 32,38 гривень застосована рішенням від 10.11.2008 року №1969.

Вимога УПФУ в м. Феодосія АРК від 05.12.2008 року № Ю-1427 одержана ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" 09.12.2008 року.

Суд зазначає, що у визначений абзацом 3 частини 3 ст.106 Закону № 1058- IV 10-денний строк відповідач встановлені у вимозі суми недоїмки зі сплати страхових внесків не оскаржив, тому сума заборгованості вважається погодженою.

Судом встановлено, що згідно з розрахунком недоїмки страхувальника та особовою карткою платника суми заборгованості, зазначені у позові не сплачені. На час розгляду справи за ДП ТОВ "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" значиться заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені в сумі 471 750,60 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені в розмірі 471 750,60 гривень являється погодженою відповідачем, підлягає стягненню з останнього, а позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобовязаннями, у тому числі із сплати податків та інших обовязкових платежів.

Таким чином, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про сплату державного мита» від 21.01.1993 року №7-93, органи Пенсійного фонду України звільнені від сплати державного мита.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю "Промфес" "Загальноосвітня середня школа 1-3 ступенів "Класика" (ЄДРПОУ 33719964) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені в сумі 471 750,60 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Трещова О.Р.