Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2a-14244/09/0370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" лютого 2009 р. м. Луцьк
Волинський окружний адміністративний суд:
в складі головуючого-судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Поліщук Т.І.,
з участю представників позивача Чмир І.В., Гаврилової Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Луцької об’єднаної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Зернорезерв» про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі в Луцької ОДПІ звернувся з позовом до ТзОВ «Зернорезерв» про стягнення податкового боргу.
Вказаний позов мотивовано тим, що товариство діє на підставі Статуту, зареєстрованого виконавчим комітетом Луцької міської ради 13.12.2000 року.
Підприємство взято на податковий облік 29.01.2001 року в Луцькій ОДПІ.
Товариство із 06.02.2001 року зареєстроване як платник податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом 2810013 серія НБ №042910 індивідуальний номер 311835903174.
Відповідач включений до ЄДРПО, ідентифікаційний код 31183597.
Відповідач є платником податків та обов’язкових платежів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування». Всупереч вимогам ст.ст. 4, 9 цього Закону відповідач порушує чинне податкове законодавство в частинні сплати податків та неподаткових платежів до бюджету.
Податковий борг по податку на додану вартість виник внаслідок несплати податкового зобов’язання в сумі 61291,00 гривень визначеної платником самостійно згідно уточнюючого розрахунку №110019 від 01.03.2008 року. У зв’язку з тим, що в платника податку існувала передплата 59650,82 гривень сума боргу склала 1640,18 гривень. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» підприємству нараховано пеню в сумі 65,73 гривень. Станом на 28.11.2008 року залишається податковий борг в розмірі 1705,91 гривень.
Податковий борг по податку на прибуток виник внаслідок несплати донарахованих штрафних санкцій за актом перевірки згідно податкового повідомлення-рішення № 0002302301 від 29.11.2007 року в сумі 13199,00 гривень. У зв’язку з тим, що в особовому рахунку платника по даному платежу рахувалась передплата 6265,66 гривень і було сплачено 1000 гривень 28.12.2007 року, сума боргу склала 6833,34 гривні.
Крім цього, податковий борг виник внаслідок несплати податкового зобов’язання в сумі 56807,00 гривень визначеної платником самостійно згідно декларацій № 171819 від 11.02.2008 року в сумі 5323,00 гривні, згідно декларації №49431 від 12.05.2008 року в сумі 153 гривень, згідно декларації №03419 від 11.08.2008 року. Пізніше було подано уточнені розрахунки і сума боргу склала 7375,34 грн. Підприємству нараховано пеню в сумі 347,30 гривень. Несплаченою станом на 28.11.2008 року залишається податковий борг в сумі 7722,64 гривень.
Податковий борг по комунальному податку виник внаслідок несплати податкового зобов’язання в сумі 185,30 гривень.
Податковий борг по податку з доходів найманих працівників виник внаслідок несплати донарахованого основного платежу в сумі 231,64 гривень та штрафних санкцій в сумі 427,28 гривень згідно акту перевірки, податкове повідомлення-рішення №0004061701 від 03.12.2007 року. Несплаченим станом на 28.11.2008 року залишається податковий борг в розмірі 640,92 гривень.
Луцькою ОДПІ підприємству направлено першу та другу податкові вимоги за № 1/1385 від 21.12.2007 року та № 2/628 від 06.05.2008 року, однак, підприємством борг не сплачено.
15.09.2008 року Луцькою ОДПІ прийнято рішення № 67/24 від 15.09.2008 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно пп. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання не сплачена платником податків у строки визначені статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків. Відповідно до п.п. 3.1.1 ст. 3 даного закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно вищевказаного Закону, який є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків, зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Представники позивача Чмир І.В. та Гаврилова Н.В. в судовому засіданні позов підтримали та просять його задовольнити із підстав, викладених у позовній заяві. Суду пояснили, що сума вказаного боргу на момент розгляду справи боржником не погашена.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився хоча про час і місце слухання справи був належно повідомлений, про що є відповідні дані у справі.
Суд ухвалив слухати справу у відсутності відповідача по наявних в суду матеріалах справи.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі вважає, що позов прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Луцької об’єднаної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Зернорезерв» про стягнення податкового боргу є підставним та підлягає до повного задоволення.
Відповідно до ст. 17 ч. 1 п. 4 КАС України компетенція адміністративних суддів поширюється на спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.
Згідно до ч. 1 п. 1, 2 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів.
Як вбачається із ч. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків зобов’язанні сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені закони терміни.
Статтею 3 п. 3.1 пп. 3.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено підстави примусового стягнення податкових зобов’язань, а саме, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті за рішенням суду.
Відповідно до довідки № 2246 ТзОВ «Зернорезерв» включений до Єдиного Державного реєстру підприємств.
Згідно довідки Луцької ОДПІ від 29.01.2001 №1670 ТзОВ «Зернорезерв» взятий на облік як платник податків.
Як вбачається із свідоцтва №2810013 Серія НБ № 042910 від 06.02.2001 року товариство є платником податку на додану вартість.
Судом встановлено, що сума боргу по податку на додану вартість виникла внаслідок несплати податкового зобов’язання в сумі 61291,00 гривень визначеної платником самостійно згідно уточнюючого розрахунку №110019 від 01.03.2008 року. У зв’язку з тим, що в платника податку існувала передплата 59650,82 гривень сума боргу склала 1640,18 гривень. Підприємству нараховано пеню в сумі 65,73 гривень. Станом на 28.11.2008 року залишається податковий борг по даному податку в розмірі 1705,91 гривні.
Як вбачається з акту перевірки № 269/02735/2301/31183597 від 23.11.2007 року в відповідача є заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 213,64 гривні.
Із податкових розрахунків комунального податку від 10.11.2008 року, 12.05.2008 року, 07.02.2008 року вбачається, що заборгованість у відповідача становить 185,30 гривень, податковий борг із податку на прибуток згідно декларацій № 171819 від 11.02.2008 року – 5323,00 гривні, декларації №49431 від 12.05.2008 року – 153 гривень, декларації № 03419 від 11.08.2008 року. Пізніше було подано уточнені розрахунки і сума боргу склала 7375,34 грн.
Підприємству нараховано пеню в сумі 347,30 гривень. Несплаченим станом на 28.11.2008 року залишається податковий борг в сумі 7722,64.
Луцькою ОДПІ вживались заходи щодо примусового стягнення боргу, зокрема, направлялися податкові повідомлення-рішення № 1/1385 від 21.12.2007 року та № 2/628 від 06.05.2008 року, які в передбаченому законом порядку не були оскарженні та станом на 19.02.20009 року є чинними.
У зв’язку із несплатою податкових зобов’язань Луцькою ОДПІ 15.09.2008 року прийнято рішення про примусове стягнення податкового боргу.
Отже, судовому засіданні підтверджено наявність у ТзОВ «Зернорезерв» податкового боргу, який підлягає примусовому стягненню на користь держави.
Керуючись ст. 160 ч. 3, ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів з товариства з обмеженою відповідальністю «Зернорезерв» (43000, м.Луцьк, вул. Червоноармійська, 11 код 31183597) в корить держави 10254 (десять тисяч двісті п’ятдесят чотири) гривні 77 копійок податкового боргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, тобто з 24 лютого 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий Р.С.Денисюк