Ухвала суду № 40318841, 28.08.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2014
Номер справи
2а-3518/11/1370
Номер документу
40318841
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2014 року Справа № 49246/11/9104 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Старунського Д.М.,

суддів Багрія В.М., Рибачука А.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Стрийському районі Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 5 квітня 2011 року у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Стрийському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Стрийського міськрайонного управління юстиції Львівської області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,

в с т а н о в и в:

УПФ України в Стрийському районі Львівської області 24.03.2011 року звернулося в суд з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Стрийського міськрайонного управління юстиції Львівської області, в якому просило визнати неправомірними дії та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 11.03.2011р. ВП №25026093.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 5 квітня 2011 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції УПФ України в Стрийському районі Львівської області оскаржило його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати і прийняти нове рішення, яким позов задовольнити. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що судом першої інстанції були недостатньо досліджені докази та обставини справи, рішення постановлено з порушенням норм матеріального права. Зазначає, що підстав для виконання судового рішення немає, а державний виконавець повинен був відмовити у його відкритті.

Вказує, що боржник повідомив ВДВС Стрийського міськрайонного управління юстиції Львівської області про неможливість виконання судового рішення у зв'язку з тим, що відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Відповідно до ч.2 ст.73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України. Постановою КМУ від 11.03.2009 р. №235 затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2009 p., яким не передбачено коштів на виплату сум пенсій у розмірах, визначених судовими рішеннями за попередні періоди. Законодавством не прийнято жодного нормативного акту на виконання вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни», на законодавчому рівні не визначено за рахунок яких коштів і джерел, в якому порядку, яким чином обчислювати вказаний розмір, а в законодавстві не має такого поняття як мінімальна пенсія за віком. За таких обставин, вважає, що постанова якою відкрито виконавче провадження підлягає скасуванню.

Сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до ст.197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, колегія суддів приходить до переконання, що подану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Стрийським міськрайонним судом Львівської області видано виконавчий лист №2а-3245 від 09.03.2011р. згідно якого зобов'язано УПФ України в Стрийському районі Львівської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 надбавки до пенсії згідно з ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 09.07.2007р. по 31.12.2007р. та з 22.05.2008р. по 31.12.2008р. включно з врахуванням раніше виплачених підвищень до пенсії «Діти війни» за відповідні періоди.

11.03.2011 року ВДВС Стрийського міськрайонного управління юстиції Львівської області на підставі виконавчого листа №2а-3045 від 09.03.2011p. відкрито виконавче провадження та надано боржнику - УПФ України в Стрийському районі Львівської області строк для добровільного виконання рішення суду до 18.03.2011 року.

Постанова про відкриття виконавчого провадження доведена до відома боржника.

Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що посилання позивача на відсутність коштів, а відтак на відсутність вини в його діях, не є підставою для скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, також це не свідчить про порушення державним виконавцем вимог Закону України «Про виконавче провадження» при відкритті провадження.

Колегія суддів погоджується з таким висновком, вважаючи, що він відповідає нормам матеріального права та фактичним обставинам справи з огляду на наступне.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Частиною 2 статті 14 КАС України передбачено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Статтею 3 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Державною виконавчою службою підлягають виконанню, зокрема, такі виконавчі документи як виконавчі листи, що видаються судами.

Згідно ч.1, 2 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа вносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Як видно з матеріалів справи управління Пенсійного фонду України в Стрийському районі Львівської області не виконало судове рішення, яким позивача у справі зобов'язано нарахувати та виплатити надбавку до пенсії дітям війни. Зазначене рішення набрало законної сили. Доказів зупинення виконання судового рішення судом касаційної інстанції суду не надано.

Відповідно до ч.1 ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Також, колегія суддів, вважає за потрібне наголосити, що покликання позивача на те, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни», здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, тому виплата підвищення до пенсії у збільшених розмірах буде можливою тільки після виділення відповідних коштів з Державного бюджету України є безпідставними, оскільки відсутність бюджетних асигнувань до уваги взяти не можна, так як невиконання чи неналежне виконання законів про виплати через відсутність бюджетних коштів не є підставою для виправдання недоплати підвищення до пенсії відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

З огляду на викладене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови в задоволенні позовних вимог так як вважає, що державним виконавцем відкрито виконавче провадження в межах наданих йому повноважень, а тому покликання позивача на порушення закону при винесенні оскаржуваної постанови є безпідставними.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Підсумовуючи вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний спір, правильно встановив фактичні обставини справи та ухвалив законне і обґрунтоване рішення з дотриманням норм матеріального права, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують і така задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198 п.1, 200, 205 ч.1 п.1, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Стрийському районі Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 5 квітня 2011 року у справі №2а-3518/11 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

На ухвалу може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя Д.М. Старунський

Судді В.М. Багрій

А.І. Рибачук