ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.08.2014 р. Справа № 914/2256/14
За позовом:Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів;до відповідача:Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Львів;за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівською міської ради, м. Львів;про:демонтаж літнього майданчика Суддя - Крупник Р.В. Секретар - Яслик Н.М.Представники сторін: від позивача:Томашук О.В. - гол. спеціаліст юрид. відділу Шевченківської районної адміністрації ЛМР (довіреність №36-вих-7 від 09.01.2014р.);від відповідача:не з'явився;від третьої особи:не з'явився.
Представнику позивача роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді та здійснення технічної фіксації судового засідання не надходило.
СУТЬ СПОРУ:
25.06.2014р. на розгляд господарського суду Львівської області поступила позовна заява Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (надалі - Позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - Відповідач) про демонтаж літнього майданчика.
Ухвалою суду від 26.06.2014р. порушено провадження по справі, її розгляд призначено на 07.08.2014р. Цією ж ухвалою, суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівську міську раду.
Представник позивача в судове засідання 07.08.2014р. з'явився, позовні вимоги підтримав, просить суд позов задоволити повністю.
Позовні вимоги мотивує тим, що 21.05.2014р. працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації було виявлено самочинно встановлений ФОП ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1. У зв'язку з цим, головою Шевченківської районної адміністрації 22.05.2014р. винесено розпорядження, відповідно до якого відповідача зобов'язано до 01.06.2014р. демонтувати вказаний літній майданчик. 02.06.2014р. комісією у складі працівників відповідача виявлено, що розпорядження від 22.05.2014р. відповідачем не виконане, відкритий літній майданчик не демонтовано, що в свою чергу стало підставою для звернення позивача до суду.
Відповідач явки повноважного представника в судове засідання 07.08.2014р. не забезпечив, вимог ухвали суду від 26.06.2014р. не виконав. Причин неявки представника в судове засідання та невиконання вимог ухвали, суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце судового розгляду. Станом на день розгляду справи судом, від відповідача відзив на позовну заяву та витребувані документи на адресу суду не надходили.
Представник третьої особи в судове засідання 07.08.2014р. не з'явився, через канцелярію суду подав клопотання, яким повідомляє суд, що Львівська міська рада заявлені позовні вимоги підтримує. Крім цього, просить суд розглядати справу без участі представника Львівської міської ради, у зв'язку з його зайнятістю в іншому судовому засіданні. На виконання вимог ухвали суду подав витяг з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про включення третьої особи до реєстру.
Відповідно до п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи зазначене, суд прийшов до висновку, що неявка представника відповідача та третьої особи не перешкоджає вирішенню спору, оскільки, дослідивши наявні матеріали справи, суд визнав їх достатніми для того, щоб розглянути спір за цими матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
21.05.2014р. працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради проведено обстеження території Шевченківського району м. Львова на предмет виявлення самочинно встановлених відкритих літніх майданчиків. В результаті обстеження виявлено самочинно встановлений ФОП ОСОБА_1 літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1 та складено відповідний Акт від 21.05.2014р. Вказаний акт одержано відповідачем 28.05.2014р., що підтверджується підписом останнього на акті.
22.05.2014р. головою Шевченківської районної адміністрації винесено розпорядження «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1» №223, яким зобов'язано відповідача демонтувати самочинно встановлений відкритий літній майданчик на АДРЕСА_1 до 01.06.2014р. Дане розпорядження було одержано відповідачем 28.05.2014р., що підтверджується підписом останнього на звороті розпорядження.
Незважаючи на винесене розпорядження, самочинно встановлений відкритий літній майданчик відповідачем демонтовано не було, що в свою чергу підтверджується Актом проведення обстеження від 02.06.2014р., який був складений та підписаний працівниками Шевченківської районної адміністрації.
В судовому засіданні представник позивача зазначив, що станом на день розгляду справи, літній майданчик на АДРЕСА_1 відповідачем демонтовано не було.
Встановивши наведені обставини справи, проаналізувавши наявні в матеріалах справи документи, суд вважає позовні вимоги про демонтаж відкритого літнього майданчика такими, що підлягають до задоволення повністю, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» тап. 1.10. «Правил благоустрою» затв. ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Положеннями ч.ч. 1, 4 ст. 20 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»встановлено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
Згідно п. 10. «Правил благоустрою» затв. Ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. відкритий літній майданчик - стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Аналогічне поняття відкритого літнього майданчика закріплене в п. 1.2. «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» затв. Ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009р. (надалі - Порядок).
Пунктом 1.3. Порядку визначено, що дозволи на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків, склад якої затверджується ухвалою міської ради.
В судовому засіданні представник позивача зазначив, що паспорт відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1 у м. Львові відповідачу у встановленому порядку не видавався.
Положеннями Розділу І Правил благоустрою» затв. Ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. передбачено, що самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика,засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Відповідно до підпункту 6.4.1. п. 6.1. Порядку демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика (п. 4.1. Порядку).
Судом встановлено, що у зв'язку з невиконанням відповідачем вимог закону щодо демонтажу самочинно встановленого відкритого літнього майданчика, головою Шевченківської районної адміністрації 22.05.2014р. винесено розпорядження «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1» №223, яким зобов'язано відповідача демонтувати самочинно встановлений відкритий літній майданчик на АДРЕСА_1 до 01.06.2014р.
Однак, вказане розпорядження відповідачем виконано не було, що підтверджується Актом проведення обстеження від 02.06.2014р., який скріплений підписами начальника відділу соціально - економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації та головними спеціалістами відділу соціально - економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації.
Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (ч. 1 ст. 73 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).
У разі невиконання у зазначений термін вимог припису про усунення виявлених порушень цього Порядку районні адміністрації звертаються до суду з позовом про примусовий демонтаж літнього майданчика, зазначено в п. 6.2. Порядку.
Згідно підпункту 4.2.3. пункту 4.2. Порядку районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду.
Оскільки відповідач самочинно, без відповідних на те документів встановив відкритий літній майданчик, не виконує вимогу розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради щодо демонтажу такого майданчику та продовжує його використовувати для здійснення підприємницької діяльності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими, нормативно і документально підтвердженими, відповідачем не спростовані, а відтак, підлягають задоволенню повністю.
Судовий збір відповідно до положень ст. 49 ГПК України покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4-3, 12, 27, 33, 34, 43, 49, 75, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)демонтувати самочинно встановлений відкритий літній майданчик, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.
3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (79058, м. Львів, вул. Липинського, 11; код ЄДРПОУ 04056115) 1218,00 грн. судового збору.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили відповідно до ст. 116 ГПК України.
5. Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України та може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст. 91-93 ГПК України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст рішення складено та підписано 12.08.2014 р.
Суддя Крупник Р.В.