ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
20 серпня 2014 року м. Київ № 826/12203/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І.А., розглянувши адміністративний позов
Державної судової адміністрації України доДержавної виконавчої служби України провизнання протиправними дій, скасування постанови державного виконавця від 16.06.2014р. В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна судова адміністрація України з позовом до Державної виконавчої служби України, в якому просила:
- визвати дії Державної виконавчої служби України щодо накладення постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рівень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В. у виконавчому провадженні № 39131609 на Державну судову адміністрацію України штрафу у розмірі 680,00 грн. протиправними;
- постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Кушнір Л.В., винесену 16.06.2014р. у виконавчому провадженні № 39131609, про накладення на Державну судову адміністрацію України штрафу у розмірі 680,00 грн. скасувати.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як слідує із позовного матеріалу, позивач подав позовну заяву поштою у серпні місяці (в суді зареєстровано - 18.08.2014р., що підтверджується штемпелем вхідної кореспонденції суду).
В той час як вбачається з копії супровідного листа Державної виконавчої служби України від 17.06.2014р. №С-7965/5-811/6 копія постанови від 16.06.2014р. у виконавчому провадженні № 39131609 (та зазначається позивачем у позовній заяві) отримана Державною судовою адміністрацією 23.06.2014р.
З огляду на вищевикладене судом встановлено, що позивачем пропущено десятиденний строк звернення до суду з позовом про оскарження дій та рішень державного виконавця державної виконавчої служби.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Водночас будь - яких клопотань чи заяв щодо поновлення пропущеного строку звернення до суду позивач до суду не подавав. Разом з тим суд звертає увагу на те, що у позовному матеріалі відсутні підтвердження обставин, які свідчили б про об'єктивну неможливість своєчасного звернення до суду з даним позовом, відтак причини пропущення строку звернення до суду неповажні.
В той час, як поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
За таких обставин, виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства України, суд прийшов до висновку про неповажність причин пропущення строку звернення до суду з даним позовом, а відтак і відсутність правових підстав для поновлення строку звернення до суду.
Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Відповідно до ч. 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи. Керуючись ст.ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву Державної судової адміністрації України до Державної виконавчої служби України про визнання протиправними та скасування постанови державного виконавця.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур