Справа №621/2422/14-п
Пр. №3/621/604/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.08.2014 року Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - Бібіка О.В.,
за участю секретаря - Редіної О.В.,
з участю прокурора - Гетьмана С.А.,
розглянувши матеріали, що надійшли з управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не судимого, фізичної особи-підприємця, мешкає в с. Лиман Зміївського району Харківської області, вул. Гагарина, 16, ІПН НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності на притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу від 22.08.2014 про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, обіймаючи посаду майстра лісу обходу № 5 Задонецького лісництва ДП «Зміївський лісгосп» порушив обмеження щодо заняття іншою оплачуваною діяльністю та отримав дохід, тобто вчинив дії, які місять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст. 172-4 КУпАП, за наступних обставин.
Відповідно до наказу № 97-к від 15.09.1992 про прийом на роботу ОСОБА_1 призначений на посаду майстра лісу обходу № 7 Задонецького лісництва.
Відповідно до посадових обовязків ОСОБА_1 забезпечує організацію спостереження за санітарним станом лісів, використовує попереджувальні та винищувальні засоби боротьби з шкідниками і хворобами лісу, складає протоколи про виявлені порушення лісового господарства, правил пожежної безпеки або лісові пожежі та передає їх у лісгосп, контролює використання земельних ділянок, наданих в тимчасове довгострокове використання, згідно з Земельним та Лісовим законодавством.
Оскільки в своїй діяльності ОСОБА_1 керується у тому числі Положенням «Про Державне агентство лісових ресурсів України», яке затверджене Указом Президента України № 458/2011 від 13.11.2011 року, відповідно до якого вказане агентство входить до системи центральних органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері лісового та мисливського господарства, а також відповідно до ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення є уповноваженою посадовою особою держави по складанню протоколів про адміністративні правопорушення. Крім того, відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», ст. 89 Лісового кодексу України, і п.п. 1,5 «Положення про державну лісову охорону», затвердженого постановою КМУ № 976 від 16.09.2009, державна лісова охорона, до якої також відповідно до додатку Положення відносяться лісничий та майстер лісу має статус правоохоронного органу.
Тобто, ОСОБА_1 є особою, яка не є державним службовцем, посадовою особою місцевого самоврядування, але є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно з п. «ж» ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».
Таким чином, у відповідності до п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» ОСОБА_1, як особі уповноваженій на виконання функцій держави заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю.
Встановлено, що ОСОБА_1 обіймаючи посаду майстер лісу обходу № 5 Задонецького лісництва ДП «Зміївський лісгосп» за період з 22.09.2013 по 19.02.2014 отримав заробітну плату на загальну суму 20094,77 грн.
В той же час, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді майстер лісу обходу № 5 Задонецького лісництва ДП «Зміївський лісгосп», з 2010 року був зареєстрований, як фізична особа-підприємець у встановленому законом порядку та взятий на облік в ДПІ у Зміївському районі.
Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи підприємця від 03.02.2014 загальна сума доходу за 2013 рік ФОП ОСОБА_1 становить 41045,00 грн.
Відповідно до книги обліку доходів та витрат ФОП ОСОБА_1 в період з 29.08.2013 по 12.02.2014 останній отримав винагороду у сумі 17310 грн.
Крім цього, згідно з товарними чеками № 25 від 18.09.2013, № 34 від 12.11.2013 та № 3 від 15.01.2014 за вказаний період ФОП ОСОБА_1 придбав ліс на загальну суму 12350 грн., а також сплатив податків до податкових органів, повязаних з підприємницькою діяльністю в сумі 4508 грн.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, як фізична особа підприємець, за період з 29.08.2013 по 12.02.2014 отримав дохід від зайняття підприємницькою діяльністю, як сумісною щодо основного місця роботи, а саме ДП «Зміївське лісове господарство», у сумі 452 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 обіймаючи посаду майстер обходу № 5 Задонецького лісництва ДП «Зміївський лісгосп», яке входить до системи центральних органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері лісового та мисливського господарства, тобто являючись службовою особою уповноваженою на виконання функцій держави порушив встановлені законом обмеження щодо суміщення з іншими видами діяльності тобто вчинив порушення передбачене п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст.172-4 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи:
Відповідно до вимог частини 4 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення, у тому числі є фізичні особи, у разі одержання від них, особами, зазначеними у пунктах 1, 2 частини першої цієї статті неправомірної вигоди.
Згідно ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності чи винагороди від роботи за сумісництвом.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні підтримав висновок про обґрунтованість складеного протоколу, просив призначити покарання в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши докази у справі, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, що доведено матеріалами справи, вважаю його вину у правопорушенні повністю доведеною та можливим застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
В якості обставин, що пом'якшують відповідальність, суд враховує, що ОСОБА_1 повністю визнав свою вину, у скоєному щиро кається.
В якості ознак, що характеризують особу порушника, суд враховує, що він має постійне місце проживання, працює, до адміністративної відповідальності не притягувався.
Обставин, що обтяжують відповідальність винного згідно ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 7 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції", ч. 1 ст. 172-4 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.
Притягти до ОСОБА_2 адміністративної відповідальності та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п»ятдесят) грн. 00 коп., які перерахувати на р/р 31118106700227, УДКСУ у Зміївському районі Харківської області, код ОКПО 37754227, банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області, код банку одержувача: 851011, з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності за сумісництвом у сумі 452 (чотириста п»ятдесят дві) грн..
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп., які перерахувати на р/р 31212206700227, одержувач УДКСУ в Зміївському районі Харківської області, код ЄДРПОУ 37754227, банк отримувача ГУ ДКСУ в Харківській області, код банку отримувача 851011.
Строк сплати штрафу 15 днів.
Строк предявлення постанови до примусового виконання - 3 місяці з моменту винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У випадку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу накладеного на нього, що передбачено п. 1 ч. 2 ст. 308 КУпАП.
Суддя О.В. Бібік