ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2014 року Справа № 803/1414/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
за участю представників позивача Романової Н.Л.,
представника відповідача Мандзироха А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Любомльське лісове господарство" звернулося з позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08 квітня 2014 року на адресу ДП "Любомльське лісове господарство" надійшло податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року, винесене Любомльським відділенням Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області на підставі акту перевірки від 26.03.2014 року №8/1701-0991580.
Проте, акт перевірки від 26.03.2014 року №8/1701-00991580 позивач не отримував та з його змістом не ознайомлений, у зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року винесене всупереч п.86.6 ст.86 Податкового кодексу України.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Подав суду письмові заперечення в яких наголошував на тому, що Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ проведено перевірку Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2011 року за результатами якої складений акт від 26.03.2014 року № 198/22-00991580 в якому, зокрема зафіксовані порушення позивачем п.п.168.1.4 ст.168 Податкового кодексу України, а саме, встановлено, що Державним підприємством "Любомльське лісове господарство" несвоєчасно перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб в розмірі 942 523 гривні 37 копійок.
На підставі акту перевірки від 26.03.2014 року №198/22-00991580 та на підставі п.127.1 ст.127 ПК України, Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ винесене податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року, яким до Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" застосовано штрафні санкції в розмірі 678 776 грн. 33 коп.
Проте, працівником Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ під час формування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року помилково зазначений акт від 26.03.2014 року №8/1701-00991580, замість акту від 26.03.2014 року № 198/22-00991580.
Представник відповідача вважає, що посилання в податковому повідомленні-рішенні відповідачем на акт від 26.03.2014 року №8/1701-0991580 є технічною помилкою яка не впливає на суть порушення позивачем п.п.168.1.4 ст.168 Податкового кодексу України, а відтак підстави для скасування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року відсутні.
З урахуванням викладеного представник відповідача просив суд в позові відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, судом встановлені наступні обставини справи.
Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ проведено перевірку Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року.
За результатами проведеної перевірки відповідачем складено довідку від 24.03.2014 року №8/17-00991580 та акт перевірки від 26.03.2014 року №198/22-00991580 в яких зафіксовано, що в порушення п.п.168.1.4 ст.168 Податкового кодексу України встановлено несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб за перевіряємий період в сумі 942 523 грн. 37 коп., в результаті чого перевіркою нарахована пеня в розмірі 61 039, 89 грн. (а.с.59, зворотній бік а.с.85).
Як вбачається з розрахунку повноти та своєчасності перерахувань до бюджету податку з доходів фізичних осіб, що є із додатком №1 до довідки від 24.03.2014 року № 8/17-00991580, Державним підприємством "Любомльське лісове господарство" з квітня 2011 року по лютий 2013 року несвоєчасно перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб в загальному розмірі 942 523 грн. 23 коп.(а.с.60-62)
Зазначений розрахунок підписаний головним державним ревізором інспектором С.М. Редько та головним бухгалтером ДП "Любомльське лісове господарство" О.О. Любінець.
Зауваження або заперечення по суті розрахунку повноти та своєчасності перерахувань до бюджету податку з доходів фізичних осіб, позивачем не подавались.
На підставі п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року, яким до Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" застосовано штрафні санкції в розмірі 678 776 грн. 33 коп.
Одночасно відповідачем в податковому повідомленні-рішенні №000194310 від 07.04.2014 року зроблено посилання на акт перевірки від 26.03.2014 року №8/1701-00991580, за результатами якого винесене зазначене податкове повідомлення-рішення.(а.с.20)
Проте, суд не вбачає підстав для скасування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року, з огляду на наступне.
Згідно п.168.1.4 ст.168 ПК України якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання)
Як вбачається з довідки від 24.03.2014 року № 8/17-00991580 та акту від 26.03.2014 року №198/22-00991580 складених за результатами перевірки Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1.04.2011 року по 01.03.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року, ДП "Любомльське лісове господарство" несвоєчасно перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб за період з квітня 2011 року по лютий 2013 року в сумі 942 523 грн. 37 коп.
Проте, позивачем в позовній заяві не зазначалось про невідповідність висновків податкового органу щодо несвоєчасного перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб сумі 942 523 грн. 37 коп. фактичним обставинам.
Будь-яких письмових доказів, які б свідчили про невідповідність висновків податкового органу про несвоєчасність перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб сумі 942 523 грн. 37 коп. суду не надано.
В судовому засіданні представником позивача не заперечувалась правомірність висновків податкового органу про несвоєчасність перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб сумі 942 523 грн. 37 коп., а також не оспорювалось податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року в частині визначення та застосування відповідачем штрафних санкцій в розмірі 678 776 грн. 33 коп.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні письмові докази, які б свідчили про своєчасність перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб сумі 942 523 грн. 37 коп., а також те, що ні позивачем ні його представником в судовому засіданні не акцентувалась увага суду на неправомірності висновків податкового органу в частині несвоєчасності перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб, тому у суду відсутні підстави вважати, що висновок Любомльського відділення Ковельської ОДПІ про несвоєчасність перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб сумі 942 523 грн. 37 коп., зроблений з порушенням вимог закону та не відповідає фактичним обставинам.
Згідно п.127.1 ст.127 ПК України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Як встановлено судом та не заперечується представниками сторін, Державним підприємством "Любомльське лісове господарство" з квітня 2011 року по лютий 2013 року несвоєчасно перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб в загальному розмірі 942 523 грн. 23 коп., а відтак застосування штрафних санкцій в розмірі 678 776 грн. 33 коп. відповідає вимогам п.127.1 ст.127 ПК України та фактичним обставинам справи.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що відповідачем в податковому повідомленні-рішенні №000194310 від 07.04.2014 року зроблено посилання на акт перевірки від 26.03.2014 року №8/1701-00991580, що, в свою чергу не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки як судом встановлено, Ковельською ОДПІ не складався акт перевірки ДП "Любомльське лісове господарство" від 26.03.2014 року №8/1701-00991580.
Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника відповідача підставою для винесення податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року був акт перевірки від 26.03.2014 року №198/22-00991580.
Як визнав представник відповідача в судовому засіданні, що під час формування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року відповідачем помилково зазначений акт від 26.03.2014 року №8/1701-00991580, замість акту від 26.03.2014 року № 198/22-00991580.
Згідно п.2.1 Розділу II Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 28.11.2012 року № 1236, зареєстрованого Мінюстом України 20.12.2012 року №2135/22447, орган державної податкової служби визначає суму нарахування (зменшення) грошового зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість та складає податкове повідомлення-рішення у випадках, якщо: дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб, таким податковим агентом.
Відповідно до п.2.3 та п.2.4 Порядку податкове повідомлення-рішення складається у двох примірниках за кожним окремим податком, збором разом із штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), або штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами, пенею), передбаченими Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом) за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) з наведенням у ньому дати та номера декларації (уточнюючого розрахунку) відповідного звітного періоду, щодо якого здійснюється розрахунок податкового зобов'язання, а також іншої інформації, необхідної для визначення грошового зобов'язання.
З огляду на Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 28.11.2012 року №1236, зареєстрованого Мінюстом України 20.12.2012 року №2135/22447 суд вважає, що Ковельською ОДПІ при складенні податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року допущене порушення, а саме невірно зазначено номер акту перевірки на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення.
Проте, суд вважає таке порушення формальним, оскільки не спростовує факт несвоєчасного перерахування ДП "Любомльське лісове господарство" до бюджету податку з доходів фізичних осіб в загальному розмірі 942 523 грн. 23 коп.
З огляду на зазначене суд вважає, що невірне зазначення відповідачем в податковому повідомленні-рішенні №000194310 від 07.04.2014 року номера акту перевірки, як підставу його винесення, не може слугувати самостійною підставою для скасування такого повідомлення-рішення, оскільки таке порушення відповідача не є наслідком для визнання судом протиправності застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 678 776 грн. 33 коп.
Враховуючи те, що висновки податкового органу про порушення позивачем п.168.1.4 ст.168 ПК України не спростовані, суд вважає податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року обґрунтованим та не знаходить підстав для його скасування.
Отже, в задоволенні позовних вимог позивача слід відмовити.
За правилами частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір", під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позивачем під час подання адміністративного позову сплачено 10 відсотків розміру ставки судового збору, встановленого для вимог майнового характеру - 486 грн. 48 коп. за подання адміністративного позову майнового характеру з ціною позову 678 776 грн. 33 коп. судовий збір має бути сплачений в розмірі 4 872 грн. (1 218 грн. х 4).
Отже, оскільки в задоволенні позову майнового характеру позивачу відмовлено, з позивача слід стягнути до Державного бюджету України 4 385 грн. 52 коп. (4 872 грн. - 486 грн. 48 коп. = 4 385 грн. 52 коп.).
Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, відмовити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" (00991580, Волинська область, місто Любомль, вул..Незалежності, 64) в дохід Державного бюджету України несплачений судовий збір в розмірі 4 385 гривень 52 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде складено 26 серпня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю. Сорока