УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 серпня 2014 року Справа № 803/1667/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанов від 23.07.2014 року про стягнення з боржника виконавчого збору та про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій.
Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, а до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Згідно із частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Чинним законодавством України передбачено порядок судового оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби.
Так, в частиною 1 статті 181 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Крім того, пунктом 1 частини 2 статті 181 КАС України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач вказує на те, що дізнався про винесення постанов від 23.07.2014 року про стягнення з боржника виконавчого збору та про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій 08.08.2014 року, однак в матеріалах справи відсутній доказ того, що позивач дійсно 08.08.2014 року дізнався про винесення вищевказаних постанов, які необхідно додати до матеріалів позову, оскільки для звернення до адміністративного суду із позовною заявою щодо оскарження дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби встановлено десятиденний строк звернення до суду.
Крім того, відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01 січня 2014 року встановлено місячний розмір мінімальної заробітної плати - 1 218 гривень.
Позивачем відповідно до квитанції №NOW3460979 від 15.08.2014 року сплачено судовий збір у сумі 73, 08 грн., що менше, ніж визначено підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", оскільки вимога про визнання протиправними та скасування постанов від 23.07.2014 року про стягнення з боржника виконавчого збору та про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій, якими з позивача стягуються виконавчий збір в розмірі 5 598, 55 грн. та витрати на проведення виконавчих дій в сумі 50 грн. є майновою, так як впливає на майновий стан позивача, а тому повинна бути оплаченою судовим збором у сумі 1 827 грн.
Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, що становить 182, 70 грн.
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 73, 08 грн., а тому йому необхідно доплатити судовий збір в сумі 109, 62 грн. (182, 70 грн. - 73, 08 грн.)
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, а саме: надати докази про те, коли йому стало відомо про порушення його прав, свобод чи інтересів та докази сплати судового збору у розмірі, відповідному до заявлених позовних вимог позивача.
Керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанов - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 30 серпня 2014 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю. Сорока