Постанова № 40238531, 18.08.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2014
Номер справи
804/10258/14
Номер документу
40238531
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2014 р. Справа № 804/10258/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Рищенко А. Ю., при секретарі судового засідання -Тоноян А.К., за участю: представника позивача - представника відповідача - Панишко А.О., Галата О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» про стягнення заборгованості у сумі 48762,12грн., -

ВСТАНОВИВ:

18.07.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» про стягнення заборгованості у сумі 48762,12грн.

Ухвалою суду від 22.07.2014 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

Свої позовні вимоги Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів обґрунтовує тим, що за 7 робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 15.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі - 177250,80грн. Дана сума заборгованості підтверджується звітом за формою 10-ПІ за 2009 рік та постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2013 року у справі №2а-10784/10/0470, відповідно до якої позовні вимоги фонду були задоволені повністю та стягнуті з відповідача адміністративно-господарські санкції у розмірі 177250,80грн. Проте, вказана сума у розмірі - 177250,80грн. була сплачена відповідачем із простроченням у 1503 дні. Тому, за нормами чинного законодавства України позивачем була нарахована пеня у розмірі - 48762,12грн.

Просить суд: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» (код ЄДРПОУ - 33905850) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ - 25005978) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 48762,12грн. (сорок вісім тисяч сімсот шістдесят дві гривні дванадцять копійок).

Під час судового засідання представник позивача повідомив про те, що підтримує заявлені позовні вимоги у повному обсязі, пояснив обставини справи таким чином як вони викладені вище.

Представник відповідача заперечував проти даного адміністративного позову та надав суду письмові заперечення, відповідно до яких повідомив, що позивач, звертається до суду з вимогами про стягнення пені та здійснює її нарахування за період, що перевищує 4 роки, а саме: з 16.04.2010 року по 27.05.2014 року включно. При цьому, за постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2013 року по справі №2а-10784/10/0470 з ТОВ «Новомосковський посуд» було стягнуто адміністративно-господарські санкції у розмірі - 177250,80грн. за невиконання нормативу у 2009 році та з постанови вбачається, що позивач під час розгляду справи вже звертався до суду з вимогами про стягнення пені у розмірі - 5424,36грн. (період нарахування - з 16.04.2010 року по 26.07.2010 року), і в задоволенні цих позовних вимог такому було відмовлено. Тому, на думку відповідача, наведене унеможливлює повторне звернення до суду з вимогою про стягнення пені за період з 16.04.2010 року по 26.07.2010 року у розмірі - 5424,36грн., у зв'язку із чим провадження у даній адміністративній справі у цій частині позовних вимог підлягає закриттю за п.4 ч.1 ст.157 КАС України. Крім того, сплата грошових коштів у розмірі - 177250,78грн. здійснювалась у відповідності до ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2013 року по справі №434вр-13/2а-10784/10/0470, відповідно до якої було розстрочене виконання судового рішення у справі №2а-10784/10/0470 на десять місяців, починаючи з серпня 2013 року по травень 2014 року з помісячною сплатою адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 177250,78грн. рівними частинами в сумі - 17725,08грн. щомісяця. На думку відповідача, Фонд безпідставно включив до розрахунку період розстрочення виконання судового рішення, адже з дня винесення ухвали суду ТОВ «Новомосковський посуд» не зобов'язаний сплачувати пеню, так як в його діях відсутнє правопорушення. Також позовну заяву про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій було надіслано на адресу товариства лише - 16.07.2014 року. Тому, за твердженнями відповідача, нарахування пені як додаткового виду відповідальності має обмежуватись певним строком, а позивач здійснює нарахування понад 4 року, тому вважає, що вимоги, що становлять предмет позову, заявлені поза межами загальної та спеціальної давності, а частина - з порушенням строку звернення до адміністративного суду.

Суд, заслухавши думки осіб, що брали участь у справі, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.

Згідно ст.18, ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року №875-ХІІ, підприємства, установи, організації, фізичні особи, як використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

У межах зазначених нормативів здійснюється також працевлаштування інвалідів унаслідок психічного розладу відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу».

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

До виконання підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, може бути зараховано забезпечення роботою інвалідів на підприємствах, в організаціях громадських організацій інвалідів шляхом створення господарських об'єднань підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, та підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів з метою координації виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, з метою контролю за виконанням нормативу робочих місць, передбаченого частиною першою цієї статті, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснює перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, подання ними звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у тому числі шляхом зарахування.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно цим Законом. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону.

За поясненнями позивача за 7 робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 15.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі - 177250,80грн.

Так, з матеріалів справи вбачається, постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.07.2011 року, справа №2а-10784/10/0470, було задоволено повністю позовну заяву Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 177250,78грн., пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у сумі - 5424,36грн.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2013 року, справа №2а-10784/10/0470, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» - задоволено частково, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.07.2011 року, справа №2а-10784/10/0470, - скасовано, позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задоволено частково та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 177250,78грн. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, у задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

У відповідності до положень ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Так, вищевказаним рішенням Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2013 року, справа №2а-10784/10/0470, було встановлено, що 19.02.2010 року відповідач подав до Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, згідно з яким кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», становить 27 осіб, а фактично серед штатних працівників облікового складу обліковується 20 інвалідів. Відповідно до розрахунку Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів сума заборгованості ТОВ «Новомосковський посуд» складає 182675,14 грн., з них: сума адміністративно-господарських санкцій складає 177250,78 грн., сума пені складає - 5424,36 грн.

Згідно ст.20 «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Суми адміністративно-господарських санкцій і пені, що надійшли до державного бюджету, використовуються Фондом соціального захисту інвалідів на:

фінансування цим Фондом заходів, які здійснюються центральними органами виконавчої влади та підпорядкованими їм установами, у тому числі спеціалізованими, і підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної (за поданням Національного комітету спорту інвалідів України) та професійної реабілітації інвалідів;

надання підприємствам, установам, організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських організацій інвалідів, фізичним особам, які використовують найману працю, цільової позики (на поворотній основі з терміном повернення до трьох років) на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у межах коштів, передбачених на зазначені потреби у відповідному році. Цільові позики підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів надаються лише за наявності рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту інвалідів, ветеранів війни;

фінансування витрат на професійне навчання інвалідів, у тому числі за направленням державної служби зайнятості, на професійне навчання інвалідів із числа випускників спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів), загальноосвітніх навчальних закладів на спеціалізованих робочих місцях підприємств, організацій інвалідів;

надання фінансової допомоги на здійснення заходів соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної (за поданням Національного комітету спорту інвалідів України) та професійної реабілітації інвалідів (відновлення працездатності шляхом забезпечення інваліда технічними реабілітаційними засобами, створення умов для занять фізичною культурою і спортом, оплата навчання та перекваліфікації, створення на робочому місці інваліда належних санітарно-гігієнічних, виробничих і технічних умов згідно з індивідуальною програмою реабілітації інваліда, випуск для інвалідів спеціальної літератури та аудіозаписів для їх професійної підготовки), працевлаштування інвалідів шляхом створення робочих місць, у тому числі спеціальних робочих місць, а також надання фінансової допомоги на технічне оснащення діючих робочих місць для працевлаштування на них інвалідів та на технічне переоснащення виробництва підприємств, організацій громадських організацій інвалідів з метою створення додаткових робочих місць і працевлаштування на них інвалідів. Фінансова допомога надається лише за наявності рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту інвалідів, ветеранів війни;

надання підприємствам, установам, організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських організацій інвалідів, фізичним особам, які використовують найману працю, дотацій на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні або такі, що шукають роботу. Дотації надаються лише за наявності рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту інвалідів, ветеранів війни;

на функціонування всеукраїнських, державних, міжрегіональних центрів професійної реабілітації інвалідів і державних центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі нецільового використання фінансової допомоги, позики або їх частин підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, або створення ними робочих місць для працевлаштування інвалідів у меншій кількості, ніж передбачалось умовами надання позики чи поворотної фінансової допомоги, відповідна сума цих коштів, проіндексована з урахуванням рівня інфляції, підлягає поверненню до державного бюджету на підставі відповідного рішення Фонду соціального захисту інвалідів.

Порядок сплати адміністративно-господарських санкцій і пені до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, їх акумуляції, обліку та контролю за їх використанням, а також з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів - використання цих коштів встановлюється законом.

Спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку.

Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

На виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2013 року, справа №2а-10784/10/0470, Дніпропетровським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист №2а-10784/10/0470. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2013 року, №2а-10784/10/0470, було розстрочене виконання зобов'язання відповідача щодо сплати заборгованості з адміністративно-господарських санкцій за постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.02.2013 року, №2а-10784/10/0470. Заборгованість підприємством була погашена в повному обсязі лише 27.05.2014 року, кошти останнього платежу надійшли на реєстраційний рахунок позивача - 27.05.2014 року.

З матеріалів справи вбачається, що сплата такої заборгованості за розстроченими платежами на підставі ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду були проведені із порушенням строків такої сплати, а саме - у кількості 1503 днів. В результаті Фондом була нарахована спірна пеня.

Механізм нарахування пені підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, які використовують найману працю, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року (далі - Порядок №223).

Відповідно до п.п.2.1, 2.2 розділу 2, 3.1-3.9 розділу 3 Порядку №223, орган контролю - територіальні відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Фонд).

Пеня - це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення (наведених у постановах Правління Національного банку України), що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Одноденний розмір пені при розрахунку округлюється до другого знака після коми в загальному порядку арифметичного округлення.

Пеня на пеню не нараховується.

Документами, що підтверджують невиконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів, є звіт за формою 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 року №42, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 за №117/13384, рішення суду, акт перевірки відділенням Фонду роботодавця.

Нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

У випадку, коли строк сплати збігається з вихідним (святковим) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня, а пеня нараховується, починаючи з другого робочого дня після вихідного (святкового) дня.

Нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.

У поданій позовній заяві за невиконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів до відповідної судової інстанції відділення Фонду розраховує суму пені на дату її подання.

Пеня сплачується роботодавцями за рахунок прибутку, що залишається після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). У разі відсутності коштів стягнення пені може бути звернено на майно роботодавця в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 20 Закону.

Моментом сплати роботодавцем пені вважається:

а) при сплаті готівкою - день переказу грошей поштою або через установу банку на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства;

б) при безготівковому розрахунку - день перерахування суми платежу з рахунка платника на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, незалежно від часу її зарахування до бюджету.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів пеня не нараховується.

Фонд та роботодавці мають право захищати свої інтереси, які виникають із правовідносин за статтями 19, 20 Закону, в судовому порядку.

Суми переплати пені до Державного бюджету зараховуються роботодавцю як авансові платежі на наступний звітний рік за адміністративно-господарськими санкціями та пені.

Отже, за наданим позивачем розрахунком, даними Єдиного інформаційного автоматизованого банку даних щодо реєстрації роботодавців та даних про зайнятість і працевлаштування інвалідів, вбачається, що за ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.08.2013 року, №2а-10784/10/0470, розстрочені платежі адміністративно-господарських санкцій за 2009 рік надходили на казначейські рахунки із простроченням строків такої сплати, а саме:

1) за платіжним документом від 10.10.2013 року №12503 на суму 35450,16грн. - кількість днів прострочення з 16.04.2010 року по 10.10.2013 року включно - 1274;

2) за платіжним документом від 05.11.2013 №12733 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 10.10.2013 року по 05.11.2013 року включно - 26;

3) за платіжним документом від 21.11.2013 року №16425558 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 05.11.2013 року по 21.11.2013 року включно - 16;

4) за платіжним документом від 19.12.2013 року №43206 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 21.11.2013 року по 19.12.2013 року включно - 28;

5) за платіжним документом від 30.01.2014 року №167170426 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 19.12.2013 року по 30.01.2014 року включно - 42;

6) за платіжним документом від 25.02.2014 року №168314536 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 30.01.2014 року по 25.02.2014 року включно - 26;

7) за платіжним документом від 25.03.2014 року №13855 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 25.02.2014 року по 25.03.2014 року включно - 28;

8) за платіжним документом від 17.04.2014 року №14127 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 25.03.2014 року по 17.04.2014 року включно - 23;

9) за платіжним документом від 27.05.2014 року №1440 на суму 17725,08грн. - кількість днів прострочення з 17.04.2014 по 27.05.2014 року включно - 40.

Вище судом зазначався механізм розрахунку пені за Порядком №223, в тому числі те, що нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу). Також нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу. У поданій позовній заяві за невиконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів до відповідної судової інстанції відділення Фонду розраховує суму пені на дату її подання. Пеня сплачується роботодавцями за рахунок прибутку, що залишається після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). У разі відсутності коштів стягнення пені може бути звернено на майно роботодавця в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 20 Закону.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, детального розрахунку позивачем порядку нарахування пені у загальному розмірі - 48762,12грн., суд не приймає до уваги твердження відповідача та вважає позовні вимоги Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» про стягнення заборгованості у сумі 48762,12грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський посуд» (код ЄДРПОУ - 33905850) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ - 25005978) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 48762,12грн. (сорок вісім тисяч сімсот шістдесят дві гривні дванадцять копійок).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.

Повний текст постанови складений 22.08.2014 року.

Суддя А.Ю. Рищенко