Постанова № 40197049, 18.08.2014, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2014
Номер справи
817/2128/14
Номер документу
40197049
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/2128/14

18 серпня 2014 року 09год. 40хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Лютко М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився,

відповідача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Рівненський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 1091,96 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, яким позовні вимоги підтримав та просив справу розглянути без його участі (а.с.26).

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.25). Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 (далі - Закон № 1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст.12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.

Судом встановлено, що 27.01.2014 громадянин ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського центру зайнятості з заявою про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. При цьому повідомив центр зайнятості, що він не працює, не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно, пенсію на пільгових умовах та за вислугу років не отримує, не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, не отримує допомог, передбачених законодавством (а.с.6).

ОСОБА_1 з 27.01.2014 надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю терміном 180 календарних днів з 03.02.2014 по 01.08.2014.

Видами забезпечення згідно з ч.1 ст.7 Закону № 1533-ІІІ є, зокрема, допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного.

Видами соціальних послуг згідно з ч.2 ст.7 Закону № 1533-ІІІ є, зокрема, професійна підготовка, перепідготовка, або підвищення кваліфікації безробітного.

Згідно з Інструкцією про порядок укладення договорів з навчальними закладами, підприємствами і громадянами, які звертаються до державної служби зайнятості щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 19 від 29.03.1993 між центром зайнятості та громадянином, який зареєстрований в службі зайнятості та виявив бажання навчатись, укладається договір щодо його професійного навчання.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний договір - це двостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди.

Судом встановлено, що 18.02.2014 між Рівненським міським центром зайнятості та громадянином ОСОБА_1 було укладено договір №170014021800004 щодо професійного навчання останнього. Згідно з даним договором Рівненський міський центр зайнятості зобов'язався виплачувати ОСОБА_1 щомісяця матеріальну допомогу, компенсувати фактичні витрати на проїзд та сприяти в подальшому працевлаштуванні. Строк дії договору з 18.02.2014 по 09.09.2014 (а.с.7).

Наказом № 41 від 16.05.2014 ОСОБА_1 було відраховано з групи №43 "Слюсар з ремонту автомобілів" Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості у зв'язку з пропусками занять без поважних причин (а.с.9).

Згідно з абзацом 2 ч. 3 ст. 36 Закону № 1533-ІІІ, п. 3.1.2 Договору, у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання, з громадянина стягується загальна сума витрат пов'язаних з оплатою його навчання (включаючи вартість проживання та витрат на проїзд до місця навчання та назад, вартість проведення профілактичного або медичного огляду) відповідно до рахунку, що надає центр зайнятості.

Відповідно до листа Рівненського обласного центру зайнятості від 03.04.2014 за №14-1277 фактична вартість навчання за період з 18.02.2014 по 15.05.2014 безробітного ОСОБА_1 складає 1091,96 грн. В гуртожитках, готелях гр. ОСОБА_1 не проживав (а.с.10).

Сума витрата, що підлягає стягненню з безробітного підтверджується розрахунком (а.с.11).

13.06.2014 Рівненським міським центром зайнятості направлено ОСОБА_1 претензію з пропозицією добровільно повернути кошти, що були витрачені центром зайнятості за проходження ним навчання в розмірі 1091,96 грн. (а.с.12). ОСОБА_1 претензію не задовольнив, добровільно кошти центру зайнятості не повернув.

Згідно зі статтею 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Рівненського міського центру зайнятості, який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" кошти в сумі 1091 грн. 96 коп. (одна тисяча дев'яносто одна гривня 96 коп.), які перерахувати на р/р 37176001000246, банк - Головне управління ДКСУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Рівненський міський центр зайнятості, код ЄДРПОУ 21084805, із зазначення в платіжному доручення в "Призначенні платежу" - "Повернення за навчання гр. ОСОБА_1".

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дорошенко Н.О.